Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 18:06, 21 mar 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
paulina_ns napisał(a)
Anitka hiacynt z mchem super, a jak u Ciebie pierwszy dzień wiosny? U nas dzisiaj słonko i trochę już ten śnieg stopniał, ale chyba niepotrzebnie w nocy - 9 ma być.

Wczoraj pól dnia sypał drobny śnieg, dzisiaj jeszcze do domu nie dojechałam. Ale w Krakowie jeszcze trochę śniegu leży, wiec jest szansa, że u mnie na 100 % jest. U mnie zawsze zimniej. Dwa tygodnie w plecy w stosunku do miasta. Jak żonkile w mieście przekwitają to u mnie zaczynają.
Ja to już nawet prognozy pogody nie oglądam, żeby się nie stresować. -9 brzmi strasznie A ponoć od środy miało iść ocieplenie. Czemu tym razem im się nie sprawdziło
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Milka 18:07, 21 mar 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Nie słuchaj ich, tym razem jednak ma być cieplej, zresztą położenie, wiek ogrodu też ma znaczenie Anitko
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Anitka 18:10, 21 mar 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Milka napisał(a)

Pomerdało mi się, myślałam że okolice Poznania, a to Kraków


W Poznaniu pewnie też by mi nie przeżyły U was w okolicach Wrocławia to zawsze najcieplej. Widzisz Irenko, niby też południe, a inaczej. Ty masz też fajnie ogród osłonięty.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 18:13, 21 mar 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Milka napisał(a)
Nie słuchaj ich, tym razem jednak ma być cieplej, zresztą położenie, wiek ogrodu też ma znaczenie Anitko


Prawie nic mi jeszcze w ogrodzie oprócz budleji nie przemarzło ( za wcześnie odkryta na wiosnę) to tym razem też tak będzie. Trzeba optymistą być
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 18:26, 21 mar 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Wczoraj przeglądałam zdjęcia. Szukam nowych inspiracji a i nastrój można sobie poprawić. Troszkę kolorków wrzucę w tym pierwszym, białym dniu wiosny
Szybka wycieczka wirtualna, którą zaliczyłam osobiście, dwa lata temu końcem maja przy okazji wizyty na Chelsea Flower Show w Londynie. Po drodze z Londynu do Kornwalii. Przypadkiem trafiliśmy całą rodzinką do mało znanej miejscowości - Arundel w hrabstwie East Sussex. W przewodniku napisali, że jest zamek, katedra i co mnie najbardziej ucieszyło ... ogrody
M i dzieci poszli na zamek, a zrobiłam jedno zdjęcia zamkowi, żeby nie było i pobiegłam dalej, bo miała tyle czasu ile oni na zamku spędzą. A nastolatki to szybko takie zamki zwiedzają Takie uroki rodzinnych wyjazdów.




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:28, 21 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Od soboty już noce na plusie będą w dzień w przyszłą środę +12
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anitka 18:29, 21 mar 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
U podnóża zamku powitał mnie mały ogródek różany. Niestety róże jeszcze nie kwitły





____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:29, 21 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Ooo pokazuj dalej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anitka 18:31, 21 mar 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774






____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 18:38, 21 mar 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Do ogródka różanego przylegał "ogródek biały" otaczający kaplicę. Bardzo ta kolorysty do tego miejsca pasowała. Wprowadzał jaki spokój. Zdjęcia kaplicy pominę, bo to tu sami ogrodnicy. Jedno tylko dla szacunku mieszkańców owego zamku zamieszczę.

Z kapliczki widać zamek. Rabaty otoczone murem i żywopłotem. Uwage przyciągały wysokie palmy.

Monochromatyczne biało- zielone rabaty.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies