Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 21:45, 27 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8192
Magleska napisał(a)
Aniu zaglądam ,fotki sliczne oglądam ,podziwiam prace z donicą zdolniacha

Dzięki ,dzięki Madziu!
Dzisiaj zarejestrowane widoczki:

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
jolanka 21:59, 27 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Szkoda, że nie wiedziałam, że będziecie u Danusi Do mnie to już było niedaleko
Ostatnio mniej zaglądam ale staram się nadrabiać. Widzę, że znowu wzięłaś się za rękodzieło ogrodowe Świetnie to wygląda. Ja obiecuje sobie drugi rok, że będę robiła różności ale jakoś na planach sie jak do tej pory kończy
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
anpi 22:54, 27 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8192
anabuko1 napisał(a)

Pewnie, tak, pewnie tak.
Ale siła wyższa u mnie była.
Ale za to popodziwiam twoje t pięknie rosnące trawy u ciebie .I w główce notuje jakie to piękności są.
Nowe nabytki bardzo ładne.
Oj coraz bardziej trawiasto u ciebie się robi
A ja widząc ten owies u sąsiadki też mi bardzo spodobał.
Ale ja już w tym roku basta.żadnych nowych roślin.


Już nie mogę się doczekać przyszłego sezonu, aby zobaczyć co z tych moich nowych nasadzeń wyjdzie.Czy trawy przetrwają i czy w dobrych miejscach je posadziłam.
W sobotę wysadziłam wszystkie zaległe doniczki i cebule.Została mi tylko jedna róża -Arabia do posadzenia.I zupełnie nie mam pomysłu gdzie ją dać Masz Aniu silniejszą wolę ode mnie w zakupach roślin i bardziej planujesz.A u mnie to jak zwykle są spontaniczne decyzje.Ja jak zobaczyłam piękną Arabię u Iwonki,to nie mogłam się oprzeć i zapragnęłam takiej w swoim ogrodzie A teraz wędruję z nią po całym ogrodzie i nigdzie się już nie mieści...Nie wiem gdzie ja będę wciskać kolejne chciejstwa

Na stoliku trochę zmieniłam dekorację.Uwiłam wianek z winorośli i powtykałam owoce róży i kwiat hortensji ,a dziś dołożyłam gałązki dębu z pięknie przebarwionymi liśćmi,przyniesionymi ze spaceru.I cieszą mnie takie drobiazgi...

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:16, 27 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8192
jolanka napisał(a)
Szkoda, że nie wiedziałam, że będziecie u Danusi Do mnie to już było niedaleko
Ostatnio mniej zaglądam ale staram się nadrabiać. Widzę, że znowu wzięłaś się za rękodzieło ogrodowe Świetnie to wygląda. Ja obiecuje sobie drugi rok, że będę robiła różności ale jakoś na planach sie jak do tej pory kończy

Jolu jak zapewne czytałaś, grafik na ten dzień miałyśmy napięty,wiec i tak nie dałybyśmy rady nigdzie więcej wstąpić... Ale my jeszcze wybierzemy się w tamte strony... i wprosimy się do Ciebie Złapałyśmy bakcyla...i wiosną zaczniemy planować sezon jak nasze podkrakowskie Muszkieterki

A do rękodzieła to już długo tęskniłam,ale ciągle czasu brak i coś ważniejszego do zrobienia ale w końcu udało się coś zrobić.Ale kilka planów też czeka kolejny sezon.

Wieczorową porą w ogrodzie:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
gogo 00:09, 28 paź 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Agatko, jaka cudna jesień u Ciebie, jest się czym zachwycać
Korytko, mistrzostwo świata, muszę poczytać o hypertufie, może i ja w zimie coś porobię.
Czytam o chorobie trawowej, też taką mam
Super informacja o udanym przezimowaniu chryzantem, spróbuję.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
anpi 00:26, 28 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8192
Jesień nas rozpieszcza w tym roku jak nigdy Ogród w wieczornej poświacie zachodzącego słońca wygląda jakoś inaczej...a może mi się tylko tak wydaje...

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:32, 28 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8192
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
AnnaMS 01:20, 28 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Aniu przepięknie Faktycznie, przy zachodzie słońca wygląda inaczej, w tym świetle jest jeszcze bardziej bajeczny
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Dorota123 13:08, 28 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Nowy wianuszek bardzo ładny, miałaś rację że w internecie znajdę dużo wskazówek o hypertufie. Jak poczytałam o składzie tego cementu portlandzkiego to pomyślałam, że jak nie dostanę go wiosną to spróbuję ze zwykłym cementem.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anpi 15:50, 28 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8192
Dorotko, tu masz o cemencie ,który ja kupowałam w sklepie stacjonarnym budowlanym. Nie doczytałam sie na opakowaniu ,że on portlandzki,dopiero jak wpisałam w gogle ,to sie dowiedziałam ,że mam właśnie taki.Nie wiem dlaczego polecają do hypertufy akurat portlancki,może wytrzymalszy na niskie temperatury,a może ze względu na wszystkie jego właściwości,wymienione w powyższym linku.

Z hypertufy robiłam jeszcze taką donicę. Dołem jest ciemniejsza bo grubsza warstwa i jeszcze schnie. Robiłam ją w plastikowej donicy ( smarowałam gliceryną te formę) Była robiona w tym samym czasie co koryto,tylko dopiero skleiłam jej obie części ze sobą
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies