Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 22:52, 28 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kokesz napisał(a)
Ach...szkoda, że mieszkam tak daleko...wprosiłabym się bezczelnie, żeby zobaczyć Twój ogród na żywo
Pięknie


Reniu zapraszam, gdy będziesz kiedyś przejazdem I to bez najmniejszych skrupułów się wpraszaj
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:01, 28 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Urszulla napisał(a)
Rdest będzie hitem sezonu na nowej rabacie. Czytałam że dorasta do 1,2 m

A grujecznik to fajny rarytas




Rdesty pojawiły się w kilku miejscach w ogrodzie. Ula to judaszowiec, też rarytas, choć bardzo podobny do grujecznika. Walczy podobnie jak roślinki u Ciebie i bo też posadzony w te największe upały. Jako pierwszy pojawił się na nowej rabacie i to będzie jedyna większa roślina na niej. Pozostałe to trawy i byliny.

Dzień po posadzeniu.

Z biegiem dni stracił sporo liści a część mu po przypalało, bo w szkółce stał w cieniu a ja go na takiej patelni wsadziłam.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:07, 28 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Magleska napisał(a)
Anitka
nowa rabata z judaszowcem rewelacyjna
zresztą cały ogród przemyślany ,idealny ,cudowny

powiedz proszę -ten dereń biały - to controversa variegata ?
świetnie wygląda w tym miejscu -to była bardzo dobra decyzja o zmianie


lecę jeszcze raz oglądać fotki


Nowa rabatka to świeżynka, potrzebuje czasu. Pewnie jakieś tetrisy będą potrzebne, ale i tak się cieszę, że udało mi się posadzić czekające rośliny

Ten dereń to dereń pagodowy. Nie żałuje tej zmiany, żałuje tylko, że tyle z usunięciem tego cyprysika czekałam, ale eM bronił go bardzo. Ale to ja z drabiny musiałam go przycinać a i tak straszył bardzo
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:10, 28 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kokesz napisał(a)


Co to za trawka z jeżówkami, szukam takiej wcześnie kwitnącej i niewysokiej.


To turzyca muskegońska.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:13, 28 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Krakus napisał(a)

chyba przegapiłem wcześniej odsłonę nowej rabaty ale Sylwia nie zawodzi w fotografowaniu i pokazała fajnie wyszło...jakby tam od zawsze była to grujecznik czy judaszowiec bo rożne głosy widzę ja bym grujecznika obstawiał...


Nie przegapiłeś odsłony nowej rabatu, bo nie pokazywałam. W sumie to świeżynka
Niestety nie trafiłeś z obstawianiem - to judaszowiec.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:13, 28 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Sonka napisał(a)
Tak pięknie masz, że brak słów, by określić...


Bardzo dziękuje
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:15, 28 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Waclaw napisał(a)

Naprawdę fajnie wyszła


Wymaga jeszcze dopracowania, dosadzenia kilku roślinek, ale baza już jest.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:17, 28 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Waclaw napisał(a)

I mi się bardzo podobają. Takie niziutkie, a i liście ciekawe. Zdradzisz Anitko nazwę?


To hortensje z serii Magical Four Season, kupione w markecie - zmieniają kolor kwiatów kilka razy w sezonie. Teraz są zielone.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
basia3012 23:20, 28 sie 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Anitko, piękna nowa rabata. A co to za białe kwiatki w tej wysokiej trawie?
Ogród jak zawsze piękny, dopracowany, przemyślany do ostatniego szczegółu. Gratulacje.

Anitko, czy Twoje glediczje to szybko rosły? Moje rosną niesamowicie szybko, czy mam się martwić o przezimowanie ich? Bo są delikatne i cienkie.

____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Anitka 23:31, 28 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Monia81 napisał(a)
Anitka ta nowa rabata z judaszowcem, wygląda już tak jakby tam była cały czas, cudnie jak zawsze, wszystko ze sobą współgra A na miejscu huśtawki oprócz koryta co planujesz? pozdrawiamy


Ciesze się, że ta nowa rabata sprawia wrażenie jakby " starej"

A w miejscu huśtawki coś powstanie, ale na razie mam burze mózgów. Nie wiem na czym końcowo stanie, zobaczę z czasem i czy w trakcie planowania będę miała lenia czy nie Kilka pomysłów odrzucam z powodu lenia, już chyba mam takiego. Wiem, że można zrobić coś fajniej, ładniej, ale szczerze już mi się coraz mniej chce i łapkę muszę oszczędzać. Bardzo też patrzę na stronę praktyczną i aby pracy potem sobie nie dokładać. W sumie to nieraz coś przez przypadek powstaje - to koryto też przypadkowo się tam znalazło Pod byłą huśtawką są studnie na wodę z dachu i podjazdu. Utrudnia to posadzenie większych roślin. Muszę tam odgarnąć kamień i płyty i sprawdzić co da się zrobić. Chcę tam zachować dostęp choć do włazu jednej studni.
Przed korytem mam zamiar posadzić roślinki, np. malutkie paprocie.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies