Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 22:18, 27 lip 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372




Gościu zmęczony, przysiądź na chwilę, przymknij oczy, posłuchaj jak mój ogród gra

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Monia81 09:40, 28 lip 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922
Witaj Dorotko Ładny ten zakątek z ławeczką piękne powojniki, róże, jarzmiankę dopiero poznałam tutaj na forum i bardzo mi się podoba z chęcią będę zaglądać do Ciebie a z roślin, które mam i kojarzą mi się z babcią i z wakacyjnymi wspomnieniami to malwy i floksy pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Doranma 20:55, 28 lip 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Monia81 napisał(a)
Witaj Dorotko Ładny ten zakątek z ławeczką piękne powojniki, róże, jarzmiankę dopiero poznałam tutaj na forum i bardzo mi się podoba z chęcią będę zaglądać do Ciebie a z roślin, które mam i kojarzą mi się z babcią i z wakacyjnymi wspomnieniami to malwy i floksy pozdrawiam


Monia, bardzo mnie cieszą Twoje odwiedziny, zapraszam jak najczęściej Dziękuję za ciepłe słowa. Ta ławeczka to było wieloletnie marzenie, które udało mi się spełnić w ubiegłym roku, uwielbiam ją. Również jestem wielbicielką floksów - może jutro uda mi się zrobić im małą sesję zdjęciową. Może, bo na razie leje i leje ... Pozdrawiam ciepło
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:37, 31 lip 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
W piątek po południu zaczął lać deszcz. I chociaż w sobotę od rana świeciło piękne słońce, to ilość wody była już tak duża, że gleba nie była w stanie jej przyjąć. Brodzenie w kaloszach po krystalicznie czystej deszczówce, przyglądanie się grze światła na wodzie, odbiciu nieba i roślin sprawiało mi wielką frajdę - takie chwilowe spełnienie marzenia o oczku Ale mam nadzieję, że ten nadmiar wody z nieba nie utrzyma się zbyt długo, bo kolejne podtopienie w tym roku roślinkom dobrze nie zrobi. Ale cóż, na to wpływu nie mam.

Kanciki spłynęły z wodą ...



Na ścieżce strumień, do którego przylatują ważki





Oregano przegląda się w wodzie

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:41, 31 lip 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
A ja chodzę i podziwiam ...





Pomidorki zaczęły dojrzewać, ale i choroba pojawiła się na liściach, oberwałam je wszystkie, ale nie wiem, ile uda się zebrać owoców. Mokry lipiec zrobił swoje.



____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
inka74 20:42, 31 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Porządnie cię zalało. Wszedzie mokro. I u kogo nie wejdę to ascot kwitnie. Tylko u mnie nie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Doranma 20:43, 31 lip 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Moja Souvenir de Baden-Baden, przeniesiona wiosną na bardziej słoneczne miejsce, zaczęła nabierać mocy i kwitnąć



Pozdrawiam zaglądających do tego mojego ogrodowego pamiętnika
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:45, 31 lip 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
inka74 napisał(a)
Porządnie cię zalało. Wszedzie mokro. I u kogo nie wejdę to ascot kwitnie. Tylko u mnie nie


U Ciebie też taka woda? A może to nie Ascot - jesteś pewna co do odmiany? Moja była mocno cięta wiosną, bo przechorowała poprzedni sezon i dopiero teraz zebrała się do kwitnienia, więc może trzeba cierpliwości ...
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Warmia 20:48, 31 lip 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Czyli zrobiło Ci się delikatnie mówiąc oczko wodne
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
sylwia_slomc... 22:29, 31 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Chętnie bym tej wody od Ciebie zabrała bo u mnie pieprz jak nie wiem co
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies