Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 18:12, 25 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Ech, no w tym roku już raczej ładnie nie będzie O owocach można pomarzyć, a tyle zawsze było winogrona i czereśnie i wiśnie w tym roku zapowiadały się wyjątkowo obficie.

Smutno, bo wszystko to wymaga dużo pieniędzy i ciężkiej pracy. Dziś też pogoda w kratkę, raz gorąc, raz deszcz, raz przejmujący chłód. Normalnie karuzela pogodowa. Najbardziej boję się o klony i judaszowce, nawet te przykryte ucierpiały, niewiele to okrycie pomogło, jeśli w ogóle.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 18:15, 25 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Polon napisał(a)
O, magnolia znaleziona, stacjonarnie gdzieś namierzyłaś?


Magnolia kupiona pod granicą niemiecką niedaleko Szczecina.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Polon 08:14, 26 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 205
Dzisiaj w nocy znowu był przymrozek, ciężko mają rośliny tej wiosny. Mam wrażenie, że liście brzóz też jakieś ciemne, na razie obserwuję, narzekać ewentualnie będę później
Szkółkę z magnolią ktoś Ci podpowiedział, czy sama znalazłaś? Jakaś fajna ta szkółka? Może warto wpisać jako punkt na trasie Ww-M-wodzie?
____________________
Malgo
anabuko1 09:37, 26 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Och to miejsce cno dużo roślin c ucierpiało. współczuję.
U mnie kilka.
Ech ta wiosna takie nam psikusy brzydkie robi.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ajka 10:08, 26 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Polon napisał(a)
Dzisiaj w nocy znowu był przymrozek, ciężko mają rośliny tej wiosny. Mam wrażenie, że liście brzóz też jakieś ciemne, na razie obserwuję, narzekać ewentualnie będę później
Szkółkę z magnolią ktoś Ci podpowiedział, czy sama znalazłaś? Jakaś fajna ta szkółka? Może warto wpisać jako punkt na trasie Ww-M-wodzie?


Obdzwoniłam wszystkie szkółki w drodze do Pobierowa, bo musiałam tam pojechać na jeden dzień. To jedyna szkółka, która tą magnolię miała. Szkółka bardzo mi się podobała, bo był ogromny wybór i miała dużo pięknych okazów, rośliny widać, że zadbane, niestety wydaje mi się dość droga (mam wrażenie że jest nastawiona na naszych zagranicznych sąsiadów, zresztą spotkaliśmy tam kilku Niemców). Ale ogólnie polecam.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Polon 10:25, 26 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 205
To poproszę namiary na priv, czasem lepiej wydać więcej za ładną i zdrową roślinę, niż mniej, a później kasa na podlewanie, nawożenie, zabezpieczanie i ostatecznie żeby doczekać się wyrośniętej rośliny, na to samo wyjdzie, a czas stracony
____________________
Malgo
ajka 16:00, 26 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Polon napisał(a)
To poproszę namiary na priv, czasem lepiej wydać więcej za ładną i zdrową roślinę, niż mniej, a później kasa na podlewanie, nawożenie, zabezpieczanie i ostatecznie żeby doczekać się wyrośniętej rośliny, na to samo wyjdzie, a czas stracony


Poszło.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 10:08, 27 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Poszukuję podpowiedzi na roślinę przy pergoli, którą mój eM właśnie tworzy.
Od strony róż na długiej części będą powojniki. Co posadzić przy wejściu na ogród i warzywniak? Róża pnąca jest dobrym pomysłem ?





____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Anda 10:40, 27 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33477
To przejście wydaje się dość wąskie. Róża pnąca może być zbyt duża na to przejście. Tam mogłabyś posadzić coś jednorocznego, np. Lophospermum scandens, Eccremocarpus scaber, Ipomoea lobata albo i nawet coś do zjedzenia jak Phaseolus coccineus.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ajka 14:41, 27 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Anda napisał(a)
To przejście wydaje się dość wąskie. Róża pnąca może być zbyt duża na to przejście. Tam mogłabyś posadzić coś jednorocznego, np. Lophospermum scandens, Eccremocarpus scaber, Ipomoea lobata albo i nawet coś do zjedzenia jak Phaseolus coccineus.


Ale żeś nazwy rzuciła, muszę doczytać. Przejście ma 105cm, kratki mają 60cm.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies