Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Anda 08:37, 31 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
Gosialuk napisał(a)
Ewo mam nadzieję, że na zapowiedziach się nie skończy. Mam duże problemy z dopasowywaniem do siebie roślin. Brakuje mi doświadczenia, praktyki. Na przykład margerytki pięknie kwitły w czerwcu, a potem straszyły. Może powinnam je posadzić w mniejszych grupach, to nie rzucałoby się to tak w oczy. Może połączyć z czymś, ale z czym? Zaglądaj, bo liczę na podpowiedzi.


Nie mam co prawda doświadczenia z margaretkami, ale po kwitnieniu bym je na pewno przycięła Pewnie powtórzą wtedy kwitnienie, zależy jaka to odmiana. Podziel je na mniejsze ale pokaźne grupy i dosadź do nich Echinops, Centaurea scabiosa - chaber driakiewnik, chabry i maki Pięknie na łąkach wyglądają driakwie, przyciągają motyle, oprócz tego Knautia macedonica Fajnie na łąkach wygląda krwawnik, mocno się też wysiewa. Na takiej dużej łące możesz sadzić rośliny pasmami, a nie plamami, wg mnie ładniej i naturalniej to wygląda. Poza tym możesz tak jak w naturze wszystko pomieszać i też będzie ładnie to wyglądać
Ogród to niekończąca się przygoda, co roku można coś w nim zmieniać, tylko cierpliwość trzeba mieć
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosialuk 18:57, 31 sty 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Byłam w sobotę na działeczce, a tam zima jeszcze króluje. Tylko od południowej strony domku stajało. Chyba muszę pomyśleć nad cebulowymi w tamtym miejscu, to będą cieszyć na wiosnę.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 19:21, 31 sty 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
A takie rozlewisko u sąsiada za miedzą się zrobiło. Wody nikt nie zatrzyma, więc szuka ujścia wszelkimi kanałami i przez naszą łąkę (ale na szczęście nie przez ten bylinowy kawałek) znalazła ujście na drogę.


W niedzielę temperatura podskoczyła do góry i w dodatku padało, więc w mieście śniegu nie ma. Tam niestety wszystko o około 2 tygodnie opóźnione. A tu wszędzie dookoła wiosnę widać - tą tegoroczną i zeszłoroczną. No jak usiedzieć spokojnie, no jak?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 19:24, 31 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81818
No nie da się
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anka_ 19:45, 31 sty 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosialuk napisał(a)
Tam niestety wszystko o około 2 tygodnie opóźnione....
U mnie też Gosiu zima trzyma... ale biorąc pod uwagę że to styczeń jeszcze to dobrze. Chociaż roślinki nie wariują. Bo nie oszukujmy się- szans na to że zima nie wróci nie ma. Niech się w lutym wyszaleje a od marca wiosna....
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosialuk 15:09, 01 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254

Aż zacytowałam sobie dla pamięci. Ciekawe jak zniesie takie warunki.
anka_ napisał(a)


Midwinter Fire... aż świecił w dzisiejszym słonku. Mam nadzieję, że przeżyje te ekstremalne warunki. Jeżeli tak to przybędzie go w moim ogrodzie... dużo...

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Piotr_ 17:58, 02 lut 2018


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Wita widze rzeszów to nie daleko do mnie
U cb widze klimaty naturalne i tego trzymaj super to wygląda
pozdrawiam
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Gosialuk 22:31, 02 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Witaj Piotrze. Troszkę już znam twój ogród dzieki Małej Mi i dzięki Mai w ogrodzie.
Cieszę się, że tak uważasz. Po obejrzeniu tylu ogrodów tutaj przynajmniej wiem już co mi się podoba najbardziej. I do tego będę dążyć.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 22:34, 02 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81818
A który odcinek to ogród Piotra? Daj namiar na priv
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 10:45, 03 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dałam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies