Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

sylwia_slomc... 10:26, 03 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Anitka napisał(a)


Wyzbierałam, ale patrzyłam teraz i siedzą ponownie.I tylko na tej tojeści od ciebie, strasznie ubogie jadłospis mają.

W parzydełku te żółte kuleczki to był nawóz, bo też znalazłam jak wsadzałam wcześniej, ale larwa mogła być, bo wiesz, że ja u mnie z nimi w "symbiozie" muszę już żyć, tzn. jak się spotykamy wygrywa ten z większym butem. Kurcze, czyżby one parzydełka też lubiły

Przepatrzyłam moje i u mnie nie ma, czyli coś musiało się już u Ciebie zadomowić w niej, nie mam, ani na jednej, ani na drugiej kępie.

Kuleczki były białe nie żółte, wiem, że żółte to nawóz, to ewidentnie było gniazdko pod ziemią w jednym miejscu upchane do granic możliwości, a nad ziemią na wierzchu poczwarka...ale już nie ma
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:27, 03 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Anitka napisał(a)


Jestem zakręcona na punkcie wianków 14 z 22 lamp jakie mam w domu to nasze samoróbki Śmieszne jakby sklepów nie było

Lampy masz cuuuuudne wszystkie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:29, 03 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Anitka napisał(a)


Cicho, bom teraz dla odmiany zamiast lawendy w łubinie buszowała Ale tonacja kolorystyczna ta sama, moja ulubiona

Ależ cudne widoki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
margaretka3 10:55, 03 lip 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Anitka, byłam już wczoraj, w życiu bym tam nie trafiła, gdybyś nie powiedziała, że jest. Ale nie kupiłam tam nic - chyba większość już mam. W tej pierwszej kupiłam floksa i różową szałwię.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Anitka 16:21, 03 lip 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)

Przepatrzyłam moje i u mnie nie ma, czyli coś musiało się już u Ciebie zadomowić w niej, nie mam, ani na jednej, ani na drugiej kępie.

Kuleczki były białe nie żółte, wiem, że żółte to nawóz, to ewidentnie było gniazdko pod ziemią w jednym miejscu upchane do granic możliwości, a nad ziemią na wierzchu poczwarka...ale już nie ma

To dobrze że przejrzałaś, leżało od maja więc się musiał jakiś skubaniec "wyjajeczkować". Pewnie u mnie te gąsienice się też przywlokły, ale tylko na tej jednej roślinie siedzą.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Urszulla 13:50, 04 lip 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Anitka napisał(a)


Jestem zakręcona na punkcie wianków 14 z 22 lamp jakie mam w domu to nasze samoróbki Śmieszne jakby sklepów nie było


To brzmi fascynująco. Masz talent
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 15:17, 04 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Anitka napisał(a)

To dobrze że przejrzałaś, leżało od maja więc się musiał jakiś skubaniec "wyjajeczkować". Pewnie u mnie te gąsienice się też przywlokły, ale tylko na tej jednej roślinie siedzą.

Ciekawe co z nich wyrośnie...może jaki piękny motyl
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anitka 15:26, 04 lip 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)

Lampy masz cuuuuudne wszystkie


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 15:28, 04 lip 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
margaretka3 napisał(a)
Anitka, byłam już wczoraj, w życiu bym tam nie trafiła, gdybyś nie powiedziała, że jest. Ale nie kupiłam tam nic - chyba większość już mam. W tej pierwszej kupiłam floksa i różową szałwię.


Do tych szkółek trzeba zaglądać często, bo wystawiają takie krótkie partie roślin i często jak mają najlepszy okres dla siebie.
Zgaduje białego floksa kupiłaś czy może jednak różowego?
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 15:30, 04 lip 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Urszulla napisał(a)


To brzmi fascynująco. Masz talent


Lubię mieć coś innego
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies