Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

nicol21 08:13, 10 sie 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10211
Przyszłam pomachać!
Fajne wycieczki sobie robicie. Dzięki za relacje.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
BKosimkArt 13:26, 10 sie 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Anitka napisał(a)
Mam kilka tysięcy fotek do wrzucenia z odwiedzonych ostatnio ogrodów. Nawet jeszcze jeden z zeszłego roku ze Szkocji. U mnie niewiele się dzieje, nudą wieje, więc powolutku będę umieszczać kolejne relacje. Może ktoś znajdzie jakieś pomysły dla siebie. Plusem obecnej sytuacje jest to, że jest bardzo mało ludzi w tych miejscach i nawet nie trzeba specjalnie kadrować, by ich nie było na zdjęcia. A jeszcze jak pojedzie się w tygodniu i na domiar złego trafi w nie najlepszą pogodę to prawie jak zwiedzanie indywidualne. Jedynie apart mi odmówił współpracy. Woda się dostała do niego. Ale już działa. Na szczęście.
Opisów będzie tylko mało, bo jeszcze nie opanowałam pisania lewą ręką
Na początek zapraszam do Ogrodu japońskiego w Jarkowie. Wacław mnie namówił, że wart jest zobaczenia. Nie są to ogrody w moim stylu, ale uważam, że nie można się ograniczać tylko do tego co mamy u siebie. Bo gdzie ja bym mogła pojechać, by zobaczyć coś takiego co mam u siebie i i po co Widziałam już sporo takich ogrodów, ale ten ogród wywarł na mnie duże, pozytywne wrażenia. Mam nadzieje, że są też osoby, które lubią ogrody w takim stylu.
Relacja świeżutka z wizyty z połowy lipca tego roku. Na szczęście nie padało Obecna pogoda służy temu miejscu. Zapraszam na relację:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/491-ogrod-japonski-w-jarkowie?page=2





Przepiękne widoki!
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Anitka 10:01, 11 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7689
sylwia_slomczewska napisał(a)
Anitka jesteś pewna, że to zamglenie na środku to para? U mnie tak aparat robi po zdjęciu pod słońce, od razu mam zacienienie na obiektywie i kolejne fotki z plama na środku jakby mgły lub braku ostrości, wraca potem do normy, ale trzeba się pilnować by nie ustawić obiektywu na mocne światło.
Relacja wspaniale pokazała ilość pracy jakiej wymaga ten ogród, dolna część mnie oczarowała


Tak mi się wydaje, bo deszczowo było i raczej nie było szans obiektyw w stronę słońca kierować. Na razie jest dobrze, choć go mało używałam.

Ogrom pracy powalił mnie na kolana w tym ogrodzie.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:02, 11 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7689
inka74 napisał(a)
Obejrzałam z przyjemnością relację z tego ogrodu, i z waszych ostatnich wypraw. Co "aparat" a właściwie osoba robiąca zdjęcia to inne spojrzenie.


Tak, każdy widzi inaczej i dużo zależy od aparatu. Mam nadzieje wrzucić niebawem kolejne relacje.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:03, 11 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7689
Agania napisał(a)
Anitko czekamy na dalsze wrażenia z wycieczek


Obiecuje będą, ale na razie zasypiam jak dziecko wieczorem
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:06, 11 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7689
Kokesz napisał(a)
Anitka, mam pytanie odnośnie mini dyni.
Posiałam pierwszy raz, 5 nqsionek naszczęście tylko dwa wykiełkowały.
Dynia rośnie jak szalona, kwitnie. Na razie nad nią panuję, trochę obcięłam liści. Czy trzeba ją jakoś prowadzić np na jeden czy dwa pędy, bo widzę, że idzie w różnych kierunkach. Czy ucina się jej stożek wzrostu, jeśli tak to kiedy. Bo idzie już do sąsiada


Ona wypuszcza bardzo długie pędy i mocno obradza. Ja mam puszczoną na siatce ogrodzeniowej. Z dwóch zbieram bardzo dużo mini dyni. Możesz obciąć stożek wzrostu. Tez tak robię, gdy wejdzie do sąsiadów. Nie ma znaczenia na ile pędów ja prowadzisz. Ona to jest mini, ale w ilości hurtowej.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:08, 11 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7689
nicol21 napisał(a)
Przyszłam pomachać!
Fajne wycieczki sobie robicie. Dzięki za relacje.


Na razie koniec wycieczek. Wszystko z głową i rozsądnie.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:08, 11 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7689
BKosimkArt napisał(a)

Przepiękne widoki!


Śliczny jest ten ogród
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Waclaw 22:29, 11 sie 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Jarków Twoim okiem jest niby ten sam ale ...
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
abiko 22:35, 11 sie 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8405
Z przyjemnością obejrzałam Jarków.. chociaż miłośniczką japońskich nie jestem, i czekam na ogród Tomka
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies