Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 22:19, 30 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Waclaw napisał(a)
Bardzo mile wspominam lawendowe pola. W zeszłym roku byłem na samej górze. Rzeczywiście tamta, wyższa część ogrodu zupełnie inna. A ile morwy się najadłem!


Tak, dużo się zmieniło i mam nadzieje, że jeszcze sporo zmian zajdzie.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:25, 30 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Waclaw napisał(a)
Anitko, Grzegorzu.
Bardzo dziekuję za przemiłą wizytę.
Zbieram do mojego mieszka doświadczeń miłe wrażenia, piękne miejsca, radosne chwile.
Wczoraj, dzięki Wam nazbierałem tak wiele cennych okazów: dostarczyliście mi wielu wzruszeń, radosnych uniesień i pozytywnej energii jaka z Was bije. Bardzo, bardzo Wam za to dziękuję.
Anitko marzyłem o radach doświadczonych ogrodników co do planu mojego Przedogródka pod Dębem. Wczoraj to marzenie się ziściło - dzięki Tobie. Dziękuję za cenne rady. Wprowadzę je na pewno.


Też dziękujmy za cudne popołudnie pełne pozytywnej energii. Szkoda, że czas tak szybko upłynął. Wiele mamy wspólnego. Teraz ja czekam
Żaden ze mnie doświadczony ogrodnik Ale jeśli jakieś rady się przydadzą to się cieszę.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:28, 30 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ha czyli jednak się udało i pogoda planów nie popsuła


Udało się wstrzelić w okno pogodowe. Tylko aparat dzień wcześniej chyba zalało, bo widzę na zdjęciach, że jest plama na środku. Odmówił współpracy. Mam tylko kilka fotek
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:32, 30 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)
Anitko na pamiątkę wyjazdu do Madzi


Dzięki za fotki na pamiątkę i za pomoc we wszystkim.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 11:34, 31 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Mam kilka tysięcy fotek do wrzucenia z odwiedzonych ostatnio ogrodów. Nawet jeszcze jeden z zeszłego roku ze Szkocji. U mnie niewiele się dzieje, nudą wieje, więc powolutku będę umieszczać kolejne relacje. Może ktoś znajdzie jakieś pomysły dla siebie. Plusem obecnej sytuacje jest to, że jest bardzo mało ludzi w tych miejscach i nawet nie trzeba specjalnie kadrować, by ich nie było na zdjęcia. A jeszcze jak pojedzie się w tygodniu i na domiar złego trafi w nie najlepszą pogodę to prawie jak zwiedzanie indywidualne. Jedynie apart mi odmówił współpracy. Woda się dostała do niego. Ale już działa. Na szczęście.
Opisów będzie tylko mało, bo jeszcze nie opanowałam pisania lewą ręką
Na początek zapraszam do Ogrodu japońskiego w Jarkowie. Wacław mnie namówił, że wart jest zobaczenia. Nie są to ogrody w moim stylu, ale uważam, że nie można się ograniczać tylko do tego co mamy u siebie. Bo gdzie ja bym mogła pojechać, by zobaczyć coś takiego co mam u siebie i i po co Widziałam już sporo takich ogrodów, ale ten ogród wywarł na mnie duże, pozytywne wrażenia. Mam nadzieje, że są też osoby, które lubią ogrody w takim stylu.
Relacja świeżutka z wizyty z połowy lipca tego roku. Na szczęście nie padało Obecna pogoda służy temu miejscu. Zapraszam na relację:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/491-ogrod-japonski-w-jarkowie?page=2




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 11:43, 31 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
A teraz mam dylemat czy Bolestraszyce, Wojsławice, ogród przy szkółce w Radkowie? A może Szkocja ?
Padło na Wojsławice, bo te jeszcze świeżutkie jak bułeczki
Skończę to link wrzucę.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:37, 31 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Anitka jesteś pewna, że to zamglenie na środku to para? U mnie tak aparat robi po zdjęciu pod słońce, od razu mam zacienienie na obiektywie i kolejne fotki z plama na środku jakby mgły lub braku ostrości, wraca potem do normy, ale trzeba się pilnować by nie ustawić obiektywu na mocne światło.
Relacja wspaniale pokazała ilość pracy jakiej wymaga ten ogród, dolna część mnie oczarowała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
inka74 15:45, 31 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Obejrzałam z przyjemnością relację z tego ogrodu, i z waszych ostatnich wypraw. Co "aparat" a właściwie osoba robiąca zdjęcia to inne spojrzenie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agania 21:54, 31 lip 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Anitko czekamy na dalsze wrażenia z wycieczek
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kokesz 20:52, 02 sie 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Anitka, mam pytanie odnośnie mini dyni.
Posiałam pierwszy raz, 5 nqsionek naszczęście tylko dwa wykiełkowały.
Dynia rośnie jak szalona, kwitnie. Na razie nad nią panuję, trochę obcięłam liści. Czy trzeba ją jakoś prowadzić np na jeden czy dwa pędy, bo widzę, że idzie w różnych kierunkach. Czy ucina się jej stożek wzrostu, jeśli tak to kiedy. Bo idzie już do sąsiada
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies