Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

sylwia_slomc... 20:25, 01 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
basia3012 napisał(a)


Z tym szurnięciem to coś jest. Tylko, że to prawie wszystkich ogrodowo zakręconych dotyczy. Oczywiście mnie również.
Cieszę się Madziu, że znów chce Ci się kopać. Kop dziewczyno, kop. Będzie pięknie.
A jak jest z zimowaniem grujecznika? Bo mam na niego chęć ( w razie gdy jakiś krzew się zestarzeje i padnie a rosną już 10 lat). Słyszałam, że nie za bardzo dobrze zimują u nas. Może ktoś ma jakieś doświadczenia?
Pozdrawiam Madziu cieplutko.

U mnie zimuje na wygwizdowie już 4 lata bez uszczerbków zimowych, czyli strefa 6B bez problemu, nie wiem jak w innych rejonach kraju
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nowa12 20:29, 01 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
sylwia_slomczewska napisał(a)

U mnie zimuje na wygwizdowie już 4 lata bez uszczerbków zimowych, czyli strefa 6B bez problemu, nie wiem jak w innych rejonach kraju


Z zimowaniem to u niego jest chyba nawet OK ale wiosenne przymrozki często ścinają mu młode listki. Więc trochę jest wrażliwy. Na słońce też. I nie wiem jak u innych ale u mnie szybko zrzuca liście. O jesiennym przebarwieniu u mnie nie ma mowy. Ale i tak go kocham bo wiosną jest przepiękny .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 20:35, 01 paź 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20559
Łączę się w bólu Madziu z Tobą jako walcząca z perzowiskiem....wszystko mnie boli od rycia na wjazdowej pod nowy trawnik...

Piękna jesień u Ciebie
Ja muszę w końcu pare fotek zrobić...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 20:41, 01 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Magleska napisał(a)




ojjjj ja nie wiem czy to jest dobra metoda po prostu mam dość tego zrywania darni i kopania …..śmietnikowa mnie wykończyła
nie chcę polecać takiego sposobu ,póki się nie przekonam na własnej skórze
a dopiero wiosną będę mogła powiedzieć czy tak jest dobrze lub nie po cichutku mam nadzieję ,że chwasty zginą





Madzia moja rabata pod jabłonia nad rowem w ten sposób powstała, że kartony dałam( tylko takie cienkie, kupne jak do malowania mieszkania)i zasypaliśmy 5 cm trocin. W pierwszym sezonie jeszcze cos tam pare razy wyszło i plewiłam, ale wychodziło całkiem spoko, w tym roku już nie było kłopotu z chwastami
Jedyne co to mocno mi nornice i krety ryły w niej bo trawa się rozkładała i dżdżownic była masa, a one za nimi przylazły
teraz już względny spokój
Tylko tych kartonów sporo daj, kilka warstw i problemu nie będzie Czy ty na rosnącą trawe te kartony dajesz czy wcześniej wierzch przemieliłaś sprzętem?
Ja dałam na rosnaca ze wzgl na korzenie drzew( nie miałam jak uprawić).
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 00:17, 02 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8179
Madziu,fajnie że odzyskałaś ogrodową werwę Już nieźle podziałałaś, nowe rabaty ciekawie się zapowiadają!To prawda, te ogrodowe spotkania wpływają energetycznie Pozdrawiam.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Waclaw 17:31, 02 paź 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Magleska napisał(a)


Wacławie po zimie dopiero będę wiedziała jak ten pomysł u mnie się sprawdził
ale w Maji w ogrodzie oglądałam jak jedna Kobieta tak sobie szykowała miejsce na nową rabatę -kompost dała, zakryła czarną folią i do wiosny miała rabatę przegryzioną

ja do tego pomysłu podosadzałam rośliny w dużych dołach z dobrą ziemią ….ale naprawdę nie wiem ,czy te chwasty z pod tektury nie wyjdą



посмотрим, увидим
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
malgorzata_s... 15:34, 03 paź 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Magleska napisał(a)


Wacławie dziękuję ….czy ten szał będzie ,to po zimie się okaże



Ale piękny kadr Nooo Tu robota wre na całego. Ja się byczę puki co
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Dorota123 18:22, 03 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Nowa rabata ładnie się prezentuje, w przyszłym sezonie roślinki ładnie rozrosną się. Dekoracja parapetu śliczna.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
gosika67 18:47, 05 paź 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Cześć Magda, ale ognista rabata, stipia ładnie się odbija na tle tej czerwieni.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
gosika67 18:48, 05 paź 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
To fioletowe na poprzedniej fotce co to?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies