Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 10:16, 18 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Nosi, ale muszę jeszcze wytrzymać troszkę. Na razie snuję plany i wędruję po cudzych ogrodach.

Zwierz, to chyba pieseczek, ale obcy. I w jednym miejscu też ślady kopytek widziałam, więc chyba sarny. Na szczęście na razie szkód nie stwierdziłam.

Próbowałam zwizualizować sobie moje zamówienie w terenie udeptując okręgi na śniegu. A potem próbowałam przenieść je na papier i przyznam, że nie bardzo mi to wyszło. Muszę jeszcze nad tym popracować. Do tej pory sadziłam tam, gdzie miałam miejsce. Ale przynajmniej zmierzyłam w jakiej odległości rośnie już ta moja jedna świdośliwa i na jakiej długości przy granicy będę robić nasadzenia. Wyszło tak 15 m.
Tak jak widać na zdjęciu to nasadzenia będą od lewej do prawej w takiej kolejności: świdośliwa, klon Ginnala, rosnąca tam już świdośliwa, potem oliwnik i jeszcze jedna świdośliwa co 3 metry.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 10:24, 18 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Gosialuk napisał(a)
Nosi, ale muszę jeszcze wytrzymać troszkę. Na razie snuję plany i wędruję po cudzych ogrodach.

Zwierz, to chyba pieseczek, ale obcy. I w jednym miejscu też ślady kopytek widziałam, więc chyba sarny. Na szczęście na razie szkód nie stwierdziłam.

Próbowałam zwizualizować sobie moje zamówienie w terenie udeptując okręgi na śniegu. A potem próbowałam przenieść je na papier i przyznam, że nie bardzo mi to wyszło. Muszę jeszcze nad tym popracować. Do tej pory sadziłam tam, gdzie miałam miejsce. Ale przynajmniej zmierzyłam w jakiej odległości rośnie już ta moja jedna świdośliwa i na jakiej długości przy granicy będę robić nasadzenia. Wyszło tak 15 m.
Tak jak widać na zdjęciu to nasadzenia będą od lewej do prawej w takiej kolejności: świdośliwa, klon Ginnala, rosnąca tam już świdośliwa, potem oliwnik i jeszcze jedna świdośliwa co 3 metry.

Ginnale są piękne, ale mój słabiutko rośnie. może w tym roku dostanie przyspieszenia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anka_ 10:49, 18 lut 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mój też słabiutko rośnie. Ja mam odm tatarską która przebarwia się na żółto. Muszę dokupić ognistego jesienią.
Ze świdośliw to bardzo ucieszą się ptaki. Ja taż planuję jeszcze dokupić, to może chociaż z jednego owocka spróbuję,
I jarząb szwedzki to też piękne drzewo z pożytkiem dla ptaków.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gruszka_na_w... 20:04, 18 lut 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Piękną masz zimę! U mnie w tym roku śniegu było tyle, co kot napłakał. Oglądam go u innych.
U mnie najszybciej urosły oliwniki, ale już od pierwszego roku podkrzesywałam je od dołu. Najwolniej rosną jarząby szwedzkie. Klony Ginnala sadzone w tym samym czasie i tej samej wielkości bardzo się różnią wysokością. Zauważyłam, że bardzo dobrze reagują na cięcie- mocno po nim strzelają w górę. W ciągu jednego sezonu nawet o 2 m.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosialuk 21:28, 18 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dzięki Haniu za wizytę i informacje o drzewkach. Jarząba szwedzkiego, jednego klona i jedną świdośliwę chcę posadzić w innym miejscu na tle rosnących już dużych olch, jako taki kolorowy akcent wiosną i jesienią.
Śniegu sporo, a ponieważ u nas mroźne dni mają wrócić, to niech sobie leży. Teraz to czekam na marzec.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 00:14, 19 lut 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Gosiu nigdy swierkow nie przycinalam, ale co wyczytalam to przycina się wczesna wiosna tj marzec przed wypuszczeniem nowych przyrost a zazwyczaj to jest maj. Dlatego, że wtedy przyciete zeszłoroczne przyrosty wypuszcza nowe boczne przyrosty.
Jak obetniesz przewodnik to trzeba długo czekać na nowy. Sam wyrośnie ma to genach.
Nie wiem jak wyglądają te świerki więc trudno mi radzić czy ciąć czy nie zrób fotę i wtedy ew powiem czy ciąć.
Moje kupione miały ok 1 metra były dosyć ładne w 2012 r jesienią sądziłam. Przez pierwsze 2 lata dochodziły do siebie i dopiero od 3 lat maja spore przyrosty. W tym roku będę skraca zeszłoroczne przyrosty o połowę. Przewódnika nie skracam.
Pisze jednym palcem na tablecie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
koliber 18:54, 23 lut 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Gosia, ja przeskoczyłam do Ciebie od Piotra

Może się umówimy, skoro mieszkamy tak niedaleko od siebie? Ja do Rzeszowa to "rzut beretem" mam
____________________
Zielona przestrzeń
Gosialuk 22:29, 23 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Odpisałam u Piotra. Poślę Wam numer na priv.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
violaskom 21:38, 24 lut 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiu, dzięki za wizytę. Przeleciałam przez Twój cały wątek ( fajnie, że nasze są krótkie). Masz piękne miejsce do życia z niesamowitym potencjałem. Ja mam dużo bylin ale złocienie są u mnie na 1 miejscu. Od nich zaczynałam przygodę z bylinami. Sadzę je przed i za płotem. To taka moja zapora przed przechodzącymi chwastami. Po kwitnieniu najlepiej przyciąć je nożycami do żywopłotu.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosialuk 23:05, 24 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Witaj u mnie. Początki mają swoje plusy.
Właśnie sobie pomyślałam o twoich przetacznikach, bo zamierzam siać w tym roku. Czy wysiewasz swoje wcześnie czy tak jak pisze na opakowaniu? I czy te odmianowe rozmnażałaś samodzielnie, a jeśli tak to kiedy i jak? Mam tylko dwa egzemplarze, a strasznie mi się spodobały. U Ciebie super wyglądają.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies