Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mała działka - wielkie nadzieje

Pokaż wątki Pokaż posty

Mała działka - wielkie nadzieje

Nowalijka 20:19, 06 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Kindzia napisał(a)
Dużo za wcześnie na kopczykowanie róż!!! Kopce dopiero wtedy jak temp.spadnie do -5 stopni i w długoterminowej prognozie są minusowe temperatury. Zwykle to jest w grudniu...

Azalie przycinam co roku po kwitnieniu. I japońskie i wielkokwiatowe. Kwitną
Nie okrywam, nie kopcuję. Piwonii też nie.

Nie martw się, nauczysz się samoistnie wszystkiego na forum

Hmm. Ja roze też już okopczykowalam. No cóż trzeba będzie rozgrabić...
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
mrokasia 17:31, 07 lis 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Przyleciałam z rewizytą zobaczyć co u Ciebie słychać . I co widzę? Ogromne tuje . Pewnie u mnie widziałaś akcję z przesadzaniem kilku takich olbrzymów. Uprzejmie donoszę, ze chyba wszystkie żyją, w każdym razie napewno te dwie, które u mnie zostały i były przesadzone w inne miejsce. Ciekawa jestem zmian, które będziesz wprowadzać na swojej działeczce.
Będę do Ciebie zaglądać .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Annak 17:28, 11 lis 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Dzięki Kasiu za wizytę, będę potrzebować pomocy jak już zacznę planować ogródek. Liczę na każdą dobrą radę.
Pozdr
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
zawitka 18:13, 11 lis 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Witaj Aniu ---warszawianko!!!!! Fajnie ze jest nas więcej .Dzięki że do mnie zajrzałaś .A ja w sprawie tych tuj wielkich .jeżeli obie mają po jednym pniu to cudownie .Podkrzesałabym na wiosnę ale wczesną od dołu do wysokości żeby nie latały gałęzie po głowie .Potem ładnie je otrzepać dokładnie obejrze.c z daleka z każdej strony no i czy nie przeszkadzają w przejściu.potem zcięłabym od góry tak żeby powstał walec na patyku ale dość szeroki,znowu prześpij się z problemem obejrzyj z każdej strony .Jak nie przeszkadzają to ładnie dookoła skróć gałęzie nie bój się .Na początku nie będziesz miała ślicznych ale po 2-3 latach bedziesz miała piękne 2 walce na pięknych nogach Nie spiesz się z niczym .to co piszę nie znaczy że masz je natychmiast ciąć ale wykopać możesz zawsze .Nie kupuj roślin ja nogę podzielić się dużą ilością roslin na wiosnę .Zapraszam .A o pięknośćiowym Twoim buksie to potem nie ruszaj go bo jest cudnyZaraz zobaczę czy mam u siebie zdjęcie takiego walca ale małego to go wstawię u siebie
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Annak 15:44, 12 lis 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Dzięki Halinko za odwiedziny,
niestety te nieszczęsne tuje mają po kilka pni, na dodatek po stronie prawej (licząc od wejścia) są dwie, które mają po kilka pni. Właśnie je dokładnie obejrzałam. Wrzucę zdjęcia jak je zgram z aparatu. Za roślinki już dziękuję, chętnie skorzystam, bo u mnie wszystko od początku do zrobienia. Co do buksa - też jednak coś z nim trzeba będzie zrobić, bo wrastał w niego jałowiec i z jednej strony ma dziurę



____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
eVka 21:19, 12 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Annak napisał(a)
Dzięki Halinko za odwiedziny,
niestety te nieszczęsne tuje mają po kilka pni, na dodatek po stronie prawej (licząc od wejścia) są dwie, które mają po kilka pni. Właśnie je dokładnie obejrzałam. Wrzucę zdjęcia jak je zgram z aparatu. Za roślinki już dziękuję, chętnie skorzystam, bo u mnie wszystko od początku do zrobienia. Co do buksa - też jednak coś z nim trzeba będzie zrobić, bo wrastał w niego jałowiec i z jednej strony ma dziurę





Piękny dorodny bukszpan, goła strona szybko zarośnie pociachasz go i będzie niesamowitą ozdobą ogródka. Ah te nieszczesne jałowce
____________________
zawitka 08:46, 13 lis 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Buksa nie rusz on zarośnie od str jałowca, i podciachaj jałowiec oczyść i zdecyduj co masz z nim zrobić a buksa jak musisz przesadzić to też się da tylko potem o niego musisz zadbać tzn bardzo dobrze podlewać ;d

O roślinkach musisz mi na wiosnę przypomnieć to będę wsadzała w doniczki dla Ciebie Wstawiłam u siebie takiego małego walca na jednej nodze Też przyciachany, ale jeszcze musi rosnąć
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Kasya 11:03, 13 lis 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41832
Annak napisał(a)
Tak zrobię, ale one naprawdę dominują w "krajobrazie" mojej działki i mocno ograniczają przestrzeń.
Porobię więcej zdjęć, bo wtedy może mnie przekonacie w jedną lub w drugą stronę.
Kasia ma fajny pomysł, żeby z tych tuj zrobić kule, ale ja mam wątpliwości, ponieważ to jest działka RODos, na niej będzie mydło i powidło, czyli i poziomki, i borówki, i basenik dla wnuczki, i oczywiście piękne roślinki ale to mi nie bardzo współgra z takimi eleganckimi formami. Sama już nie wiem...
pozdr


gdybys (odpukac ) zdecydowala sie wywaliic tuje to pozwol mi najpierw cos z nimi zrobic
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Annak 11:24, 01 gru 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
mam pilną prośbę do ogrodniczek z Warszawy i okolic- podpowiedzcie, proszę, czy róże i morele, które będą zimowały pierwszy rok to już okryć na zimę? Jestem początkująca i nie wiem co robić, żeby nie było za wcześnie, ale też nie za późno.
pozdrawiam
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Kasia_CS 09:42, 02 gru 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A kiedy sadziłaś róże? jak były sadzone w gołym korzeniem, to okopczykować powinno się najlepiej od razu. Ja moje sadzone z doniczek wiosną kopczykowałam w pierwszym roku dopiero jak przyszły mrozy -5*C już tak w miarę stałe - żeby nie było skoków -5 stopni i 10 za dnia

O morelach się nie wypowiem, o owocowych nie mam zielonego pojęcia
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies