Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 07:43, 16 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774



Ogród jest bardzo duży i chyba brak jest mocy przerobowych, mata-szmata też nie daje rady


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 07:49, 16 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
W tle widać nową cześć więc skręcamy.


Z tego co kojarzę stał tam niewielki domek, został wyburzony i teraz tak krajobraz "ubarwia". Mam nadzieje, że ta hałda gruzu zostanie wywieziona.


Widać ją z każdej strony.


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 07:54, 16 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Biała lawenda.



Gorzej wygląda niż fioletowa.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:02, 16 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kierujemy się w stronę parkingu.


Zatrzymujemy się na koniec, by wypić kawę lawendową podziwiając pola lawendowe. Ja próbuje sorbet lawendowy. Można kupić pęczki lawendy, różne kosmetyki i produkty spożywcze z lawendą. Są też wianki ale trzeba wcześniej zgłosić chęć zakupu. Jak dla mnie są za małe w takiej cenie.

Ostatni rzut oka z samochodu i odjeżdżamy.

Koniec.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:09, 16 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
BKosimkArt napisał(a)
Przeczytałam o kamperze, ależ to musi być super sprawa, ostatnio z mężem oglądamy różne takie auta i filmiki ludzi którzy kamperują... marzy nam się ale to temat na przyszłość raczej...
To jest właśnie w tym fajne, że wsiadasz i możesz jechać w różne części Polski nie umęczając się przy tym za bardzo.
Piękne lawendy.


Basiu tylko musi być zgrana ekipa, najlepiej która już ze sobą mieszkała i zna swoje wady. Trzeba na wiele rzeczy przymknąć oko, wykazać się sporą tolerancją, wrzucić na luz. Umęczyć się też można. Jedzie się też wolniej. Ale my dajemy radę nawet w 5-6 osób. Teraz nawet byliśmy dodatkowo z dwoma psami
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
BKosimkArt 10:08, 16 lip 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
No my z myślą o dzieciach... jesli chodzi o wyjazdy wspólnie ze znajomymi to przez ostatnie kilka lat wyjeżdżaliśmy większą grupą i na tą chwilę jesteśmy szczęśliwi jak wyjedziemy sami z dziećmi. Nie jest łatwo faktycznie się zgrać tak by wszystkim pasowało.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
AgnieszkaW 10:36, 16 lip 2020

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Anitko, dzięki za odpowiedź. Myślę, że zdecydowanie lepszy efekt osiągnięto by, sadząc (zamiast 'coniki') cisy kolumnowe, które nawiązywałyby wyglądem do cyprysów...
Fajne te dekoracje z patyczków, sporo 'patykowych' inspiracji
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:14, 16 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Anitka napisał(a)


Basiu on też mi się zawsze podobał. Widziałam go u Sylwii, bardzo go słoneczko przypala. A tam patelnia od rana do wieczora.

W pierwszych latach słoneczko przypala, potem mniej, ale wiosenne przymrozki mocno uszkadzają mu liście i też wygląda jak przypalony przez to, do tego lubi złapać grzyba.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:25, 16 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
To świetne




Pomysł na wykorzystanie gałęzi w miejsca np pod starymi świerkami gdzie nawet trawa ponoć nie chce rosnąć
Zabieram te inspiracje do siebie pozwolisz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:27, 16 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Widać, że pozwiedzali chyba trochę bo tak mi się nasuwa, że prócz Prowansji to teraz widzę ciut Bolestraszyc i ciut Wojsławic
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies