Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 13:22, 26 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Ta już przekwitła, a tak mi się ostatnio podobała.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:23, 26 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Faktycznie rośliny umordowane w Wojsławicach jak nie wiem co
Ale to też dobrze, że pokazujesz, bo jak się jedzie i same cuda ogląda to człowiekowi się wydaje, że wszystkie plagi to tylko u niego, a jak widać tak nie jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anitka 13:23, 26 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
W cieniu znacznie maja lepsze warunki.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 13:25, 26 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 13:28, 26 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Idziemy dalej.



I dla wszystkich, którzy myślą, że tylko u nich hortki musza być podwiązywane. ' Polar Bear' cała leży i nikt tym się tutaj nie przejmuje. Jeszce w innym miejscu też tak wyglądały.



C.d.n. - zmykam


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 13:31, 26 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)

U nas tylko kropi

Super, może nawet przestanie i kropić
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 13:35, 26 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)
Faktycznie rośliny umordowane w Wojsławicach jak nie wiem co
Ale to też dobrze, że pokazujesz, bo jak się jedzie i same cuda ogląda to człowiekowi się wydaje, że wszystkie plagi to tylko u niego, a jak widać tak nie jest


Tak, to bardzo "motywujące", że nie tylko u nas coś nie tak wygląda w ogrodzie
Ale nie ma też co się cieszyć cudzym nieszczęściem.

Ćmy nie mają
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Gosialuk 19:30, 26 sie 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Bardzo fajnie wyglądają rozplenice podsadzone bodziszkami. Właśnie dumałam nad tym co obok rozplenic posadzić, bo późno ruszają, a potem z kolei bardzo rozłożyste się robią i zagłuszają sąsiednie rośliny. Jakimś wyjściem są cebulowe, ale nie chcę ich sadzić, bo nornice i karczownik tylko czekają na taką ucztę. Na razie mam małe siewki, ale rosną i na wiosnę już będę je musiała przenieść. Pozwolisz, że się powzoruję na twoich zestawieniach.
Takie zdjęcia roślin w mniej atrakcyjnym okresie są cenne, bo mało jest informacji jak rośliny wyglądają przed (to częściej można znaleźć) i po kwitnieniu. Mam hortensje Polar Bear jeszcze małe i po tym co pokazałaś mam już jakieś pojęcie czego mogę się spodziewać jak się rozrosną.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Kasia_CS 21:18, 26 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anitka napisał(a)



Ale to cudowne zestawienie! ta biel hortek, jeżówek, trawki.. brak mi takich pełnych rabat u mnie.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anitka 22:07, 26 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Gosialuk napisał(a)
Bardzo fajnie wyglądają rozplenice podsadzone bodziszkami. Właśnie dumałam nad tym co obok rozplenic posadzić, bo późno ruszają, a potem z kolei bardzo rozłożyste się robią i zagłuszają sąsiednie rośliny. Jakimś wyjściem są cebulowe, ale nie chcę ich sadzić, bo nornice i karczownik tylko czekają na taką ucztę. Na razie mam małe siewki, ale rosną i na wiosnę już będę je musiała przenieść. Pozwolisz, że się powzoruję na twoich zestawieniach.
Takie zdjęcia roślin w mniej atrakcyjnym okresie są cenne, bo mało jest informacji jak rośliny wyglądają przed (to częściej można znaleźć) i po kwitnieniu. Mam hortensje Polar Bear jeszcze małe i po tym co pokazałaś mam już jakieś pojęcie czego mogę się spodziewać jak się rozrosną.

Gosiu, wzoruje się do woli. Długo kombinowałam nam tym połączeniem i teraz jestem zadowolona z wyborów.
Na wiosnę tulipany, bodziszek również szybko u mnie startuje, zakrywa przekwitające tulipany, za min są czosnki. Rozplenice wówczas prawie niewidoczne. Potem bodziszka przycinam przy ziemi, gdy rozplenice zaczynają się rozrastać. Nie koliduje wówczas z rozplenicami. Pomiędzy są jeżówki. Z tyłu są zawilce i hortensje, dosadziłam również sadźca.
Jak masz karczownika i nornice to masz racje, że rezygnujesz z cebul. Szkoda pracy.

Takie oglądanie roślin w różnych porach roku, kondycji i wieku bardzo pomaga w planowaniu.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies