Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

tulucy 09:54, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gosiek33 napisał(a)
Chyba jednak nic nie napiszę, słów mi brakuje

Niesamowite te kształty wytyczone w terenie. Dobrze zrozumiałam - w większości to tylko wytyczenie kształtów a nie obrzeża rabat


Tak Gosiu, to robocze wytyczenia, żebym wiedziała, gdzie co ma być. Nie układałam też od razu całych placyków, tylko ich kształty, stąd takie dziwadła. Nie zdjęłam też w jednym miejscu starej kostki, której docelowo nie będzie, ale póki co, nie chcę jeszcze bardziej demolować ogrodu. No i tak robi się zamieszanie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
TAR 10:12, 21 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7338
tulucy napisał(a)
Iwonka, teraz to wszędzie beton widać... Ale muszę sobie jakoś linie wytyczyć, a m wywalił stary wąż ogrodowy. A stanowczo sprzeciwia się wbijaniu patyków bambusowych, bo boi się, że się pies nadzieję.


plecam kupic linke żeglarska taka grubsza, nadaje sie idealnie na tyczenie rabat plus ma jeszcze inne przydatne cechy np. u mnie wyplecione siedzisko na hustawce, ktore sie urwało w ub. roku
no i jest lzejsza i elastyczniejsza od węża
____________________
Ogrod nad bajorkiem
tulucy 10:25, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Tak, linka na pewno lepiej się układa itd. Ale też na pewno stanowiłaby świetną zabawkę dla psicy. Oczami wyobraźni już to widzę i nie, stanowczo nie Cegła jest na całe szczęście za ciężka dla psicy. I mówię to z doświadczenia próbowała podnieść
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
TAR 10:43, 21 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7338
tulucy napisał(a)
Tak, linka na pewno lepiej się układa itd. Ale też na pewno stanowiłaby świetną zabawkę dla psicy. Oczami wyobraźni już to widzę i nie, stanowczo nie Cegła jest na całe szczęście za ciężka dla psicy. I mówię to z doświadczenia próbowała podnieść


hehe dla kazdego cos miłego
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 10:55, 21 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
tulucy napisał(a)
Tak, linka na pewno lepiej się układa itd. Ale też na pewno stanowiłaby świetną zabawkę dla psicy. Oczami wyobraźni już to widzę i nie, stanowczo nie Cegła jest na całe szczęście za ciężka dla psicy. I mówię to z doświadczenia próbowała podnieść


Ty masz mieć frajdę a psica co, gorsza???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 11:08, 21 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7338
chyba wole jakby bialasy mi podbierały linke niz wsadzaly te małe głowki do dołkow i zawsze z donicy na łebki im sie sypie. a juz jak woda leje sie do dolka to nie odejda na krok wpatrzone w ciurkadlo.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
tulucy 11:18, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
TAR napisał(a)
chyba wole jakby bialasy mi podbierały linke niz wsadzaly te małe głowki do dołkow i zawsze z donicy na łebki im sie sypie. a juz jak woda leje sie do dolka to nie odejda na krok wpatrzone w ciurkadlo.


To samo u nas Jeszcze jak mi zaczyna pomagać kopać te dołki, to już masakra jest na szczęście moja nie biała
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 13:30, 21 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Z pięciu psów, które miałam w swoim życiu, tylko jeden przejawiał jakieś ogrodnicze pasje. Wyciągał sobie młode marchewki z ziemi i delikatnie podskubywał strączki zielonego groszku. Reszta była obojętna wobec ogrodowych działań. Lubiły leżeć na trawce i obserwować, co robię. Może po pobycie w schronisku doceniały łono natury?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 13:57, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
To jest mój własny pierwszy pies, wcześniej u rodziców mieliśmy jeszcze dwa. Ten pierwszy podjadał owoce. Sunia - kolejna - jadła owoce z drzew, krzewów i eliminowała niektóre, naprawdę wybrane, rośliny. Nie leżały jej absolutnie krzewuszki.
A ta mała łajza po prostu chyba mi pomaga. Od małego widzi, że pani ciągle coś dłubie. A jaka to świetna zabawa, jak pani goni za nią, a raczej za świeżo nabytą sadzonką w jej pysku... No ale ona myśli, że to chyba bardzo zabawne...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
TAR 14:17, 21 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7338
bialaski lubily truskawki prosto z krzaka ściagac, to w starym ogrodzie. teraz mam uprawy skrzyniowe ale nie odpuszcza i swoj przydzial musza dostac. za to z krzakow zzeraja dzikie poziomki, ktore jakims trafem zasialy sie na sciezce zwirkowej.

oprocz tego duzy bialas wrecz uwielbia uwalic sie na kupce ziemi, ktora wlasnie wykopalam i zaraz bede nia zasypywac dolek. uwala sie i nie zamierza z niej absolutnie wstawac. i to zazwyczaj jest koniec, pakuje psiaki pod pachy i wynosze na taras zamykajac przed nosem drzwi. boje sie, ze kiedys ktoremus utne łebek albo konczyne, bo właża pod łopate.

poza tym szkod zadnych nie czynia, jak kradna to puste doniczki, one tak fajnie hurgaja po kostce
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies