Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mała działka - wielkie nadzieje

Pokaż wątki Pokaż posty

Mała działka - wielkie nadzieje

eVka 20:08, 29 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Witam się w Twoim ogrodzie i od razu podpowiadam, nie wyrywaj szmaragdów, są piękne takie kolumny witające w ogrodzie. Rzeczywiście jak przeszkadzają w przejsciu, możesz podkrzesać. Oczywiście zrób jak uważasz ale szkoooodaaa.

Będę kibicować, 300 m2 to sporo, wcale nie mało.

Pozdrawiam z Wrocławia
____________________
Annak 20:45, 29 paź 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Witajcie dziewczynki, tak się cieszę, że jesteście Renata, Ewa, Gosia, Kasia - ja nie jestem zwolenniczką cięć bez refleksji, ale one naprawdę zasłaniają perspektywę całej działki - od strony tarasu, aż do końca. Zobaczę co z ich pniami, w każdym razie w objętości też są wielkie
Mam prośbę - nie znikajcie, błagam, potrzebuję rad i pomocy, podpowiedzi i ukierunkowania, chcę przez zimę zaplanować zmiany, a bez pomocy doświadczonych ogrodowiczek nie dam rady.
PS. Mam już na brudno zrobiony plan i lada chwila go wrzucę, wtedy zacznę prosić o pomoc i wskazówki, zadawać pytania i liczyć na odpowiedzi.
Tymczasem serdecznie pozdrawiam

____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Misia 21:51, 29 paź 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Witaj Ja za wiele nie pomogę bo też początkująca jestem, ale choć za tujami nie przepadam te są naprawdę piękne i coś ciekawego można z nich wyczarować
____________________
Misia - Między brzozami
Annak 22:44, 29 paź 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Witaj Misiu, dzięki za odwiedzinki u mnie z dobrym słowem. Ja na tej działce to tak naprawdę wyłącznie tuje odziedziczyłam
No ale do wiosny jeszcze daleko, więc zbieram podpowiedzi i pomysły.
Pozdrawiam i lecę jeszcze do Ciebie
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Muszelka 06:40, 30 paź 2017


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Witaj Również posiadam ogród w ROD, za miastem (440 m2). Szczerze mówiąc, wielkość takiego obszaru jest w sam raz do uprawy. Ani dużo, ani mało. Przynajmniej dla mnie
Koleżanki, które wcześniej odwiedziły Twój wątek bardzo dobrze radzą - przez zimę planuj, planuj, planuj.
Nie wykopuj iglaków... zastanowiłabym się jedynie nad wykopaniem schorowanych jałowców. Ktoś wyżej fajnie doradził - lepiej zmienić bieg ścieżki.

Jeśli koniecznie chcesz coś zrobić przed nadejściem zimy - to polecam wykonanie kompostownika. Wiosną będzie, jak znalazł. A może zimą już się przyda (my zimą wyrzucamy na kompost popiół z kominka).

Pozdrawiam Cię serdecznie!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Kasya 06:57, 30 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41675
A jak ci się podoba propozycja na tuje która podrzucilam ? Może być nawet bez tej kuli na dole. To chyba rozwiąże problem ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 06:58, 30 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41675
A jak ci się podoba propozycja na tuje która podrzucilam ? Może być nawet bez tej kuli na dole. To chyba rozwiąże problem ?
Otwiera się obrazek ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sierotka 08:30, 30 paź 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witaj Aniu ☺ przemyśl wycinkę ja za szybko wycięlam drzewka bo źle zaplanowałam wjazd domku teraz żałuję .
Drzewa szybko nie rosną warto zastanowić się mnóstwo razy zanim się je wytnie jak się dopiero zagospodarowuje działkę .To moja opinia w oparciu o moje doświadczenia. Pozdrawiam u mnie pochmurno ,ale wiatr się uspokoił ☺
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Annak 09:58, 30 paź 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Witajcie w poniedziałkowy poranek, ciągle tak bardzo wietrzny, że ciężko było wstawać do pracy
Kasiu, obrazki pooglądałam, nawet kilka mi się podobało. Pomijając jednak fakt, że nie umiem sobie wyobrazić, abym potrafiła takie coś zrobić widzę jeden problem podstawowy: one mają proste, pionowo rosnące pnie, więc chyba ciężko coś ciekawego byłoby uzyskać, poza tym w środku dużo brązowych igieł, więc mogą się odsłonić suche badyle po cięciach Ostatnio je skubałam to strasznie dużo tych brązowych pospadało. Miałam się wybrać w weekend, żeby im zajrzeć i sprawdzić ile tych pni ma każda, ale nie zdecydowałam się ostatecznie w taką pogodę, chociaż z domu tylko 40 km.
Mam nadzieję, że w najbliższą sobotę będzie lepsza pogoda, bo przed zimą jeszcze trochę mam do zrobienia.
pozdr
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
sierotka 10:02, 30 paź 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Kiedys doswiadczony szkółkarz polecił mi wszystkie brązowe igły z iglaka wytrzepać do zera pomogło i nie brązowiał potem już .
Pozdrawiam
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies