Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mała działka - wielkie nadzieje

Pokaż wątki Pokaż posty

Mała działka - wielkie nadzieje

Annak 16:29, 25 paź 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Ty mnie Asiu tymi tujami nie strasz, bo i tak mi się śnią po nocach
U mnie ta dąbrówka rośnie na byłym skalniaku i w innych częściach ogrodu jej do tej pory nie zauważyłam, a ponieważ poprzedni właściciele zostawili mi w zasadzie tylko tuje to ją zostawię. Zawsze to coś kwitnącego
Dzięki dziewczyny Asiu i Gosiu za głos "w sprawie".
uściski
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
sierotka 09:03, 27 paź 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witam Aniu też jestem początkująca fajna ta działeczka Twoja
Też odkrywam zamiłowanie do działeczki ,takiej typowo rekreacyjnej .Bedę Ciebie tutaj podglądać .
Pozdrawiam serdecznie
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Kindzia 10:49, 27 paź 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Dąbrówki się pozbywałam 3 lata temu...ciągle się pojawia
Barwinka oddawałam Uli, ale tego się pozbyłam z powodzeniem. Tak szczerze...to nie przypuszczam żebyś docelowo barwinka zostawiła, działka nie jest ogromna, będzie Ci z czasem szkoda miejsca, tak myślę...
Vanilla Fraise się przebarwia zjawiskowo, ale to hortensja, która się pokłada, nie chcesz zacząć od jakiś sztywnych? Np. Limelight? Albo Phantom lub Mega Pearl? U mnie po pierwszym deszczu kwiaty vanilek leżą i wkurza mnie to okropnie
Z hortkami dobrze komponują się trawy i rozchodniki okazałe. To mało pracochłonny zestaw. A pewny

Powodzenia w planowaniu
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Annak 14:28, 27 paź 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
sierotka napisał(a)
Witam Aniu też jestem początkująca fajna ta działeczka Twoja
Też odkrywam zamiłowanie do działeczki ,takiej typowo rekreacyjnej .Bedę Ciebie tutaj podglądać .
Pozdrawiam serdecznie


Też mi się ten kawałek ziemi podoba, ale jest od wielu lat nieuprawiana, niedoglądana, więc pracy będzie dużo, mimo że powierzchnia niewielka
pozdrówka
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Annak 14:34, 27 paź 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Kindzia napisał(a)
Dąbrówki się pozbywałam 3 lata temu...ciągle się pojawia
Barwinka oddawałam Uli, ale tego się pozbyłam z powodzeniem. Tak szczerze...to nie przypuszczam żebyś docelowo barwinka zostawiła, działka nie jest ogromna, będzie Ci z czasem szkoda miejsca, tak myślę...
Vanilla Fraise się przebarwia zjawiskowo, ale to hortensja, która się pokłada, nie chcesz zacząć od jakiś sztywnych? Np. Limelight? Albo Phantom lub Mega Pearl? U mnie po pierwszym deszczu kwiaty vanilek leżą i wkurza mnie to okropnie
Z hortkami dobrze komponują się trawy i rozchodniki okazałe. To mało pracochłonny zestaw. A pewny

Powodzenia w planowaniu


dzięki Kindziuza odwiedziny i info,chyba masz rację z tymi roślinkami, mi jest żal w tej chwili cokolwiek wyrzucać, bo nie mam na tej działce jeszcze nic, ale na pewno się ich pozbędę.
Co do Hortensji, ja oczywiście chcę sztywne, nie wiedziałam, że vanilla się pokłada, podobają mi się jej przebarwienia, ale będę musiała zweryfikować plany. Najbardziej to myślałam o Limelight i Polar Bear, a ostatnio na O zachwyciła mnie Magical Moonlight, ale nie wiem, czy ona też nie jest z tych pokładających się. Muszę sprawdzić.
pozdrawiam
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Annak 21:35, 27 paź 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Rozmyślam nad zlikwidowaniem tych największych tuj. Z kilku powodów:
1. zajmują dużo miejsca na i tak małej działce (ta po prawej ma 1,2 m. szerokości, ta po lewej - 1,6)
2. swoim obwodem wchodzą na ścieżkę prowadzącą od furtki na działkę i musiałam je przyciąć od tej strony
3. zasłaniają widok na działkę od strony tarasu
4. w dość dużej odległości od nich są korzenie i nie można nic posadzić
Mam jednak pytanie, zanim podejmę decyzję:
czy ktoś zna jakiś sposób, aby pozbyć się też karpy jak je zetnę? Żaden sprzęt na działkę nie wjedzie, aby z ziemi wyciągnąć, a przypuszczam, że korzenie w ziemi mogą być duże, bo drzewa wieloletnie.
Podpowiedzcie coś, proszę
Oto one:

____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Kokesz 22:54, 27 paź 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
Witam w Twoim wątku
Ja bym się zastanowiła nad wycięciem takich pięknych wielkich tui.
Sama właśnie szukam dużej i ceny są spore.
Zawsze możesz je podkrzesać od dołu, moja znajoma tak zrobiła i wyglądają super.
A z podagrycznikiem bym się jak najprędzej rozprawiła ale widłami, żeby nic w ziemi nie zostało, bo to jest roślina, która ciągle do mnie wraca z sąsiedniej działki
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gosiek33 07:52, 28 paź 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Zbyt piękne by wyrzucać, będą tłem i osłoną dla kwitnących roślin
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anda 19:18, 29 paź 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Witaj Aniu, przyszłam z rewizytą Masz działkę z dużym potencjałem, a 300m2 to wcale nie tak mało. Moja tylko niecałe 100m2 większa, a na niej jeszcze dom stoi.
Gdybym miała taki problem jak Ty z tymi tujami, to wycięłabym je po prostu. Bardziej zależałoby mi na miejscu dla innych roślin i innych drzew Niestety nie wiem dokładnie, jak pozbyć się dużych karp. Pewnie próbowałabym zatrudnić jakichś mocnych chłopaków
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasya 19:20, 29 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
no wlasnie, trzeba moim zdaniem sie zastanowic jak je podciac jak uformowac, bo moze wyjsc cos naprawde super

sprawdz ile pni maja twoje tuje
http://pl.pinterest.com/pin/566820303086627576/
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies