Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć

jolka 22:20, 23 lut 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Co do cisa - hicksi znam, mam i polecam
Co do innych się nie wypowiem, bo mam tylko tego.


Pozdrawiam
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Izabela36 09:47, 24 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Jolu - dziekuje Macham W jakiej odległości sadziłas swoje cisy, bo widze , ze masz pod płotem? Tak apropo - pieknie masz w swoim ogrodzie !!!

____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 08:54, 27 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Dziewczyny ponawiam pytanie czy jest gdzies lista roślin kwasolubnych lub zasadolubnych?
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
makadamia 09:55, 27 lut 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aaa, zapomniałam, że miałam Ci napisać

Tutaj możesz sobie filtrować listę roślin według różnych kryteriów, w tym ph gleby.
bardzo wygodne, chociaż listę odmian warto by jeszcze rozszerzyć.

A poza tym, to polecam zakupić katalog roślin polecanych przez Związek Szkółkarzy Polskich. Jest dobry, odmiany tam polecane są dostępne w sprzedaży, a na końcu masz tabele z różnymi zestawieniami: pory kwitnienia, wymagania, siedliska itd.
Dosyć droga rzecz, ale warta swojej ceny.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Izabela36 09:14, 28 lut 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Ksiazkę te mam, korzystam. Ale na Ogrodeus tez fajnie to wyglada. Chciałam miec taka ściąge, a tutaj na O. to zawsze sa dobre pomysły.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 10:06, 02 mar 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Dziewczyny wykombinowałam jeszcze takie cos na moja frontową. Środek swierk białobok - jego miejsce jest constans. Obok niego klon palmowy atro ( ten wiekszy) oraz mniejszy klon garnett ( mniejszy czerwony). Są też cisy kolumnowe( z jednej strony zielone, z drugiej żołte Dawid , ale moga byc tez wszystkie takie same ). Z tyłu miskant. Kulkowisko w postaci kul z bukszpanu róznych wielkosci. Jako wypełniacze dałam polecane przez Toszkę liliowce d"oro - one sa chyba tylko żołte , berberys bagatella oraz funkie. Rabata ma odczyn zasadowy, półcień.
Asiu co ty na to?
Toszka...wypowiesz sie?
Reszta Kobiet - opinie wasze porządane
Moze inne rosliny Wam przychodza do głowy?

____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 10:26, 02 mar 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Dziewczyny zakupiłam juz produkty do roztworów eco na opryski RT,HT,OW + wrotycz. W CO kupiłam siarke, dolomit, maczke, hemoglobine.
Namierzyłam kompost z tutejszej kompostowni oraz przekompostowana korę. Teraz zajmuje sie namierzaniem dobrej qoopy.
Mam zamiar zacząc od rabaty frontowej, wysadze niepotrzebne rosliny, zbiore kore - Toszka a moze zostawić tą kore na przeoranie z ziemia?
Zbiorę też zwirek - dopiero potem zadecyduje co zostanie na całosci rabaty czy kora czy zwirek - wiem, ze musze traktowac te rabate jako całośc z tym poziomem wyzej.
Nastepnie przeoram całą ziemie z tej rabaty z dobrami które bede miała.
A potem dopiero bede sadzić, zaczynając od zywopłotu z cisa.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 08:14, 06 mar 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Witam się z kawa
Fotka składników do herbatek


____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 08:36, 06 mar 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Myslicie, ze żagwin ( w kolorze niebieskim/fioletowym) pasowałby mi na obsadzenie tego murku?
Żeby zwisał ofcors.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
makadamia 19:10, 06 mar 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kolorem jak najbardziej.
Tylko myślałam, że ten murek będzie zasłonięty roślinami i nie będzie go widać...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies