Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anabuko1 15:57, 22 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
anpi napisał(a)

Basiu już nie pamiętam,czy te białe kupiłam na ryneczku ,czy od sprzedawców przy cmentarzu... Bo mam je już kilka lat.Kupione po przekwitnięciu zabrałam do piwnicy i jak zobaczyłam że przeżyły i wypuszczają zielone listki ,to najpierw trzymałam na tarasie w donicy ,a potem wysadziłam do gruntu.Wyjmując z doniczki zauważyłam ,że można je podzielić.Więc posadziłam w kilku miejscach.W tamtym roku dzieliłam też te z gruntu.Zimują bez problemu. Próbowałam tez któregoś roku z innymi zakupionymi do dekoracji ,ale nie przeżywały pierwszej zimy w piwnicy,może je zasuszałam ,bo jednak trzeba utrzymywać wilgoć ,bo mam ciepłą piwnicę.A w tamtym roku jesienią kolejną ,tym razem bordową chryzantemę z donicy ,posadziłam jeszcze w listopadzie do gruntu i też przeżyła,właśnie czekam na rozkwit.A wczoraj kupiłam znów( teraz na ryneczku) i pomyślałam,że przesadzę ją do donicy w beczce koło murku ,gdzie powstało miejsce po begoni ,którą załatwił przymrozek.I ta znów po wyjęciu z doniczki widać ,że ma osobne dodatkowe pędy z korzonkami i takie blade ,które jakby miały dopiero kiełkować.Oderwałam więc kilka i posadziłam też do gruntu.Zobaczymy,czy się przyjmą.A całą chryzantemę jeszcze w listopadzie też posadzę do gruntu.
Zauważyłam że niektóre chryzantemy są jakby na jednej łodydze i te raczej nie zimują.

Przepiękne chryzantemki
I jeszcze zimują to już całkiem fajnie.
Ja też mam już kilka które dobrze zimują.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 15:59, 22 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
anpi napisał(a)

Aniu chryzantemką chętnie się podzielę W tym roku nieźle się rozszalała.może ziemia popieczarkowa im popasowała ,bo dosypałam na rabatę. Muszę zmierzyć ich wysokość ale mają ok 50-60 cm, a może więcej? W poprzednich latach były trochę niższe


Gałazki wiśni chciałam nagiąć do dołu by korona była niżej...to taki ekperyment...i jakoś tak wyszło serduszko tymczasem.


No fajtycznie rozszalaly się te twoje chryzantemki.
Cudny widok
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Dorota123 21:16, 22 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Chryzantemy białe masz piękne, szukam nowego wianka i nigdzie go nie widzę.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 22:11, 22 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
waldek727 napisał(a)
anpi napisała:


,,Waldku miło, że zajrzałeś i pomagasz w rozpoznaniu trawy
Czy ten miskant nie wygląda jednak zbyt sztywno na Ballerinę? Myślę o kwiatostanach ,ale i same źdźbła,nie przewieszają się tak łagodnie jak wydaje mi się na zdjęciach Balleriny?"

Aniu. Zapewne fotki nie oddają szczegółów i proporcji, dlatego czasami mylnie można rozpoznać miskanty. Wstawię więc dla porównania swoją ,,Ballerinę" i może na tej podstawie będziesz mogła porównać obie trawy. Pierwsza fotka z końca lipca. Druga z pażdziernika.






Waldek na pierwszej focie balerina ma bojny pioropusz. Piszesz że fotka z lipca na drugiej ta żółta trawa to też Balerina a gdzie zgubiła pioropusz.

Moje wszystkie trawki mają czuprynki. U Ani też.

Aniu zobacz Jeszcze miskant vanilla sky mam go od wiosny też bardzo ładny dobrze rośnie na bardzo ładne miotełki srebrny seledyn trudny do określenia.
Zobacz w necie. Czekam na jego przebarwienie.

Jeszcze o chryzantemach są piękne masz wyjątkowe szczęście, że przezimowały. Każdego roku mam zamiar kupić zimujące bo też są piękne i wszystko kończy się na zamiarach.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anpi 23:17, 22 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
anabuko1 napisał(a)

No fajtycznie rozszalaly się te twoje chryzantemki.
Cudny widok

Tak, pochłonęły teraz prawie całą rabatę,żurawki pod nimi ciężko mają,nie wiem też jak sobie poradzą jeżówki.Po przekwitnięciu kwiaty jeżówek przycięłam, ale listki są pod chryzantemami

Aniu Twoje hosty już też takie żółciutkie?


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:38, 22 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Dorota123 napisał(a)
Chryzantemy białe masz piękne, szukam nowego wianka i nigdzie go nie widzę.

Oj ,bo ja Dorotko do tyłu jestem z fotkami na wątku. A wianek byle jaki,na szybko,jakby nie dokończony...ale jest i wisi, nie doczekał się dokończenia.Bo ostatnio moje krótkie wolne chwile pochłonęło inne zajęcie.Jakiś czas temu zrobiłam donicę- koryto z HYPERTUFY i w końcu posadziłam w nim rojniki.
Przepis można znaleźć też tu.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:53, 22 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Nie mam fotek z całego procesu jak wykonywałam to koryto z hypertufy.Jest dużo informacji w internecie.Mi chłopaki zrobili formę z desek.Ciężko było uwolnić...środkowe wypiłowywaliśmy,bo nie były skośne.Chyba lepiej znaleźć pudełka,ja nie miałam o takich wielkościach.Fotki bardzo robocze,brudna robota
Tu w trakcie uwalniania,po trzech dniach wiązania masy.

Potem poszła w ruch szczotka druciana aby wyoblić kanty i podrapać boki,trochę też obstukiwałam młoteczkiem
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:58, 22 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
I najprzyjemniejsza część -obsadzanie rojnikami
Fajnie będzie jak spatynuje trochę i pokryje się mchem
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:09, 23 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
ElzbietaFranka napisał(a)


Aniu zobacz Jeszcze miskant vanilla sky mam go od wiosny też bardzo ładny dobrze rośnie na bardzo ładne miotełki srebrny seledyn trudny do określenia.
Zobacz w necie. Czekam na jego przebarwienie.

Jeszcze o chryzantemach są piękne masz wyjątkowe szczęście, że przezimowały. Każdego roku mam zamiar kupić zimujące bo też są piękne i wszystko kończy się na zamiarach.

Pozdrawiam

Elu,jakoś mi inaczej wygląda ten mój miskant.A niech sobie będzie bez nazwy
Teraz ujenolicił swoją barwę całkowicie na słomkową.

A chryzantemy kolejne będę próbowała przezimować.Chcę teraz kupić do donic koło domu.A potem pójdą do gruntu.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:28, 23 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Dziś,a właściwie to już wczoraj sprzatnęłam trochę liści.Ale zanim to nastapiło...

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies