Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 00:04, 20 cze 2023


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale super, że Wróciłaś
Cieszę się bardzo
Ogród dojrzał, fajny jest taki bardziej naturalny
U mnie też się naturalizuje bo mam bardzo mało czasu dla niego od prawie dwóch lat
Opieka nad babcią i remont domu pochłaniaja każda wolną chwile, ogród gdzieś pomiędzy tym wszystkim staram się utrzymać na powierzchni by za parę lat po remoncie było do czego wracać
Alchymist śliczna Czy ona pachnie?


Sylwuś, miło mi ☺
Alchymist według mnie nie ma zapachu - chyba że mój pocovidowy nos przekłamuje Ale i tak co rok czekam na jej kwitnienie - jest cudna.
Rozumiem Cię bardzo dobrze - opieka nad seniorem jest bardzo angażująca. Remont nie mniej. Ale i tak masz cudowny ogród - procentuje praca wielu lat. Rośliny lubią Cię - aż ostatnio byłam zadziwiona - gdzie ten widok z góry na dół, gdzie Twoja piękna altanka! Wszystko pięknie Ci porosło ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Kasya 06:34, 20 cze 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
Ja tez zaglądam
I widzę swojskie klimaty bo u mnue tez zarasta
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sylwia_slomc... 10:05, 20 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Doranma napisał(a)


Sylwuś, miło mi ☺
Alchymist według mnie nie ma zapachu - chyba że mój pocovidowy nos przekłamuje Ale i tak co rok czekam na jej kwitnienie - jest cudna.
Rozumiem Cię bardzo dobrze - opieka nad seniorem jest bardzo angażująca. Remont nie mniej. Ale i tak masz cudowny ogród - procentuje praca wielu lat. Rośliny lubią Cię - aż ostatnio byłam zadziwiona - gdzie ten widok z góry na dół, gdzie Twoja piękna altanka! Wszystko pięknie Ci porosło ☺

Altanka pod różą chyba Sympatią tą czerwoną a widok z góry nada fajny tyle, że już nie jak na dłoni wszystko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 11:41, 20 cze 2023


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Doranma napisał(a)







Pięknie!
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Doranma 12:11, 20 cze 2023


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Kasya napisał(a)
Ja tez zaglądam
I widzę swojskie klimaty bo u mnue tez zarasta


Ha, ha ☺ Ogrody się nam starzeją i zarastają. Ale my ciągle młode ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 12:13, 20 cze 2023


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
sylwia_slomczewska napisał(a)

Altanka pod różą chyba Sympatią tą czerwoną a widok z góry nada fajny tyle, że już nie jak na dłoni wszystko


Po prostu realizujesz swoje marzenie ☺ Chociaż czasami zastanawiam się, czy tak ten ogród widziałaś oczami wyobraźni, gdy zaczynaliście, czy też już przerósł Twoją wizję?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 12:14, 20 cze 2023


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Waclaw napisał(a)

Pięknie!


Dziękuję ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 13:06, 20 cze 2023


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Kontynuuję temat uprawy groszku cukrowego, wywołany u Sylwii. Mam w tym roku odmianę Bajka - zaczął właśnie kwitnąć, a kwiaty miałam na wysokości wzroku, więc na pewno będzie jeszcze wyższy. Dostał ostatnio dodatkowe tyczki 180 cm. Dlaczego tak? Bo w ubiegłym roku, gdy wysiałam go pierwszy raz i nie doczytałam, jak rośnie, jego wysokość totalnie mnie zaskoczyła! Wetknęłam po wysiewie gałązki porzeczek i derenia, jak zawsze dawałam do groszku - takie ok. pół metra długości. No i to był błąd, bo groszek się przechylił, położył na ziemi a tam go dopadły ślimaki W tym roku pilnuję, bo bardzo chcę go spróbować. Susza pomogła mu spokojnie wzejść - ślimaki nie buszowały. Mam nadzieję, że go nie podgryzą od dołu, jak to zrobiły z ogórkami i że spokojnie zaowocuje. Widać go z lewej strony zdjęcia za szparagiem.



Obok ciekawostka - kapustne, które rosną już drugi rok! Siałam je ubiegłej wiosny, sadziłam w czerwcu 2022, a dopiero w tym roku zaczęły nabierać masy Ciekawa jestem, czy będzie co zjeść Kupiłam im nawet siatkę, bo chyba już pora zabezpieczyć przed bielinkami.



A to część mojego nowego warzywnika pod jabłoniami, zakładanego po kawałku przez 3 ostatnie lata na kartonach. Metoda świetna - rośliny rosną bardzo dobrze. Poza tym to jest suchsze miejsce wiosną, więc mogłam na przełomie lutego i marca wysiać wczesną marchew, pietruszkę, wysadzić dymkę i przykryć włókniną - różnicę we wzroście widać ogromną w stosunku do starego warzywnika i terminu siewu przełom kwietnia i maja, gdy gleba obeschnie. Truskawki niestety poszły w liście, tylko kilka krzaczków owocuje, ale i tak muszę się ścigać ze ślimakami i zrywam takie ledwo zapalone owoce - dochodzą w domu. A dalej ściółka z miskanta cukrowego, bo nie mieścił mi się na wiosnę już do kompostownika. Ściółka świetnie spełnia swoją rolę - chwasty nie rosną, ale niestety posiane tam dynie i cukinie też nie rosną, kalarepka urosła, ale wygryziona - ślimaki Tak więc brakowało mi miejsca na dyniowate, to sobie je przygotowałam, ale co z tego, jak teraz miejsce jest, a dyniowatych brak. Tylko kardy dają sobie radę - oprócz mrówek nic ich tutaj jeszcze nie atakuje i pomimo wiosennego przesadzania z innej miejscówki (mają korzeń palowy) przyjęły się i nabierają masy.

A w truskawkach jeszcze wielki czosnek ozdobny, bo zima mnie zaskoczyła i sadziłam cebulowe, gdzie był tylko wolny skraweczek ziemi

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
sylwia_slomc... 16:04, 20 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Doranma napisał(a)


Po prostu realizujesz swoje marzenie ☺ Chociaż czasami zastanawiam się, czy tak ten ogród widziałaś oczami wyobraźni, gdy zaczynaliście, czy też już przerósł Twoją wizję?

Jeszcze nie dorósł. Woich marzeniach korony drzew nad głowami jeszcze im z 10 latek potrzeba
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:09, 20 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Też posadziłam czosnki w truskawkach, to ponoć dobry duet. Lubią swoje towarzystwo.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies