Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 22:29, 16 lip 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
sylwia_slomczewska napisał(a)
Piękne, zdrowe rośliny masz


Kochana, bo te co nie były zdrowe, to ... albo ich już nie ma (naturalna eliminacja), albo są tak słabe, że na zdjęciach ich nie widać
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:43, 20 lip 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Wczoraj udało mi się nadprogramowo wyskoczyć na parę godzin na działkę. Cóż to był za piękny dzień! Prawdziwie letni, słoneczny, pełen dźwięków: świerszczy, bzykania, śpiewu ptaków i zapachów. A do tego jeszcze tyle ruchu w powietrzu - ruchu motylich skrzydeł







____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:50, 20 lip 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Część owoców już zebrana, duża część zjedzona bezwstydnie przez ślimaki, owady i ptaki (któż to zgadnie, kto spałaszował najwięcej), ale już kolejne nabierają masy, krągłości i koloru - nadszedł czas borówek amerykańskich, a potem jeszcze winogrona.



W tym roku zdecydowanie narzekam na ślimaki, szerszenie i mrówki, ale poza tym niebiańsko jest Oby takich dni jeszcze było jak najwięcej! Bo sezon niestety przekroczył już półmetek ...



____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
hanka_andrus 21:05, 20 lip 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dorotko, nie da się ukryć, sezon nam zaczyna się kurczyć. Ale mimo wszystko piękne dni nas czekają, plony z ogrodu, kwitnienie jesiennych, no i grzybne knieje!
I na zakończenie podsumowanie sezonu! Ale nie wybiegajmy aż tak daleko!
Miłego wieczoru!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Doranma 21:49, 24 lip 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
hanka_andrus napisał(a)
Dorotko, nie da się ukryć, sezon nam zaczyna się kurczyć. Ale mimo wszystko piękne dni nas czekają, plony z ogrodu, kwitnienie jesiennych, no i grzybne knieje!
I na zakończenie podsumowanie sezonu! Ale nie wybiegajmy aż tak daleko!
Miłego wieczoru!


Oj, oj, z tym podsumowaniem to troszkę przesadziłaś Ja mam zamiar się jeszcze cieszyć ogrodem przynajmniej przez 3 miesiące, a może i 4
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Warmia 22:09, 24 lip 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Piękne te ostatnie widoczki, aż mi się westchnęło
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Doranma 21:52, 27 lip 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Warmia napisał(a)
Piękne te ostatnie widoczki, aż mi się westchnęło


Bo lato w tym roku jest wyjątkowo piękne, gdy zaświeci słońce - nie zmęczone jeszcze upałem, świeże, soczyste, obfite
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
sylwia_slomc... 22:05, 27 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81604
Doranma napisał(a)


Kochana, bo te co nie były zdrowe, to ... albo ich już nie ma (naturalna eliminacja), albo są tak słabe, że na zdjęciach ich nie widać

Do głowy by mi nie wpadłoTe co widać piękne I fotki czarują
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Doranma 22:09, 27 lip 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Kupiony w ubiegłym roku przetacznikowiec wirginijski urzekł nie tylko mnie, ale i owady - przylatują do niego motyle, pszczoły i trzmiele.



Będę jednak musiała go przesunąć bardziej ku środkowi rabaty, bo mimo, że to dopiero jego drugi sezon, to już ma 1,5 metra wysokości.





Jarzmianka wciąż mnie zachwyca - ma kwiatki niepodobne chyba do żadnych innych.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:13, 27 lip 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Kwitną też inni ulubieńcy. Lilie trąbkowe - po minionej zimie zostały tylko pojedyncze, więc tym bardziej cieszą.



Róża Ascot





A w warzywniku też na różowo zakwitł groszek cukrowy

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies