Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 18:21, 15 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
UrsaMaiour faktycznie wyjątkowa ta twoja magnolia. U nas nigdzie jej nie ma, obdzwoniłam chyba z 10 szkolek w pobliżu. Przyjdzie mi kupić ją onlinowo. Nie cierpię kupować drzew przez internet.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Napia 20:41, 15 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Hej Aniu, tworzysz piękny ogród

Mm sprawdzoną szkółkę z oryginalnymi drzewkami, nie wiem, skąd jesteś, ale wyślę Ci na priva namiary. Może akurat będzie miał Elizabeth
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
MagdaLenka 21:03, 15 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 854
ajka napisał(a)
UrsaMaiour faktycznie wyjątkowa ta twoja magnolia. U nas nigdzie jej nie ma, obdzwoniłam chyba z 10 szkolek w pobliżu. Przyjdzie mi kupić ją onlinowo. Nie cierpię kupować drzew przez internet.

Aniu, sprawdź które szkółki w Twojej okolicy należą do związku szkółkarzy polskich. Ci, którzy należą do zsp czesto są w stanie sprowadzić dla klienta konkretny okaz z innej zaprzyjaźnionej szkółki. Przynajmniej w moich stronach tak jest.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
ajka 22:17, 15 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
MagdaLenka, Napia dziękuję za podpowiedzi. Skorzystam.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 16:54, 17 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Przycięte aspirinki

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 14:35, 18 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Napia bardzo dziękuję za namiary. Ta szkółka ma tą odmianę Elizabeth u siebie i jest skłonny mi ją przywieźć. Wrzucam wam jeszcze nazwy innych żółtych magnolii, które mi Pan polecił. Może umiecie się do nich odnieść:

- butterflies
- maxine merrill
- diana
- daphne

UrsaMaior może ty masz, którąś z nich w ogrodzie?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Polon 14:47, 18 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 216
Tradycyjnie porządeczki u Ciebie
Muszę chyba mojemu M pokazać, jak palikować drzewka, piękny prosty pień. Mam kilka krzywych drzewek do wyprostowania, to może się zainspiruje.
Jak szafirki u Ciebie? Bo u mnie zaczynają wystawiać fioletowe główki , mam w jednym rządku wymieszane Twoje i moje stare - ciekawa jestem, czy będą takie same.
O magnoliach niestety wiem nic, więc tylko potwierdzę, że biało-żółte kwiaty pięknie się komponują z różowymi, więc efekt będzie spektakularny.
____________________
Malgo
DariaB 14:56, 18 mar 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Maślany z żółtym komponuje się bardzo romantycznie. A w okół koła chcesz coś kwitnącego ale bardziej bylinę czy jakiś krzew nieduży?
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
ajka 18:58, 18 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Polon napisał(a)
Tradycyjnie porządeczki u Ciebie
Muszę chyba mojemu M pokazać, jak palikować drzewka, piękny prosty pień. Mam kilka krzywych drzewek do wyprostowania, to może się zainspiruje.
Jak szafirki u Ciebie? Bo u mnie zaczynają wystawiać fioletowe główki , mam w jednym rządku wymieszane Twoje i moje stare - ciekawa jestem, czy będą takie same.
O magnoliach niestety wiem nic, więc tylko potwierdzę, że biało-żółte kwiaty pięknie się komponują z różowymi, więc efekt będzie spektakularny.


Polon nie każdy krzywy pień niestety da się wyprostować Te steropianowe wstawki często wypadają albo ptaki je wydziobują, tak więc nie do końca się sprawdzają.

Szafirki tak jak mówisz, powoli pokazują główki, ale chce trochę im podciąć liście, by mocniej się wyróżniały. Ale ostatnio jest tak potwornie zimno, że nie mam natchnienia do prac na ogrodzie. Dzis i jutro ma być na minusie w nocy.

Za to mój eM właśnie dziś skoczył wertykulację i aerację trawnika. Został już tylko nawóz.

Też jestem ciekawa czy szafirki będą tego samego koloru. Chciałabym powiedzieć: pokaż jak podrosną.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 19:05, 18 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
DariaB napisał(a)
Maślany z żółtym komponuje się bardzo romantycznie. A w okół koła chcesz coś kwitnącego ale bardziej bylinę czy jakiś krzew nieduży?


DariaB chyba raczej coś niskiego, bardziej byline niż krzew, bo za kołem mam szałwie, szafirki i hosty, które staną się niewidoczne jak zasadzę krzewy dookoła.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies