Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 07:10, 15 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
waldek727 napisał(a)

Przypuszczam, że to Purple Emperor.


Nie jestem pewna na 100 %, ale raczej nie, bo mam go i widziałam w innych ogrodach. Ten ma grubsze i większe liście. Byłam ostatnio w tym samym markecie i też były te rozchodniki. Tym razem były podpisane jako 'Touchdown Teak'.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 07:36, 15 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Agania napisał(a)
Anitko ja wiem, że Ty jesteś mróweczka, ogród i tak jest bajeczny i czyściutki, dużo drzew i u Was liście lecą to naturalne, a nieproszeni goście jak nie ma lokatorów to czują się jak u siebie


Wiem Agatko, taki przysypany ogród ma swój urok. Jeszcze liści nie zbieram. Delektuje się mini.




Od kilku dni mam nowego gościa w ogrodzie. Rudy kotek do nas przychodzi. Bardzo zainteresowany moimi pracami w ogrodzie. Śledzi każdy ruch bacznie. Fajnie, ktoś musi stać na straży.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 07:52, 15 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
anpi napisał(a)
Hortensje w donicach bajeczne,też ich w przyszłym roku więcej kupię.Mam jedną i też ma się świetnie ,nawet jeszcze teraz postanowiła zakwitnąć nowym kwiatkiem
Ogród wygląda przepięknie nawet w opadającej już gdzie nie gdzie szacie jesiennej Rabata przy chodniczku świetna i ciekawa jestem tej nowej cienistej.Bedą jakieś hosty?A może już obsadzona i przeoczyłam?
Wycieczki po zagranicznych ogrodach prześledziłam i ogrodowiskowych,z tych niektóre już trochę znam osobiście,resztą kusisz niesamowicie
Anitko przypomnij mi jak nazywa się trawka którą mam od ciebie- taka jaskrawa ,cytrynowa zieleń ,przy altance u Ciebie rośnie- ozdoby z rybkami miała powtykane


Aniu ja mam od wielu sezonów hortensje w donicach i bardzo jestem z tego wyboru zadowolona. Od kwietnia do zimy robią robotę. Dałam im tylko na dno takie pochłaniacze wody i dzięki temu podlewam rzadko.

Ta trawka to Elata. Wnioskuje, że jeśli pytasz o nią, że się przyjęła i się podoba
W końcu udało mi się zadowalający efekt osiągnąć z tą rabatą przy chodniczku.
A z tą cienistą nic nie przegapiłaś. Dopiero wczoraj do niej się zabrałam.
Będzie szpaler z hortensji ogrodowych kwitnących na jednorocznych pędach. Limonkowe na starcie, potem różowiejące a na jesień przebarwiające się na bordowo.
Z powodu inwazji ślimaków host nie będzie. Będą plamy paproci, bodziszka 'Czakor' i na bordowo kwitnących ciemierników. Wsadzę też tam moje ciemierniki z donic przed domem. Kwitną na limonkowo i bardzo długo. Ma nawiązywać do bordowej obwódki z berberysa, która jest dalej. Hortensjom doły zaprawiłam torfem, kompostem i siarką. Pod resztę zasadowo z próchnicą i kompostem.
Stan na dzisiejszy poranek. Jeszcze nie skończone.




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:00, 15 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Figaro napisał(a)


Na tym forum jest wszystko i kwiaty i wycieczki wiec mysle ze Danuta nie ma nic przeciwko temu. A i przeciez na zdjeciach Twoich duzo zielonego jest jest to tez ogodowo. Bede bardzo wdzieczna jak zalozysz bo naprawde pieknie jest. A ogrod Twoj dopiero odkrywam i chociaz ja lubie inne ogrody to Twoj jest zaczarowany. Bardzo tez zadbany i taki dorosly i przemyslany. Ja Cie podziwiam za te prace no naprawde. Ale przyznam sie szczerze ze calego watku nie ogladalam bo tylko te ostatnie strony a i tak sie zauroczylam i pokazalam mamie a ona to az piszczy ze taki piekny.


Dziękuje za tyle pochwał, ale jest mnóstwo przepięknych ogrodów na o. Dorosły ogród to też nowe wyzwania, ciasno, z słonecznej patelni robi się ogród mocno zacieniowany. I brak miejsc na chciejstwa. Wiele roślin 12 lat temu nie była w Polsce do kupienia, a teraz śnią się po nocach Część nasadzeń trzeba zmieniać.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:06, 15 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Figaro napisał(a)
No i zapomnialam znowu cos. Tak chyba jako Szkocja to szybciej sie znajdzie.


Obiecuje założę wątek za Szkocją. Powstał na razie z ogrodem ze Szkocji.
Zapraszam na spacer po Branklyn Garden.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10092-szkocja-branklyn-garden








____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:14, 15 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kasia_CS napisał(a)
Oj Anitko... powiem CI, że wzdychałam do szkockich widoków, ale co Twój ogród, to Twój ogród! Szczęka opada z jeszcze większym hukiem

Uwielbiam ten klimat jaki stworzyłaś..


Kasiu bo ja już mam wyrzuty sumienia Co jakiś czas odpowiedzialna jest za jakieś szczęki.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:29, 15 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Urszulla napisał(a)
Zupełnie inaczej ogląda się Twój ogród jak się w nim było. Ciekawy ten jesienny bałaganik na ścieżkach u mnie kosy rozgrzebywały korę, a teraz jak kory nie ma to i tak dziobią w poszukiwaniu dżdżownic.
Dekoracje jak zwykle zachwycają, niby nic zwykłe dynie. A jaką to ich odmianę kupowałaś?


Ula u mnie to samo. Wygrzebują wszystko co się rusza. I jeszcze stołują się teraz na owocach cisów.

Zebrałam w zeszłym roku nasionka z tych dyni co miałam na wianek i wysiałam. Puściłam na siatkę jako pnącze. Malutkie to wytrzymały. Bardzo fajnie obrodziły. Pozbierałam nasionka. Mogę ci wysłać.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:34, 15 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Magleska napisał(a)
Anitko cieszę się ,że tyle nowych fotek wstawiłaś przyjemny wieczór miałam oglądając wszystkie cudowności i u Ciebie i w Szkocji
jak ten pełny aster Ci się rozrośnie -to też poproszę o kawalątek
buziaki


Siedziałam z jelitówką w domu to miałam więcej czasu Trzeba sobie jakoś czas umilić.

Będę na tego astra chuchać i dmuchać, bo jest wielu chętnych.
Dobrze, że ostatnie przymrozki mu nie zaszkodziły.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:41, 15 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kolejny piękny weekend minął. Szkoda,że w zeszłym tygodniu w ciągu dwóch nocy pojawiły się u wielu miejscach przymrozki. U mnie ogród mocno je odczuł. Choć w przymrożonej odsłonie o poranku początkowo wyglądał uroczo.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:45, 15 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies