Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Japoński ogród Reni i Matiego

Pokaż wątki Pokaż posty

Japoński ogród Reni i Matiego

Nowa12 22:08, 29 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Że też ja nie jeżdżę w Twoje okolice bo na pewno bym ci zajrzała przez ogrodzenie . Ale kto wie może nadarzy się okazja .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Urszulla 16:59, 30 wrz 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Z góry widać że ładnie masz. Jak dawno sadziłaś grujecznika bo u mnie mała sadzonka buka 2 lata się ukorzeniała zanim ruszyła.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ElzbietaFranka 19:00, 30 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Renii napisał(a)





Reniu witam

Trawki duże u ciebie. To zebranie czy jak s inna cetkowana trawka. Bardzo ładnie wygląda, ale koniecznie musisz hortki wiosna odsunąć od tej trawki bo je zagłuszy a szkoda.

Nigdy nie widziałam fruczakow nawet nie wiedziałam, że takie koliberki istnieją. U mnie od czasu jak posadziłam kocimiętkę też mam ich pełno. Piękne są rurkowate dziubki i te trzepoczące skrzydełka piękne u mnie to różne fruwają od małych do takich dużych 5-6 cm.
Mąka pierwszy raz je zobaczyłam to zjawisko było o matko kolibry fruwaja., A to polski koliberek.

Jeszcze odnośnie rododendrona na fotce oBerwij te brązowe liście i podłej previcurem on jest chory.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 05:39, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wielki ten zebrinus, ale to jakaś inna odmiana, bo moje są wyższe. Koleżanka ma taki i chyba co rok super u niej kwitnie. U mnie w tym roku chyba znowu zakwitną, bo ciepło.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Renii 20:08, 01 paź 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Nowa12 napisał(a)
Że też ja nie jeżdżę w Twoje okolice bo na pewno bym ci zajrzała przez ogrodzenie . Ale kto wie może nadarzy się okazja .


Nie musisz przez ogrodzenie. Otworzę Ci bramę
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 20:24, 01 paź 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Urszulla napisał(a)
Z góry widać że ładnie masz. Jak dawno sadziłaś grujecznika bo u mnie mała sadzonka buka 2 lata się ukorzeniała zanim ruszyła.


Dziękuję!

Ula grujecznika pendula sadziłam na jesień w ubiegłym roku. Rozrósł się nieźle, bo bardzo skromny był, ale listki tak jakby mu słońce przypalało, chociaż podobno to żelazna roślina. Myślę, że coś innego mu dolega

Dzisiaj znalazłam 3 gąsienice na jednym bukszpanie. Wyglądał mi na podejrzanego
Reszta bukszpanów ok, nie tknięta. Co za zmory
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Nowa12 20:25, 01 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Renii napisał(a)


Dziękuję!

Ula grujecznika pendula sadziłam na jesień w ubiegłym roku. Rozrósł się nieźle, bo bardzo skromny był, ale listki tak jakby mu słońce przypalało, chociaż podobno to żelazna roślina. Myślę, że coś innego mu dolega

Dzisiaj znalazłam 3 gąsienice na jednym bukszpanie. Wyglądał mi na podejrzanego
Reszta bukszpanów ok, nie tknięta. Co za zmory


Robale to mogłyby już iść spać .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Renii 20:45, 01 paź 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Milka napisał(a)
Wielki ten zebrinus, ale to jakaś inna odmiana, bo moje są wyższe. Koleżanka ma taki i chyba co rok super u niej kwitnie. U mnie w tym roku chyba znowu zakwitną, bo ciepło.


Dziewczyny Elu i Irenko

Zebrinus to odmiana Gold bar, znalazłam strona 23 mojego wątku. Kupione w maju ubiegłego roku. Urosły giganty, chociaż sadziłam zgodnie z planem, to i tak zabrakło miejsca.

Hortki były tymczasowo. Nie ujęły mnie little lime, więc dam mamie, a w ich miejsce przesadzę azalie japońskie. W końcu czas odpowiedni.

Dziękuję Elu za radę odnośnie rododendrona
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 20:47, 01 paź 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
To co Aguś otwierać tą bramę?
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 20:50, 01 paź 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Trochę aktualnych fotek. Wspomniany zebrinus gold bar Gigant, choć nie jest wysoki


____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies