Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mała działka - wielkie nadzieje

Pokaż wątki Pokaż posty

Mała działka - wielkie nadzieje

Anda 11:12, 30 paź 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Czekam na plan działki Ze stronami świata poproszę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Annak 12:16, 30 paź 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Też gdzieś tu już na O to wyczytałam. Miesiąc temu wytrzepałam 5 szt posadzonych wiosną i do tej pory nowe się nie pojawiły. Ponieważ tuj ma dużo to kolejne (te duże) wytrzepuję sukcesywnie, ale do tych kolosów to wysoko nie dotrę, bo one mają ponad 5 m.
pozdrawiam
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Annak 12:22, 30 paź 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Anda napisał(a)
Czekam na plan działki Ze stronami świata poproszę


Już prawie jest , chociaż wiadomo, jak to jest z tym "prawie" Potrzebna mi jeszcze jedna wizyta na działce, żeby kilka pomiarów zweryfikować i ustalić strony świata właśnie.
A przy okazji Ewuniu, wiem, że jesteś znawczynią róż, czy znasz Zéphirine Drouhin? Koleżanka mi poleca jako pnącą, która pięknie pachnie, jest prawie bezkolcowa i powtarza kwitnienie. Ciekawa jestem Twojego zdania.
Pozdrawiam
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Anda 12:29, 30 paź 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Aniu, słuchaj koleżanki Na dodatek znosi półcień Róża, nie koleżanka, chociaż ta może też
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasya 13:06, 30 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Annak napisał(a)
Witajcie w poniedziałkowy poranek, ciągle tak bardzo wietrzny, że ciężko było wstawać do pracy
Kasiu, obrazki pooglądałam, nawet kilka mi się podobało. Pomijając jednak fakt, że nie umiem sobie wyobrazić, abym potrafiła takie coś zrobić widzę jeden problem podstawowy: one mają proste, pionowo rosnące pnie, więc chyba ciężko coś ciekawego byłoby uzyskać, poza tym w środku dużo brązowych igieł, więc mogą się odsłonić suche badyle po cięciach Ostatnio je skubałam to strasznie dużo tych brązowych pospadało. Miałam się wybrać w weekend, żeby im zajrzeć i sprawdzić ile tych pni ma każda, ale nie zdecydowałam się ostatecznie w taką pogodę, chociaż z domu tylko 40 km.
Mam nadzieję, że w najbliższą sobotę będzie lepsza pogoda, bo przed zimą jeszcze trochę mam do zrobienia.
pozdr


ale mi chodzilo tylko o to:
https://i.pinimg.com/236x/e5/5a/ce/e55aceab9b97e8cf1f555d00b07cd5df.jpg

tu wlasnie sa proste pnie, kula na dole moze byc lub nie
roslina jest przeswietlona, wyszczuplona i ocalona
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Annak 14:06, 30 paź 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Kasya napisał(a)


ale mi chodzilo tylko o to:
https://i.pinimg.com/236x/e5/5a/ce/e55aceab9b97e8cf1f555d00b07cd5df.jpg

tu wlasnie sa proste pnie, kula na dole moze byc lub nie
roslina jest przeswietlona, wyszczuplona i ocalona


Ten tez widziałam, ale obawiam się, że tych kulek nie będzie z czego zrobić, bo te moje tuje to w środku głównie brązowe. Muszę je obejrzeć, bez tego ani rusz. A to nie przeszkadza jeśli one są od dołu obcięte? Gałęzie leżały na ziemi i w pierwszej kolejności, żeby wygrabić bardzo grubą warstwę brązowych, butwiejących liści, to je popodcinałam - wszystkie
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Annak 14:12, 30 paź 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Anda napisał(a)
Aniu, słuchaj koleżanki Na dodatek znosi półcień Róża, nie koleżanka, chociaż ta może też


Dzięki, chciałabym te róże na pergolę, więc już sobie ją zapiszę. A koleżanka raczej lubi słoneczko
pozdr
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
makadamia 07:44, 31 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aniu, jak będziesz na działce, to zrób jeszcze zdjęcia z dalszej perspektywy i z różnych punktów działki. Będzie można zobaczyć te tuje "w kontekście otoczenia" i ocenić, czy nie da się ich wkomponować.

Może gdyby w pobliżu rosły jakieś duże drzewa liściaste, to by było łatwiej.
Ale mam wrażenie, że one całkowicie zdominowały całą przestrzeń.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Annak 11:25, 31 paź 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Tak zrobię, ale one naprawdę dominują w "krajobrazie" mojej działki i mocno ograniczają przestrzeń.
Porobię więcej zdjęć, bo wtedy może mnie przekonacie w jedną lub w drugą stronę.
Kasia ma fajny pomysł, żeby z tych tuj zrobić kule, ale ja mam wątpliwości, ponieważ to jest działka RODos, na niej będzie mydło i powidło, czyli i poziomki, i borówki, i basenik dla wnuczki, i oczywiście piękne roślinki ale to mi nie bardzo współgra z takimi eleganckimi formami. Sama już nie wiem...
pozdr
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
boguslawa_ma... 16:04, 01 lis 2017


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Aniu przyszłam się przywitać też mam działkę 300m i jak to działkowiec chciałabym wszystko tam zmieścić
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies