Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Ola76 20:46, 05 maj 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
ajka napisał(a)
Nasz kącik z trawami we wrześniu




Brakuje mi czegoś wysokiego w tych trawach, może czerwonego, może drzewa, ale nie mam pomysłu, na to.


Rozbroilo mnie to zdjecie Taka sympatyczna buzka- okienne oczka i hamakowy usmiech

Podoba mi sie ten zakatek. I mam takie samo odczucie jak Ty, ze brakuje tam wyzszego czerwonego akcentu. Masz juz na ogrodzie klony, to moze powtorzyc w tym miejscu i pojsc w jakies Atropurpureum. Sa takie wersje wysokie na max 2,5-3m.

____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
ajka 20:53, 05 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3786
Ola76 napisał(a)


Rozbroilo mnie to zdjecie Taka sympatyczna buzka- okienne oczka i hamakowy usmiech

Podoba mi sie ten zakatek. I mam takie samo odczucie jak Ty, ze brakuje tam wyzszego czerwonego akcentu. Masz juz na ogrodzie klony, to moze powtorzyc w tym miejscu i pojsc w jakies Atropurpureum. Sa takie wersje wysokie na max 2,5-3m.



Olu myślałam już o klonie, ale czy trawy go nie zagłuszą? I czy takie drzewo może być tak blisko budynku? Musiałabym chyba kupić większe drzewko. Zastanawiałam się jeszcze nad czerwoną trawą np. Dronning Ingrid, może to byłoby dobre rozwiązanie?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Ola76 22:24, 05 maj 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
Wiesz, ja mistrzem ogrodnictwa, to nie jestem
Ale wydaje mi sie, ze skoro ludzie maja te klony w donicach na tarasach, to pewnie system korzeniowy predysponuje go tez przy budynku. Sprawdz jeszcze, ale chyba pownien sie nadac. Z bordowoch, to jeszcze perukowiec, buk albo sliwa wisniowa, ale szczegoly, to juz nie ze mna

Te wysokie trawy sa lekko asymetrycznie wzgledem okien (czy to tylko takie ujecie na zdjeciu?), to moze srodkowa trawe wrzuc na prawo, w luke po niej bordowe drzewko.
Wtedy trawy zrobia mu miejsce i nie zaglusza, a obrazek bedzie symetryczny. Ja lubie symetrie

____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
ajka 22:32, 05 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3786
Ola76 napisał(a)
Wiesz, ja mistrzem ogrodnictwa, to nie jestem
Ale wydaje mi sie, ze skoro ludzie maja te klony w donicach na tarasach, to pewnie system korzeniowy predysponuje go tez przy budynku. Sprawdz jeszcze, ale chyba pownien sie nadac. Z bordowoch, to jeszcze perukowiec, buk albo sliwa wisniowa, ale szczegoly, to juz nie ze mna

Te wysokie trawy sa lekko asymetrycznie wzgledem okien (czy to tylko takie ujecie na zdjeciu?), to moze srodkowa trawe wrzuc na prawo, w luke po niej bordowe drzewko.
Wtedy trawy zrobia mu miejsce i nie zaglusza, a obrazek bedzie symetryczny. Ja lubie symetrie



Tak, jest niesymetrycznie, dwie trawy mi nie odbiły po prawej stronie i w tym roku widzę jest podobnie, dlatego myślę o zmianach. Może będę dzielić, albo dodawać. O buku też pomyślałam.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:51, 05 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3786
A propo jeszcze tej symetrii, to myślałam, że przesunę ten niesymetryczny tył na środek, a czerwone trawy dam po bokach.



Albo, dam jedno większe drzewko niesymetrycznie lub całkiem po środku.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
eVka 15:09, 06 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Przybiegłam do Ciebie z rewizyta, ale masz terenu kochana!!! Piękny dom, zazdroszczę
Na spokojnie poczytam, dużo nie ma na razie, postaram się poradzić ile umiem

P.s. fota z hamakiem i trawami obłędna!!! Masz dobre wyczucie i gust
____________________
ajka 15:28, 06 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3786
effka napisał(a)
Przybiegłam do Ciebie z rewizyta, ale masz terenu kochana!!! Piękny dom, zazdroszczę
Na spokojnie poczytam, dużo nie ma na razie, postaram się poradzić ile umiem

P.s. fota z hamakiem i trawami obłędna!!! Masz dobre wyczucie i gust


Łooo, kochana, ale żeś połaskotała moje ego aż się zaczerwieniłam nie zasługuję, na te pochwały, ale dziękuję
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
eVka 15:47, 06 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ajka napisał(a)


Łooo, kochana, ale żeś połaskotała moje ego aż się zaczerwieniłam nie zasługuję, na te pochwały, ale dziękuję

Tak tak, nie czerwień się. W tym stylu idź dalej, trawy i drzewa w ogrodzie to baza a resztę wypełnij bylinkami, krzewami.
Wprawdzie w łukowych, zaokrąglonych rabatach nie jestem dobra (ja raczej proste linie) ale coś pokombinujemy.
____________________
ajka 16:06, 06 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3786
sarenka napisał(a)

Mi też wiedzy brak,tzn przez te lata na O.cos tam wufm ale zagladac do kogoś jak najbardziej polecam, inne ogrody mogą być inspiracją ( przynajmniej dla mnie
Fajnie jest poczytać o czyichś zmaganiach, poczytać co komud doradzono- może coś sobie bedzie można podpasowac
Im więcej zdjęć podglądasz tym większa szansa, że szybciej będziesz wiedziała co byś chciała mieć u siebie


Cieszę się że róża wpadła w oko


sarenka pomponella posadzona, czekam na kwiaty
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
anuska2507 17:51, 06 maj 2020


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2518
Widzę, że się u Ciebie dzieje Koniecznie dodaj zdjęcie jak róże zakwitną, bo jestem ciekawa efektu.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies