Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Martka 12:45, 10 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Red Sunset piękny, ale cała ta rabata z nim daje czadu i dereń kousa Schmetterling - cieszy mnie ten widok, bo u siebie go posadziłam, oczywiście w tym roku nie ma jeszcze efektów jak u Ciebie, ale cieszę się, że są perspektywy.
Jesień masz pięknie kolorową.
Zagadka tej dziury nie daje mi spokoju.

Agatorek 13:25, 14 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
ajka napisał(a)
Klon Red Sunset - aktualizacja, pięknie wygląda teraz



Tawuły też poczerwieniały



Aż szkoda, że klon i tawuły nie są takie czerwone przez cały sezon, bo są naprawdę piękne w tym kolorze
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
An_na 21:15, 20 lis 2022


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1455
Przyszłam pomachać
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Rumianka 14:12, 21 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Obejrzałam jesienne kolorki i od razu mi lepiej, bo za oknem biało.
Masz sporo drzew liściastych oprócz szkieletu tujowego...Teraz mam podobnie, bo wiosną dosadziłam łącznie 10 drzewek, a teraz niedawno jeszcze 3 szt. Będzie na wiosnę nieco inaczej niż było w minionych sezonach. Zdróweczka Ci życzę...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
ajka 16:29, 21 lis 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
An_na napisał(a)
Przyszłam pomachać


Dzięki za wizytę i zapraszam częściej
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 16:33, 21 lis 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Rumianka napisał(a)
Obejrzałam jesienne kolorki i od razu mi lepiej, bo za oknem biało.
Masz sporo drzew liściastych oprócz szkieletu tujowego...Teraz mam podobnie, bo wiosną dosadziłam łącznie 10 drzewek, a teraz niedawno jeszcze 3 szt. Będzie na wiosnę nieco inaczej niż było w minionych sezonach. Zdróweczka Ci życzę...


To prawda, z tyłu mam mało iglaków, zdecydowanie więcej w przedogródku, ale może z czasem powypełniam luki jakimiś iglakami, by nie było smutno jesienią i zimą. To co mam narazie jest malutkie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 13:33, 12 gru 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Aniu, co tam u Ciebie? Już lepiej po operacjach?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 17:40, 12 gru 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Aguś dziękuję, dużo lepiej. Jem już praktycznie wszystko, no może oprócz orzechów

16.12 moze zdejmą mi łuk z podniebienia, który strasznie działa mi na nerwy i być może zdejmą też dolny aparat Trzymaj kciuki aby się udało

Kupiłam karmnik, 20kg karmy, ale ptaki nie przylatuja do niego. Jakiś pomysł jak je zwabić? Jest trochę w kijowym miejscu, ale to taki tymczas tylko na ten rok.

Poza tym robię plany już na przyszły rok.

U nas dziś pierwszy śnieg.





eM zrobił mi taka osłonę na klony, aby nie przemarzły, mam nadzieję że się sprawdzi. Ma je chronić przed przeciągami.



Karmnik

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:06, 12 gru 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Takie pytanie mam

W tym miejscu w rogu mam miłorząb dwuklapowy, który w żaden sposób mnie nie satysfaknocjonuje i chciałabym w jego miejscu posadzić coś zimozielonego, np.jakąś wysoką sosnę, coś co w miarę szybko urośnie i będzie widoczne z daleka, z dużą koroną. Co mogłbyście mi doradzić w tym miejscu? Bo na sosnach np to ja się nie znam. Po jednej i drugiej stronie są brzozy.

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:20, 12 gru 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Myślałam jeszcze o tulipanowcu, co prawda nie jest zimozielony, ale rośnie szybko i wysoko i przebarawia się na żółto.

Ewentualnie tulipanowiec mogę posadzić bardziej na prawo ... Które miejsce lepsze?

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies