Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Bylinowa łąka

Kordina 14:25, 02 maj 2026


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Ulina napisał(a)
Pozbierałam liście czosnku nieďźwiedziego, pokroiłam i zamroziłam w pudełku...

A ja zmiksowałam i zamroziłam w silikonowej formie, potem wyjmuje kostki owijam w folię spożywczą. Ale nie mogłam pozbyć się zapach czosnku z silikonu
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Eupraksja 21:52, 03 maj 2026

Dołączył: 09 kwi 2025
Posty: 428
Gosialuk napisał(a)

Rosną gdzie chcą, a ja im pozwalam. To moje pierwsze wiosenne kwiaty, razem z ciemiernikami.


Właśnie ta naturalność jest u Ciebie zachwycająca!
____________________
Ewa W zgodzie z lasem na obrzeżach Kampinosu
ElzbietaFranka 16:48, 08 maj 2026


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15240
Gosialuk napisał(a)
Pierwsze pąki dużych bergenii.



Miodunka



Przynajmniej jedna gillenia przeżyła.



Białe zawilce od Iwonki też zaczynają wychodzić






U mnie bergenie nie kwitną. Nie wiem jak im dogodzi. Mam ich ok 50 szt a kwitną 2 szt. Kupiłam nowe 2 lata temu i ledwo żyją co prawda kwitną, ale wyglądają gorzej niż były kupione. W ogóle przeglądając fotki jakoś wcześniej ogród mi się lepiej prezentował wszystko obficie kwitło. Teraz eksperymentuje i coraz to gorzej to wychodzi.

Miodunki chyba kupią są u sąsiada po 25 zł ale ładne kępiaste

Wczoraj kupiłam 2 donice gilenii też ładne po 25 zł. Kilka lat temu kupiłam w Albam... Drobiazgi i do tej pory nie mogą się zebrać. Bardzo ja lubię.

Zawilce u mnie dopiero co wychodzą. Nie mogę jeszcze motyka ruszyć bo roślinki maleńkie.

Gosiu oj dużo tego masz, aby to wszystko okiełznać to trzeba zasuwać.
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 12:39, 11 maj 2026


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Fajnie, że ci bergenia zakwitła.
Moje ledwo wypuszczają listki. Sarny całkowicie je obżarły
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gosialuk 11:36, 17 maj 2026


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
ElzbietaFranka napisał(a)



U mnie bergenie nie kwitną. Nie wiem jak im dogodzi. Mam ich ok 50 szt a kwitną 2 szt. Kupiłam nowe 2 lata temu i ledwo żyją co prawda kwitną, ale wyglądają gorzej niż były kupione. W ogóle przeglądając fotki jakoś wcześniej ogród mi się lepiej prezentował wszystko obficie kwitło. Teraz eksperymentuje i coraz to gorzej to wychodzi.

Miodunki chyba kupią są u sąsiada po 25 zł ale ładne kępiaste

Wczoraj kupiłam 2 donice gilenii też ładne po 25 zł. Kilka lat temu kupiłam w Albam... Drobiazgi i do tej pory nie mogą się zebrać. Bardzo ja lubię.

Zawilce u mnie dopiero co wychodzą. Nie mogę jeszcze motyka ruszyć bo roślinki maleńkie.

Gosiu oj dużo tego masz, aby to wszystko okiełznać to trzeba zasuwać.
Pozdrawiam

U mnie też nie wszystkie bergenie kwitną, ale rosną w zagęszczeniu i od północnej strony.
Gillenie będą u mnie pierwszy rok, jestem ich ciekawa, ale ruszyły wszystkie 3. Im te zeszłoroczne pędy zasychają?
Ja w ogóle motyki nie używam, mam tak gęsto. Chwasty wydłubuję takim ustrojstwem do chwastów, a na brzegach rabat łopata idzie w ruch.
Robić jest co, ale tak zawsze było, nawet na początku, tylko asortyment robót trochę inny. U mnie jest tak, że w sobotę pracuję, a w niedzielę jak jest pogoda wybieramy się na wędrówkę jakimś szlakiem. Dzisiaj mżawka, to nadrabiam zaległości na ogrodowisku. Pasowałoby zdjęcia porobić aktualne, ale mi się za bardzo nie chce wychodzić. Poczekam na okienko pogodowe.
anabuko1 napisał(a)
Fajnie, że ci bergenia zakwitła.
Moje ledwo wypuszczają listki. Sarny całkowicie je obżarły

Aniu sarny wybierają sobie różne kąski. U mnie smaczniejsze okazały się bodziszki, funkie, parzydła i rdest. Jednak za każdym pobytem na działce mogę sobie pooglądać jak spacerują.
Dziś nawet fotkę chciałam im zrobić tak blisko były, ale niestety otwarcie drzwi ich spłoszyło.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ajka 13:55, 17 maj 2026


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Ja mam gilenie od jakichś trzech lat, trochę przeżyły bo były przesadzone w różne miejsca, ale są już duże, wszystkie przetrwały przesadzanie. I nie mają suchych pędów.Wycinlalam to co suche wczesną wiosną.
____________________
Ania Ogród z plażą okolice Wrocławia Wizytówka
Ulina 15:47, 17 maj 2026


Dołączył: 28 sty 2024
Posty: 1135
Musiałam sprawdzić co to jest gilenia Też wypatruję nowych sadzonek jak Ty- czekałam na gaurę,one odbiły, teraz czekam na ich siewki. A tarczownica chyba zmarzła
U mnie zawilce nie rosną, przesadziłam jedną sadzonkę pod dom i czekam. Hakonki wyglądają dramatycznie, co roku to samo obserwuję. Nie wszystkie roślinki nadają się do mojego ogrodu.
Za to z bergenią wielkolistną nie mam problemu, w zeszłymntoku pięknie kwitła, w tym niespecjalnie.
____________________
Ulina Ożankowy ogród
mirkaka 17:47, 17 maj 2026


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Kordina napisał(a)

Gosiu, ale nie każdy może pochwalić się prywatnym bagienkiem


Bożenka zawsze w punkt
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
April 11:25, 20 maj 2026


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Łączka z pierwiosnkami super
____________________
April April podbija las Mazowsze
Margo2 22:21, 20 maj 2026


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 3247
Oj tak, pierwiosnki wyglądają super.
Ciekawe, dlaczego te nie smakują sarnom, a japońskie wyjadają.
Chcą być takie światowe?
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies