Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

makadamia 08:05, 05 cze 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kokesz napisał(a)


Piękne obydwa ogrody a właściwie już jeden bo tak połączone, że pogubiłam się gdzie stary a gdzie nowy

Będę robiła rabatę pod wielkim świerkiem, na razie zrzucam tam darń spod przekopywania ogródka pod warzywnik. Przykryłam ją czarną folią. Będę chyba trochę podwyższać tę rabatę bo sucho tam masakrycznie.
Piszesz, że wymieniałaś ziemię, czy faktycznie ją wybrałaś i dałaś nową, czy jak swoją będę wzbogacać kompostem, liśćmi i korą to rośliny dadzą tam radę?


Właśnie zakończyłam niedawno robienie podwyższonej rabaty pod swoimi świerkami. Biorąc pod uwagę, ile taczek wywiozłam, to bym, powiedziała, że ziemia jest w większości wymieniona

kora, kompost, obornik a przede wszystkim- glina. Wszystko razem dokładnie przemieszane. Dopiero taka mieszanka daje efekt. Bez gliny woda szybko ucieka w ten pył, który miałam pod świerkiem i było ciągle sucho.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:11, 05 cze 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Jeśli to miałoby wpłynąć na Twoją decyzję Ale brzozy są przepiękne!


Na decyzję nie - mam już cztery sztuki w swoim ogrodzie. Ale się napatrzeć nie mogę na te cudowności, które pokazujesz i bardzo bym chciała je zobaczyć w realu
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Brzozowadzie... 14:44, 05 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
antracyt napisał(a)
Muszę do notesu chciejstw tego przywrotnik wpisać. Idealny wypełniacz na ogródki.
ps. Ale ładnie

Jest bardzo fajny. Tylko pamiętaj - to drobna odmiana, biżuteryjna, bym powiedziała
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:44, 05 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
sylwia_slomczewska napisał(a)
Podoba mi się takie wychowywanie dzieci I przy okazji może zaszczepią się ogrodniczo

Lub zniechęcą
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:44, 05 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Wiolka5_7 napisał(a)
Jak tutaj pięknie jak ja uwielbiam leśne grody stara część świetnie połączyła się z nową ach nie mogę się napatrzeć

Dzięki Wiolu!!!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:46, 05 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)
Słyszałam plotki, że u ciebie się sporo podziało No i faktycznie, bardzo przyjemnie poszalałaś Nowa część świetnie się rozwija.
Teraz nic, tylko gości spraszać.

Ciekawa ta brzoza Golden Treasure

Golden Treasure absolutnie do polecania, piękne liście, ładny pokrój.
No, dzieje się, dzieje, kończą mi się właśnie doniczki do sadzenia i już kombinuję, gdzie by tu podjechać coś nabyć, tylko finanse już skrzeczą
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:46, 05 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
effka napisał(a)
Wzdycham do zdjęc Twojego ogrodu, leśny zielony klimacik, coś pięknego! Ten klon jakoś się zwie?

No właśnie nie. Klon palmowy, po prostu.
Buźka, Ewciu.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:48, 05 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kokesz napisał(a)


Piękne obydwa ogrody a właściwie już jeden bo tak połączone, że pogubiłam się gdzie stary a gdzie nowy

Będę robiła rabatę pod wielkim świerkiem, na razie zrzucam tam darń spod przekopywania ogródka pod warzywnik. Przykryłam ją czarną folią. Będę chyba trochę podwyższać tę rabatę bo sucho tam masakrycznie.
Piszesz, że wymieniałaś ziemię, czy faktycznie ją wybrałaś i dałaś nową, czy jak swoją będę wzbogacać kompostem, liśćmi i korą to rośliny dadzą tam radę?

Już widzę Asia napisała. Pod sosnami i brzozami niestety większość ziemi po prostu trzeba wymienić, to taki sfilcowany pył, zupełnie bezwartościowy. Dodawałam wszystko to co Asia poza gliną, do której nie mam dostępu.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:48, 05 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Magara napisał(a)

haha, dokładnie taka sama oferta mi przyszła na myśl

Agata, pięknie masz

Dzięki, dzięki
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:50, 05 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
wiklasia napisał(a)
Mam wrażenie, że tak od niechcenia, z lekkością sobie wsadzasz to tu, to tam, a potem cudnie jest.

Teraz już łatwiej, najtrudniej było z ramami, a w tym pomógł mi Kwartecik. Dzięki Niej miałam jesienią spokojniejsze noce. A jak już są ramy, to rzeczywiście jakoś tak samo się powoli układa. Co nie znaczy, że nie przesadzam np. po tygodniu jakiejś rośliny
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies