Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 18:56, 01 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
mira napisał(a)


podczytuję, i co widzę że mamy tak samo


fajnie było spędzić razem czas w cudownym ogrodzie

pozdrawiam



Mira dziękuję również takie spotkania dają pozytywnego kopa i dużo zmieniają w postrzeganiu roślin …. np.kiedyś wszystko co przekwitło wycinałam ,a teraz nie


mira napisał(a)


czym masz wysciółkowana rabatę ?


to kora drobno mielona -frakcja 0-20 bardzo ją lubię i wszystkie rabaty mam nią wyściółkowane
w tej nowej rabacie na razie taka świeża

….później ciemnieje i już nie jest taka ładna


mira napisał(a)


liliowce w rabaty? hmm liliowce lubia tworzyć odrosty - przemyśl - lepiej przy ścieżce gdzie będziesz kosić wtedy i te odrosty jakoś ograrniesz - nie żebym cos miała do liliowców jestem ich milosniczką tylko wiem co potrafią

Mira mówisz ,że one tak mocno się rozłażą …..hmmmm ….to faktycznie musze to przemyśleć ….na razie dałam liatrie fioletowe i jeżówki marmelade ...potrzebują coś na przód dać ….dziewczyny radziły liliowce ….jeszcze chyba dam tam rozchodniki i może hakone ,albo bodziszki …

na razie to ta rabata szału nie ma



pozdrawiam cieplutko
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 18:58, 01 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Agania napisał(a)
Magda, ale fajną nową rabatę poczyniłaś...ja już tak szurnięta nie jestem, ale byłam...Nowa rabata to taka jesienna


Agatko cieszę się ,że zajrzałaś
tak ,ta rabata mocno jesienna i na pewno coś jeszcze wiosenno letniego do niej dorzucę -jeszcze nie wiem co
buziaki

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Waclaw 19:39, 01 paź 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Magleska napisał(a)


Wacławie dziękuję ….czy ten szał będzie ,to po zimie się okaże



U Ciebie o każdej porze roku jest co podziwiać.
To ujęcie bardzo mi się podoba.
Sposób na rabatę z gazetami, mimo, że o nim czytałem wcześniej, dopiero po Twoim doświadczeniu do mnie przemawia
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Nowa12 19:45, 01 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Zdjęcie rewelacyjne. Nie rób już nic proszę bo tylko człowiek kompleksy ma .
Ale mam rozumieć, że darni też nie zrywałaś na nowej rabacie?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Magleska 19:52, 01 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Waclaw napisał(a)


U Ciebie o każdej porze roku jest co podziwiać.
To ujęcie bardzo mi się podoba.
Sposób na rabatę z gazetami, mimo, że o nim czytałem wcześniej, dopiero po Twoim doświadczeniu do mnie przemawia


Wacławie po zimie dopiero będę wiedziała jak ten pomysł u mnie się sprawdził
ale w Maji w ogrodzie oglądałam jak jedna Kobieta tak sobie szykowała miejsce na nową rabatę -kompost dała, zakryła czarną folią i do wiosny miała rabatę przegryzioną

ja do tego pomysłu podosadzałam rośliny w dużych dołach z dobrą ziemią ….ale naprawdę nie wiem ,czy te chwasty z pod tektury nie wyjdą

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Monia81 19:55, 01 paź 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Dzieje się u Ciebie Madzia, rabaty powstają szybciutko, zobaczysz, jak ci się roślinki rozmnożą to szał będzie... pogoda do bani, tyle do roboty, a tu deszcze i wiatry... brrr... buziaki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Magleska 19:57, 01 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Nowa12 napisał(a)
Zdjęcie rewelacyjne. Nie rób już nic proszę bo tylko człowiek kompleksy ma .
Ale mam rozumieć, że darni też nie zrywałaś na nowej rabacie?


Agatko darń zdarłam wertykulatorem prawie do zera -na to wysypałam skoszoną trawę ,dałam tekturę ,dałam ziemię z kompostem i obornikiem i na to korę -taka lazania na razie

jeśli ten eksperyment wypali - to będę się cieszyć -jeśli nie -to wiosną będę przekopywać pomiędzy roślinami ,bo i tak moją glinę rozluźniam korą ,piaskiem i dobrą ziemią
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:59, 01 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Monia81 napisał(a)
Dzieje się u Ciebie Madzia, rabaty powstają szybciutko, zobaczysz, jak ci się roślinki rozmnożą to szał będzie... pogoda do bani, tyle do roboty, a tu deszcze i wiatry... brrr... buziaki


Monia nie cierpię bałaganu …. a tu na starej części na razie nic nie robię ,więc chciałam chociaż to co na widoku na nowej trochę ogarnąć
….no i właśnie pogoda ma się zmienić ,więc trzeba było szybko wykorzystać resztki słoneczka

buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Nowa12 20:15, 01 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Magleska napisał(a)


Agatko darń zdarłam wertykulatorem prawie do zera -na to wysypałam skoszoną trawę ,dałam tekturę ,dałam ziemię z kompostem i obornikiem i na to korę -taka lazania na razie

jeśli ten eksperyment wypali - to będę się cieszyć -jeśli nie -to wiosną będę przekopywać pomiędzy roślinami ,bo i tak moją glinę rozluźniam korą ,piaskiem i dobrą ziemią


To i tak się postarałaś i zrobiłaś więcej niż np. ja. Bo ja nie jestem w stanie przekopać całej rabaty. Wiem, że to jest optymalne rozwiązanie ale ja nie dałabym rady kopać w glinie a przede wszystkim gruzie bo ja nigdzie nie mam innego podłoża tylko takie. Kopię duże dołki pod rośliny i tam sypię kompost, inną ziemię kupioną przesianą albo workową, korę przekompostowaną, piasek i co tam mam na stanie i w zalezności oczywiście od tego jaką roślinę będę sadzić .
A chwasty wyrywam na bieżąco i w większości się nasiewają a nie wyrastają z ziemi.

Zobaczysz, ta Twoja nowa rabata też się sprawdzi i będzie jak zawsze pięknie i do pozazdroszczenia .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Monia81 20:21, 01 paź 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Magleska napisał(a)


Monia nie cierpię bałaganu …. a tu na starej części na razie nic nie robię ,więc chciałam chociaż to co na widoku na nowej trochę ogarnąć
….no i właśnie pogoda ma się zmienić ,więc trzeba było szybko wykorzystać resztki słoneczka

buziaki


A to wiem, że nie cierpisz, dlatego masz tak czyściutko u mnie bajzlownik na każdym kroku.. zobaczysz
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies