Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

sylwia_slomc... 19:43, 23 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81905
I ta zmiennośc na rabatach jest właśnie najfajniejsza
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 19:56, 23 sty 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Widok na łąkę. Miejsce, gdzie rosną margerytki nie wygląda już za ładnie. Brakuje roślin kwitnących w sierpniu, wrześniu.



Na rabacie na pierwszy plan wybija się rudbekia błyskotliwa Goldstrum. Na wiosnę zostanie przesadzona gdzieś w łąkę. I zobaczymy jak będzie w sierpniu.


Kłosowiec bardzo mi się podoba. A bylica troszkę się poprzewracała. Muszę przemyśleć jakie rośliny pomogłyby jej utrzymać bardziej wyprostowaną postawę. Może właśnie kłosowiec byłby odpowiedni, bo jesienią troszkę ma łyso "w nóżkach". Szkoda, że jeszcze się nie dorobiłam jego większej ilości - rośnie tam tylko trzy sztuki.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:08, 23 sty 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Patrzcie jak przez jeden sezon rozrosła się dąbrówka. Teraz to się boję czy te przebiśniegi dadzą radę na wiosnę się przebić przez ten gąszcz.


Tak wygląda kłosowiec w pełnej krasie.

A to zbliżenie na siewki, które wyrosły pomiędzy szałwią omszoną i kłosowcem. Wydaje mi się, że to szałwia. Ale może ma ktoś inne typy?


Z tej strony aster gawędka - jak dla mnie super roślina, bo chwastów nie przepuszcza.


Sezon wakacyjny się kończy i nasze częstsze pobyty tam również. Witaj szkoło.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 00:09, 24 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Gosiu mam nadzieję, że polapalas się w tym moim pisaniu jak przeczytałam to sama nie wiedziałam o co mi chodzi. Mam nowy telefon i słownik zmienia wyrazy jak nie przeczytam co napisałam to takie są efekty.
Jak gleba gliniasta to mieszaj z piaskiem.

Dąbrówka raczej trochę przymarza więc przebisniegi powinny się przebić.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 18:17, 24 sty 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Podomyślałam się. Też tak mam jak na telefonie jest włączone autouzupełnianie.

Co wyjdzie z przebiśniegami, to się okaże już niedługo.

W zeszłym roku mało podziałałam ogrodowo, bo od końca czerwca do połowy września trwał remont mieszkania. Wymiana instalacji elektrycznej, remont kuchni, cyklinowanie,a na końcu jeszcze wszystko trzeba było poukładać i posprzątać.
W tym roku liczę na wakacje,choć i na wiosnę mam plany niemałe.

Chciałabym na razie zagospodarować te rośliny, które już mam. Zwiększyć nasadzenia jednogatunkowe i tak jakoś porozmieszczać je na łące, żeby wyszły barwne plamy. Mam też kilka typów do kupienia i do wysiania. Obym dała radę przygotować dla wszystkiego miejsce.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 18:25, 24 sty 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ewo mam nadzieję, że na zapowiedziach się nie skończy. Mam duże problemy z dopasowywaniem do siebie roślin. Brakuje mi doświadczenia, praktyki. Na przykład margerytki pięknie kwitły w czerwcu, a potem straszyły. Może powinnam je posadzić w mniejszych grupach, to nie rzucałoby się to tak w oczy. Może połączyć z czymś, ale z czym? Zaglądaj, bo liczę na podpowiedzi.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 18:29, 24 sty 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Sylwio lubię zmienność. I kwiaty. I jeszcze jak się na nich uwijają różne bzyczki i motyle. Kiedyś na jednym rozchodniku Matrona naliczyłam 15 motyli.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 19:14, 24 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81905
Jak lubisz motyle to posadź sadźce i budleje, zobaczysz co się będzie działo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 22:51, 24 sty 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Sadźce mam w planie. A dzikie też już rosną tam niżej pod drzewami. Na zdjęciach ich nie widać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 00:46, 31 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Oj tam Gosiu w marcu jak w garncu.... Będąc w zeszłym roku w Karpaczu na świeta 17 kwietnia śniegu nasypalo do kolan, a 8 maja był mróz - 8 przez 2 dni wszystko zmarzlo u nas.
Więc już w nic nie wierzę co będzie to będzie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies