Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 23:04, 30 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Magleska napisał(a)
Aniu jakie plony ogóras ogromny
A w ogrodzie ślicznie

Hej Madziu! Ogóreczek troszkę przerósł
Ogród cieszy się z solidnego deszczu
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Wiolka5_7 06:37, 31 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
anpi napisał(a)
Wiolu,właściwie... nie koniecznie Cieniują ją trochę rośliny. Ciekawe czy zniosłaby dobrze teraz przesadzenie?


A no właśnie w półcieniu ona nie będzie limonkowa....
Ja tydzień temu przesadzałam hakone i nic jej nie jest przesadziłam z bryłą ziemi to nawet nie poczuła
Ale ja to ja...jesli sesleria młoda i wykopiesz z ziemią to nic nie powinno jej być...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Marga 08:29, 31 lip 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Aniu, popodziwiałam sobie u Ciebie piękne kwiatuchy, super zieloną trawkę, zaczarowanego księcia i fajną bordową Majesty, którą koniecznie muszę sobie kupić
Ogóras jest the best!
Pozdrowionka zostawiam
____________________
Ogród dla moich synków
anabuko1 08:54, 31 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
anpi napisał(a)
Na wielkość plonów z warzywniaka nie mogę narzekać ...po deszczu zebrałam ogóreczki...

...do litrowego słoika nie chciał się zmieścić


Po prostu rodzinny ogórek
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 08:58, 31 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
anpi napisał(a)

Ja już maczkę wszędzie sypałam Tylko nie wiem czy w wystarczającej ilości
Pysznogłówki naprawdę poszalały w tym roku ,takiej wysokości nie przewidziałam.Hortensji Polar B. zza nich nie widać
Liliowce kiedyś mnie nie interesowały.Nie miałam też pojęcia, że jest tyle pięknych odmian.Ponadto myślałam że ich liście szybko brzydną jak kwiaty przekwitną.Dzięki Twoim zdjęciom,też widzianym liliowcom u Ciebie na żywo postanowiłam sprawdzić jak to z nimi jest , od tamtej pory po trochu je dokupuję,mam też przecież od Ciebie Niektóre jeszcze nie kwitły ,niektóre jednym kwiatkiem,ze dwa obficiej zakwitły.Ale jak się ciut rozrosną,to chętnie się z Tobą podzielę
Trawa trochę z przebojami...ale w końcu jest o jakiej marzyłam.Choć tam gdzie nie ma zraszania auotomatycznego jest słabsza.
A różyczek już nie dużo kwitnie,ale niektóre naprawdę nie przerywają kwitnienia


To fajnie
Liliowce z każdym rokiem będą większe i piękniejsze.
Ja muszę przemeblowanie na tej dużej rabacie z nimi zrobić.
A jakiś jeszcze znajdzie się dla ciebie.
Co to za róża ? Ona tak cały czas kwitnie ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sylwia_slomc... 10:39, 31 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
anpi napisał(a)
Na wielkość plonów z warzywniaka nie mogę narzekać ...po deszczu zebrałam ogóreczki...

...do litrowego słoika nie chciał się zmieścić


Trzeba go było zostawić na nasionka już Przegapiony przy wcześniejszych zbiorach teraz już ma pestek pełno w środku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 11:41, 31 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Mam i ja...!!!!... Ćma bukszpanowa wcina moje kulki Znalezionych kilka dni temu sprawców unicestwiłam,odkurzyłam ze środka z suchych listków i opryskałam (miałam tylko Decis) pierwsze zaatakowane kulki.Niestety dwa ostatnie dni prażyło,a popołudniami lał deszcz więc nic nie zrobiłam.Po dzisiejszym przeglądzie jestem zszokowana: zaatakowane następnych sześć kulek i gąsieniczki już nieźle podtuczone,nie takie maluszki jakie znalazłam na pierwszych. Zebrałam te co znalazłam. I mam tylko nadzieję,że dziś po południu pogoda pozwoli mi zrobić oprysk na wszystkich bukszpanach.
Mogę z kimś na spółkę kupić Lepinox,bo to pewnie będzie ciągła walka!? A może ktoś ma odstąpić jego część- mam 15 kulek bukszpanowych więc pewnie dziesięcio litrowy opryskiwacz wystarczy na ten sezon,czyli jakieś 25 g Lepinoxu ?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
inka74 12:13, 31 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15029
ojć, masakra. Ja tarczniki za to na cisach znalazłam. Nie wiem już co lepsze, walka o buksy czy mega drogie u nas cisy ;(
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Marga 16:24, 31 lip 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Współczuję Aniu. U mnie jeszcze nie ma (chyba).
____________________
Ogród dla moich synków
jolanka 16:27, 31 lip 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
A tak się cieszyliśmy z bukszpanów Ja już rozrobiłam preparat i czekam na wieczorne schłodzenie aby powalczyć z tym wredostwem
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies