Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 23:40, 28 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
abiko napisał(a)
Ach ten zadbany ogród Anitki.. każdy szczegół dopracowany. Śliczne te hortensje to prawda.
A nowa rabata faktycznie wygląda jakby była od dawna I red baron w korycie.. super


Szkoda tylko, że te hortensje nie dają rady w zimie w tym korycie. Nowa rabata jak na nasze temp bardzo szybko powstała Ale dobrze, że wygląda już na "zasiedzianą" w tym miejscu Zawsze uważałam, że red baron u mnie nie pasuje a tu masz jest w korycie i na nowej rabacie w dwóch miejscach. I nawet super to wygląda Emusiowi podobał się od dawna i to taki "ukłon" w jego stronę
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:42, 28 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
MiluniaB napisał(a)
Pięknie


Dziękuje
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:44, 28 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kokesz napisał(a)


I jeszcze ta kępa trawki mnie interesuje, co to?

Sylwia a może Ty wiesz?


To rozplenica ' Hameln'.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:45, 28 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kojak napisał(a)
Zaglądam od długiego czasu. Napiszę tylko tak " piknie jest...". Gratuluję i zazdroszczę pozytywnie.


Dziękuje.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:46, 28 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
BKosimkArt napisał(a)
Ale pięknie, zazdroszczę tej wizyty...
Uwielbiam ogród Anitki!


Basiu mam nadzieje, że kiedyś też wpadniesz, gdy będziesz w okolicy
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:52, 28 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
basia3012 napisał(a)
Anitko, piękna nowa rabata. A co to za białe kwiatki w tej wysokiej trawie?
Ogród jak zawsze piękny, dopracowany, przemyślany do ostatniego szczegółu. Gratulacje.

Anitko, czy Twoje glediczje to szybko rosły? Moje rosną niesamowicie szybko, czy mam się martwić o przezimowanie ich? Bo są delikatne i cienkie.



Chyba chodzi o jeżówki ' Vergin ' pomiędzy rozplenicami.

Tak, rosną szybko. Moje też w tym roku cały czas przyrastają. To chyba efekt zimnej wiosny i majowych przymrozków. Teraz nadrabiają. Można zastosować nawóz jesienny, on pomaga zdrewnieć pędom przed zimą. Nie martw się Basiu, one sobie poradzą. Nawet jak jakaś gałązka przymarznie to przytniesz.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
basia3012 23:55, 28 sie 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Anitka napisał(a)


Chyba chodzi o jeżówki ' Vergin ' pomiędzy rozplenicami.

Tak, rosną szybko. Moje też w tym roku cały czas przyrastają. To chyba efekt zimnej wiosny i majowych przymrozków. Teraz nadrabiają. Można zastosować nawóz jesienny, on pomaga zdrewnieć pędom przed zimą. Nie martw się Basiu, one sobie poradzą. Nawet jak jakaś gałązka przymarznie to przytniesz.



Bardzo dziękuję, zależało mi na Twojej opinii. Te glediczje są tak piękne, że żal byłoby je stracić.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Anitka 07:12, 29 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
basia3012 napisał(a)


Bardzo dziękuję, zależało mi na Twojej opinii. Te glediczje są tak piękne, że żal byłoby je stracić.


Trzymam kciuki by ładnie przezimowały
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
kasiek 08:16, 29 sie 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Pienie Ci wyszła ta stara-nowa rabata! Podziwiam konsekwencję do doborze materiałów, efekt niesamowity
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Anitka 08:20, 29 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Sylwia pokazała aktualne fotki. Ja mam kilka zaległych z ostatniego dnia lipca. W tym sezonie jakoś ze zdjęciami jestem na bakier. Nie będzie chronologicznie, ale co tam - wrzucę kilka. W ogrodzie pojawiła się troszkę nowych roślin - są to głównie byliny i trawy. Zapełniają luki po usuniętych iglakach. Potrzeba czasu by się rozrosły. Niestety niektóre troszkę czekały w doniczka a i sadzone w upały szybko przekwitają, więc na efekty i wnioski czy to są dobre wybory trzeba będzie poczekać do przyszłego sezonu. Niektóre jak bodziszki czy krwiściągi trzeba było ściąć od razu.
Miejsce po wyciętych świerkach gniazdkowych. Bodziszki i ciemierniki ładnie się rozrosły i wielkością dorównują hortensja ogrodowym Sadzone były późną jesienią. Na wiosnę ścięłam do zera. Daję im czas na zadomowienie.



Na końcu rabaty pod cyprysikiem na pniu mini zakątek paprociowy.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies