Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Agatorek 12:54, 12 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Martka napisał(a)
Z górki? Dopiero zima się zaczęła, przypominam ale u mnie już widać irysy wyłażące z ziemi.




u mnie liliowce wyłażą
Może zima już nie wróci

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 21:16, 12 sty 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
olciamanolcia napisał(a)
A ja już się martwiłam ,ze może się nie przyjęły i poszły za przysłowiowy płot A tu masz-pięknie wyglądają


Też się o nie martwiłam, tym bardziej, że takie piękne sadzonki przyszły i serce mnie bolało, jak z dnia na dzień coraz gorzej wyglądały, ale jak widać zupełnie niepotrzebnie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:51, 12 sty 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
An_na napisał(a)


Aniu,
byłam często, praktycznie spędziłam w Twoim ogrodzie kilka ostatnich wieczorów. Siedziałam pod platanem, i na plaży
Przeczytałam cały wątek i zachwyciłam się nie raz i nie dwa. Dziękuję Ci za zdjęcia roślin z podaniem nazwy. To bardzo pomocne dla świeżaka jak ja
Ogród macie fantastyczny i zrobiony własnymi rękami, to wielki powód do dumy

Operacji nie zazdroszczę i cieszę się, że już lepiej.

Czekam na wiosnę i nowe foty, te wszystkie rośliny nabrały masy. Ach..... będzie jeszcze piękniej


Ojej, nawet nie wiesz Aniu jak mi miło. Nie wiem czy byłabym w stanie przeczytać cały wątek Trochę tych stron już naklepanych. Poza tym na forum jest tyle pięknych ogrodów ... Starałam się pisać nazwy roślin, bo często mi takich informacji brakuje przeglądając inne wątki, a głupio pytać się o każdą roślinkę z osobna. Poza tym czasami zapominam sobie wpisać do pliku co kupiłam i potem ratuje mnie informacja na wątku Nie lubię etykietek w ogrodzie i wszystkie je ściągam z roślin.

Ogród stety, niestety jak mówisz robimy własnymi rękami, dużo trudu to kosztuje i czasu, ale za to ile radości i powodu do dumy jak mówisz. Na szczęście na forum można znaleźć dużo pomysłów i podpowiedzi. Z roku na rok człowiek robi się dużo mądrzejszy. Ja na początku martwiłam się, że coś mi przymiera na jesień i trochę czasu mi zajęło zrozumienie, że każda roślina ma swój cykl i niekoniecznie trzeba nad nią płakać, bo to norma i na wiosnę, lato roślina odżywa i znów zrobi się pięknie Pamiętam jak płakałam nad moimi hostami Z czasem człowiek też orientuje co i kiedy kupować, bo to też sprawiało mi dużo problemu na początku. Już nie wspomnę o dobieraniu roślin, to wciąż jest najtrudniejsze.

Ja też czekam aż ogród nabierze masy. Nie mogę się doczekać aż mój trawnik faktycznie stanie się prawdziwym ogrodem.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:52, 12 sty 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Kawa napisał(a)
Ania
witaj w Nowym Roku
wyjazd na ferie ehhhh chciałabym do ciepłych krajów

u mnei tez bałagan i wrr brrrr
ale część seslerii ciachnęłam


Kamila właśnie w tym tygodniu oglądałam seslerie i trzcinniki i zastanawiałam się czy ich nie ciachąć, bo zieleń przebija. Myślisz, że nie za wcześnie? Piszą że seslerię tnie się w marcu.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:54, 12 sty 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Agatorek napisał(a)


u mnie liliowce wyłażą
Może zima już nie wróci



Albo wróci na Wielkanoc A ja mam takie chwastowisko w liliowcach, chyba koniecznie muszę iść powyrywać te chwasty, bo potem ich nie ogarnę...
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Wiolka5_7 22:26, 12 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
ajka napisał(a)


Kamila właśnie w tym tygodniu oglądałam seslerie i trzcinniki i zastanawiałam się czy ich nie ciachąć, bo zieleń przebija. Myślisz, że nie za wcześnie? Piszą że seslerię tnie się w marcu.


W tam w marcu
Ja tnę jak widzę, że już zaczęła rosnąć. Cięłam w sobotę i już się zieleni. Tutaj nie ma stałych terminów. W zeszłym roku cięłam ją w połowie lutego.
Trzcinniki maluszki też już u mnie ruszyły
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ajka 17:34, 13 sty 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Byłam dziś przyjrzeć się liliowcom i faktycznie wyłażą, część ogarnęłam, nawet trochę chwastów wyrwałam. Ale jeszcze jest mało przyjemnie, zimno.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
anuska2507 18:01, 13 sty 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Też jeszcze nie cięłam seslerii- za ciemno, za zimno, brrr. Najwcześniej w przyszły weekend się za to wezmę, oczywiście jeśli pogoda będzie sprzyjać.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Agatorek 17:35, 19 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
A ja się uparłam na luty (że wtedy zaczynam prace ogrodowe, jeśli będzie pogoda ).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 19:56, 19 sty 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Agatorek napisał(a)
A ja się uparłam na luty (że wtedy zaczynam prace ogrodowe, jeśli będzie pogoda ).


A ja już wiem, że w lutym za dużo nie popracuję, więc próbuję coś przyspieszyć. Dziś ogarnęłam chwasty z kamienia wokoł piaskownicy i zaczęłam ogarniać kosaćce przy ognisku, ale ręce to powiem wam grabiały mi w ekspresowym tempie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies