Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

sylwia_slomc... 14:24, 08 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Lub zniechęcą

To zależy ile matka za robotę na grę zapłaci
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:30, 08 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
W Twoim ogrodzie odpoczywam jest taki klimacik spokoju i wytchnienia, choc jak czytam, ze nie usiedzisz na ławeczce to jakbym o sobie czytała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Makusia 14:34, 08 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Agatko, przywituję się po długiej przerwie.
Jak się rozstawałam z ogrodowiskiem, to Twój ogród był piękny, teraz obie części zachwycają.
Świetny element wodny, wpasowałaś go w punkt. Połączone krzesełka bardzo klimatyczne- pasują idealnie.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 19:51, 08 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
W każdym ogrodzie powinien byc jakis kontrapunkt. Kukliki w tej roli świetnie się sprawdzają. Trzymam kciuki za warzywnik.
Jeśli masz wsadzony czosnek jadalny, to teraz jest pora na ścięcie pędu kwiatowego (ewentualnie zawiązanie go w supeł). Cała para ma iść w bulwę pod ziemią.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 22:45, 08 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Jeśli masz wsadzony czosnek jadalny, to teraz jest pora na ścięcie pędu kwiatowego (ewentualnie zawiązanie go w supeł). Cała para ma iść w bulwę pod ziemią.

Agata, przepraszam, że ja tak od czapy u Ciebie w tych Twoich pięknych widoczkach ale Hania znowu sprzedała jakieś ciekawe info a jak od razu nie dopytam to potem zapomnę
Haniu, mam czosnek jadalny wsadzony jesienią, do rady się zastosuję, ale mam też cebulę wiosną sadzoną w truskawkach, nie dymkę, taką sklepową, co przerosła, na szczypiorek do mrożenia generalnie, no i dla ochrony truskawek ona też się w kwiat bierze - też jej trzeba jakieś fryzjerskie zabiegi zapodać w sytuacji gdy na jakości jej bulwy mi nie zależy???

P.S. Agata, no jeszcze raz sorrrki...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Brzozowadzie... 14:05, 09 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
sylwia_slomczewska napisał(a)

To zależy ile matka za robotę na grę zapłaci

Grą zachwyceni. Wczoraj rozpracowywali ją niemal cały dzień. Dla zainteresowanych, zakupili: "Robinson Kruzoe. Przygoda na przeklętej wyspie" Tak więc satysfakcja po obu stronach
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:06, 09 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
sylwia_slomczewska napisał(a)
W Twoim ogrodzie odpoczywam jest taki klimacik spokoju i wytchnienia, choc jak czytam, ze nie usiedzisz na ławeczce to jakbym o sobie czytała

Mnie tylko chwila z kawą zatrzymuje na miejscu
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:08, 09 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Makusia napisał(a)
Agatko, przywituję się po długiej przerwie.
Jak się rozstawałam z ogrodowiskiem, to Twój ogród był piękny, teraz obie części zachwycają.
Świetny element wodny, wpasowałaś go w punkt. Połączone krzesełka bardzo klimatyczne- pasują idealnie.

Witaj Makusiu po przerwie! Ten kącik to moje oczko w głowie, obiecałam sobie, że tam też będzie ładnie. Krzesełka są super wygodne, jestem baaardzo zadowolona z zakupu Do pełni szczęścia jeszcze muszę poczekać, aż choiny kanadyjskie osłonią mnie od sąsiadów za siatką

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:14, 09 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
W każdym ogrodzie powinien byc jakis kontrapunkt. Kukliki w tej roli świetnie się sprawdzają. Trzymam kciuki za warzywnik.
Jeśli masz wsadzony czosnek jadalny, to teraz jest pora na ścięcie pędu kwiatowego (ewentualnie zawiązanie go w supeł). Cała para ma iść w bulwę pod ziemią.

Czosnku niestety nie mam, nie daliśmy rady wcześniej ogarnąć części z warzywnikiem i na czosnek było już za późno, warzywa też mam z poślizgiem, ale chodzę koło nich i dmucham. Wczoraj przed deszczem posypałam je lekko obornikiem w granulacie, bo w sumie sadziłam w ziemię niewiadomej jakości, którą na słowo honoru przywiózł mi jeden z okolicznych rolników, a nasz własny kompost był już rozparcelowany w całości.
Obsypywałam też je wcześniej mączką bazaltową.
No tak, ten rok w warzywniku jednak mocno eksperymentalny u nas
Ale zasadziłam za to sporo poziomek, dwa agresty, dwa krzaczki porzeczki, śliwę i chodzi za mną jeszcze morela Borówka amerykańska ma niesamowitą ilość owoców, też dosadziłam dwa krzaczki, skoro im tak dobrze u nas
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:16, 09 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Magara napisał(a)

Agata, przepraszam, że ja tak od czapy u Ciebie w tych Twoich pięknych widoczkach ale Hania znowu sprzedała jakieś ciekawe info a jak od razu nie dopytam to potem zapomnę
Haniu, mam czosnek jadalny wsadzony jesienią, do rady się zastosuję, ale mam też cebulę wiosną sadzoną w truskawkach, nie dymkę, taką sklepową, co przerosła, na szczypiorek do mrożenia generalnie, no i dla ochrony truskawek ona też się w kwiat bierze - też jej trzeba jakieś fryzjerskie zabiegi zapodać w sytuacji gdy na jakości jej bulwy mi nie zależy???

P.S. Agata, no jeszcze raz sorrrki...

Magara, czuj się jak u siebie Rady Hani są cenniejsze niż złoto, lubię je mieć u siebie na wątku. W razie potrzeby łatwiej odnaleźć
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies