Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gardenarium 09:40, 30 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten tytuł tak przyciąga, jak nie wiem co
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gosialuk 15:26, 30 gru 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Duże wyzwanie przede mną, ale nie wątpię, że dostanę wsparcie .

Niewiele zdziałałam w tym roku, bo inne sprawy miały pierwszeństwo.

Ogólny zamysł jest taki, żeby wśród tego co rośnie tam w tej chwili, przekopywać owalne i troszkę bardziej nieregularne place pod nasadzenie jednego, ewentualnie dwóch rodzajów roślin. W tym roku we wrześniu posadziłam tak 2 kępy irysów syberyjskich, które dostałam od mamy. Mam też przekopane kolejne dwa miejsca - w planie są jeżówki zwykłe różowe, łubiny i margerytki. Wszystko pozyskane z własnych samosiewek. Na pewno też będzie jedna lub dwie plamy rudbeki Goldstrum, Kupiłam 3 lata temu 2 zabiedzone roślinki z przeceny, które w tym roku były już dużą kępą gotową do podziału.

Jednak nie jestem doświadczoną ogrodniczką i pomoc w komponowaniu bardzo mi będzie potrzebna. Jak również ocena tego co zdziałałam - jak to wygląda. Chciałabym uzyskać efekt naturalności troszkę tylko ulepszonej.
Nie napisałam jeszcze, że działka nie jest ogrodzona i nie będzie. Nie planuję też sadzenia tam roślin iglastych, żywopłotów czy jakichkolwiek roślin strzyżonych lub formowanych. Praktycznie od września bywamy tam sporadycznie, więc nie ma potrzeby, żeby było atrakcyjnie cały rok.
Problemem są za to sarny, które często zachodzą skubnąć co nie co. Właśnie dla ochrony przed nimi zrobiliśmy to prowizoryczne ogrodzenie. Prowizoryczne, bo ten jagodnik będzie się jeszcze powiększał. Już jesienią od strony południowej przygotowałam miejsce na posadzenie 4 krzaczków winogron. Winogrona rosną już na działce, ale mają zbyt cienistą miejscówkę, bo sadzone były jeszcze zanim stanął domek, tak żeby nie przeszkadzały i żeby ich nie zniszczyć.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 13:04, 31 gru 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Siedem kątów się doliczylam. Jakiś zwariowany geodeta to kiedyś mierzył. To na szybko jeszcze napisze.
Wszystkiego dobrego w 2018 roku, zdrowia i wszelkiej pomyślności.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
marba 13:58, 31 gru 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Gosiu, kąty to najciekawsze i najfajniejsze miejsca do zagospodarowania. Dobrze, że na wyznaczonej przez Ciebie przestrzeni do obsadzenia jest ich więcej. Mnie się podoba.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Gosialuk 15:52, 31 gru 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Myślę, że z kątami sobie poradzę. W końcu jestem geodetą )
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Katkak 16:02, 31 gru 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witam sąsiadeczkę i oczywiście zaznaczam .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:26, 31 gru 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81638
Przy sarnach wybór bylin to dobry wybór bo nigdy nie zniszczą roślin na amen, te zawsze od korzenia odrosnąDo Katki masz nie daleko z Rzeszowa to może kiedyś się umówicie i jak będą Króliczki do mnie jechać to po rośliny przyjedziesz bez błądzenia, ja się chętnie swoimi siewkami i nadmiarami podzielę. A widzę, że już Cię Kasia znalazła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Echinacea 18:08, 31 gru 2017


Dołączył: 10 paź 2017
Posty: 12
Przeczytałam cały wątek, teren daje prawie nieograniczone możliwości, pomysł łąki bylinowej bardzo mi bliski. Będę podglądać sąsiadkę.
____________________
Słonecznego dnia.Pozdrawiam Baśka.
ElzbietaFranka 19:47, 31 gru 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Witam. Jak kupowałam trawy nie zwracała uwagi na nazwy więc pióropusze nie znam. Man rozplenice, prosto, i trawę afrykańska reszta to miskantów chińskie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 00:32, 01 sty 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Witaj Basiu u mnie. Do czytania na razie dużo nie ma. Bardzo fajnego masz nicka. Zdradza pokrewną duszę. I podglądaj ile wlezie. A jakbyś widziała, że coś źle wychodzi, to pisz. Pozdrawiam już noworocznie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies