Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Agatorek 23:10, 28 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Nawet po ciemku jest pięknie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dorota321 22:51, 29 kwi 2024


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Pospacerowałam po zdjęciach od Sylwii i widzę duże zmiany w ogrodzie. Ogród wypielęgnowany, czyściutki i taki ażurkowy. Ja bym w tych wolnych miejscach nawciskała co by się dało.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Iwonka 21:42, 11 maj 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Urszulla napisał(a)
Kopałam po Twoim wątku za dereniami Kousa, przy okazji przypomniałam sobie jaki miałaś wyjściowy stan rabat...z kamieniami na obrzeżach rozwinęłaś skrzydła, teraz czekamy na warzywnik.
Iwonko, mam jeszcze zapotrzebowanie na Teutonię, urocze kwiatki. Jak kiedyś spotkasz daj znać
Ula takie mam tempo, że wkrótce derenie tegoroczne wrzucę, zaczynają kwitnąć. Z kamieniami to fakt, ciężko było Czekamy na 4 skrzynie, koleżanka pytała w tartaku,"no będą pani będą" Teutonia to mój najdorodniejszy dereń, ma chyba najładniejsze podsadki. Patrzyłam w szkółce w której ją kiedyś kupiłam, nie ma.


April napisał(a)
A już myślałam że derenie masz takie wyrywneAle biała magnolia to już real Piękna. Zdarzyło ci się że magnolia nie zakwitła? Mam taką dziwną sytuację z Wildcat, myślałam że ma masę pąków kwiatowych a rozwinęła tylko liście.
April to zeszłoroczne, ale dziś zrobiłam obchód i tegoroczne już się otwierają, taki rok
Wildcat to piękna magnolia, obłędne kwiaty. Moje 3 staruszki jak je mróz nie skosi kwitną co roku.
Ale mam złotokap, ten jak papierówka u babci, co dwa lata w kwiatach. Wrzucę potem, daje teraz czadu.

Magara napisał(a)
Uff, odnalazłam wpis
Dziś mi się w telefonie przypomnienie wykrakało Nawet miałam zapisane, że o gaurę Graceful White chodzi
Iwonka, czy ukorzenianie aktualne???
Hołd składam za wilczą akcję
Magara podziwiam za poszukiwania Ukorzenię Ci i wyślę posadzoną, w szoku jestem jak zeszłoroczne na nowej rabacie, ukorzeniane pod koniec sezonu, sadzone we wrześniu, przetrwały zimę i zagęściły się. Taka odmiana zasługuje na pójście w świat
Wilcza akcja zostanie w serduchach, wartością tego forum są przede wszystkim LUDZIE. A nasze ogródki przy okazji pięknieją


sylwia_slomczewska napisał(a)
Pamiątkowe Iwonko i dzięki za wczorajsze towarzystwo

Dziękuję Sylwia za pamiątkę, ty jesteś jak zawsze mega zorganizowana.
Aż sobie wkleję ku pamięci relację z Wilczego... Ciepło się robi na sercu wspominając takie chwile...

"Madzia krasnolud najwyższy melduje że ma się zdrowo, ciśnienie u Ciebie mam wzorowe, akcja serca miarowa, pamiętaj o adopcji, pracuję za darmo. No dobra za kuklika Bell bank (ale kradłam za przyzwoleniem) i za jedzenie - jak te Dziewuchy gotują!!!! Abiko aż na mnie krzyczała nie żryj tyle
Anitka dziękuję za ubranie, miałam być pańcią na rekonwalescencji - do towarzystwa Najważniejszej naszej Madziuli, ale gleboterapia na chwilę wygrała Ale kluchy śląskie ulepiłam, giganty prawda Ula dziękuję Ci za rewelacyjną masę i tricki kulinarne!!!
Buziole dla wszystkich Dziewczyn.
Podsumowując:
Płaszcz Sylwii od Babci podbił moje serce i najbardziej rozluźnił szczękę
Kalosze czerwone Abiko sprawiały że z nosem przy glebie widziałam kto mnie dogania
Anitka z workiem ubrań na wszelaką niepogodę uratowała moje nerki i głowę. A twoja Anitka torebka ogrodowa must have sezonu.
Ula wyglądała najlepiej z naszej recydywy (jak raper z USA)
Madziula w limonkowej bluzie GRINCH również zapewniła śmiechoterapię

Dziękuję Dziewczyny za zlot. Abiko kłaniam się w pas naszemu Taksówkarzowi, przepraszam, że brakło mi na napiwek. Jesteś najlepszym Kierowcą. Wytrzymać z tą paplaniną za uszami, piskaniem, szacun!!! I ze mną obok żebym nie pilotowała tylko buzię trzymała na kłódkę, no szacun Kochana. Buziaki

Madziula trzymamy kciuki. Z taką energią damy radę prawda!!! DASZ RADĘ silna Babka z Ciebie!!!

Nie kicham nie smarkam, może dupcię wygrzeję przez najblizsze dni.

DZIĘKUJĘ DZIEWCZYNY ZA WSZYSTKO!!!
ps. Trzymajmy kciuki za Krasnolodka!!! Od 7 maja mózg na najwyzszych obrotach!!!
Chwasty akurat urosną

Buziole dla Wszystkich!!!"


sylwia_slomczewska napisał(a)
Tydzień temu miałam przy okazji wyjazdu do Madzi, a w zasadzie już powrotu możliwość zaglądnięcia do ogrodu Iwonki. Wprawdzie fotki już do lampy, ale cos tam pocykałam
Już na wjeździe urzekł mnie swoim pięknem dereń pagodowy variegata must have koniecznie nie wiem gdzie dam , ale jak tylko spotkam....jest mój. Fotki okropne, ale innym okiem. Iwonko dasz znać to usunę bo nie chce Ci takich złych zdjęć zostawiać, a ogród taki piękny

Sylwia dobrze, że zostawiłaś, uwielbiam takie pamiątki, nie ważne jakiej jakości
Słuchajcie ta dziewczyna to taki ekspress, że nic dziwnego, że swoje hektary ogarnia!!!
Nie wiem, kiedy ona te fotki cyknęła, ogrodowe pendolino


Magleska napisał(a)
Szkoda ,że już ciemnawo ,ale i tak widać ,że ogród przecudnej urody
Madzia rośliny w tym roku po nadmiarze wiosennej wody i temperatur dają czadu.
Kocham Twój młodziutki ogródek, z mnóstwem roślin.
Jak to bujnie to dopiero będzie Bilety będziesz pobierać na nowe roślinki


Agatorek napisał(a)
Nawet po ciemku jest pięknie
Aga dziękuję, wkrótce u Ciebie będzie buszzzz Jak przyjedziecie do mnie to zobaczycie że fotki to magia!!!

Dorota321 napisał(a)
Pospacerowałam po zdjęciach od Sylwii i widzę duże zmiany w ogrodzie. Ogród wypielęgnowany, czyściutki i taki ażurkowy. Ja bym w tych wolnych miejscach nawciskała co by się dało.
Dorotka jak miło, że wpadłaś Wiesz, że Anitka mnie pytała o te ażurki. Mnie nie przeszkadzają, a wręcz mam wrażenie, że z każdym rokiem cieszą coraz bardziej.
Zauważyłam, że lubię czekać i jak wcześniej miałam pomysł na wciskanie np. cebulowych, tak teraz chyba nie chcę.
Jest ok
I jest ok, że to piękno czasem tak szybko mija, przecież zostaje nadzieja na radość w kolejnym roku.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:42, 11 maj 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
sylwia_slomczewska napisał(a)
O lepsza fotke proście Iwonkę, musicie uwierzyć na słowo cudna jest

Urszulla napisał(a)
Fajna ta kalina mariesi

Magara napisał(a)
Wierzę na słowo


Sylwia, Ula, Magara kalina Mariesi rzeczywiści fajna jest. Tylko muszę przesadzić, tam nie ma już dla niej miejsca.

Kilka tegorocznych fotek:
12 kwietnia



1 maja


Ostatnie zdjęcie z 9 maja, kalina przekwita.
A mój eMek wraz z kolorem włosów zmienia pasje Plewi czy pieli, jak kto w którym regionie woli
Przy okazji tego historycznego momentu uchwyciłam kalinę sypiącą kwiaty
Miesiąc w tym roku kwitła, długo jak na te szalone temperatury.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:32, 11 maj 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Widzę, że skończyłam tegoroczną dokumentację na magnoliach 28 marca. Ale ten sezon biegnie...

Zatem migawki kwietniowe.
Na szybko, bez przegadania Pismo obrazkowe.

Magnolia Stellata, mój prywatny "migdałowiec" van Gogha

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:32, 11 maj 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:32, 11 maj 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Rok temu wszystkie kwiaty magnolii Alexandrina przemarzły, w tym sezonie spektakl

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:32, 11 maj 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:33, 11 maj 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:33, 11 maj 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
I ostatnia Susan, brzozy u sąsiada spowalniają jej wzrost co mnie bardzo cieszy



Kolejne kwietniowe atrakcje jutro Kolorowych snów
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies