Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 23:04, 22 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
ryska napisał(a)
Cudny ogród o każdej porze roku.
Zmysł artystyczny bije z każdego zakątka.
Wzdycham

Lubię te swoje ogrodowe kąty,uwielbiam coś tworzyć, a może raczej odtwarzać....bo bez inspiracji ani rusz!
Ja od dwóch dni też tylko wzdycham do ogrodu,bo jest tak zimno i wieje,że nikt nie wygoni mnie na obchód
Zadowalam się tymczasem widoczkiem z okna,niestety leciwe świerki przysłaniają wiekszość (Za to latem dają upragniony cień)
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
ElaS 23:12, 22 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
anpi napisał(a)

(...) niestety leciwe świerki przysłaniają wiekszość (Za to latem dają upragniony cień)

Aniu, te świerki klimat robią
____________________
Malwowy ogród
anpi 23:17, 22 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Anitka napisał(a)


To dobra wiadomość. Poszukam jakieś mniejsze odmiany. Wiesz, że nie kojarzę ich z wizyty u Ciebie, ale wówczas tyle innych roślin uwagę przykuwało.

Uwielbiam takie bibeloty w ogrodzie. Muszę przejrzeć swoje skarby przynoszone z lasów, które w piwnice leżą, bo pasowałoby zrobić jakiś wianek zimowy, żeby świąteczny do wiosny nie wisiał.

I witam w klubie "pokrzywdzonych" Choć tak naprawdę współczuje z tym kolcem.

Anitko w czerwcu,to chryzantemki jeszcze nie zapowiadały takich rozmiarów A róże na murku i inne kwitnące wokół, odciągały wzrok od ich niepozornych zielonych listeczków.
Mam tyle półproduktów leśnych i od Ciebie,jeszcze nie wykorzystanych z braku czasu i natchnienia... Naszykowałam je sobie w jednym miejscu ,na tarasie i widzę że z powrotem powędrują do piwnicy,bo raptem się okaże ,że już świąteczne stroiki trzeba robić
Mojemu palcowi zaparzanie i moczenie w sodzie pomogło,nie poszedł zastrzał
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:50, 22 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
ewelaa74 napisał(a)

Zakochałam się w tych tajemniczych drzwiach
Ich historię czytam od początku wątku
pozdrawiam

Witam Ewela i zapraszam do zaglądania za drzwi do ogrodu
Już niedługo trochę zmieni się widok za nimi.Pozostałe (z całego podwójnego szpaleru świereczków)-dwa ostatnie będą wykopane do donic i by być świątecznymi choinkami w domu.Po czym już nie wrócą na swoje miejsce lecz na inną część działki.
Tu dla przypomnienia,fotka historyczna,jak jeszcze był szpaler:

Aktualna:

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:52, 22 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Pszczelarnia napisał(a)


Coś niesamowitego! Piękny!

Polecam,jest niewielki ,a jaki urodziwy
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:57, 22 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Rumianka napisał(a)
Dzięki za przepiękne kadry z Twojego ogrodu...normalnie uczta dla oczu...

Bardzo proszę! Polecam się na przyszłość, a raczej mój ogród się poleca
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:20, 23 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
anabuko1 napisał(a)

Ależ ładnych ,żywych kolorów nabrał ten miskant.
U ciebie wszystko pięknie wygląda.I to zawsze

Aniu już coraz mniej tych kolorków,to każdy teraz cieszy podwójnie.Siuksa polecam,bo długo trzyma kolory.
Aniu cieszę się,że zawsze Ci się u mnie podoba
Jutro muszę jakoś powiązać trawy, mam nadzieję,że mniej będzie wiało.I chyba wysadzę już do gruntu chryzantemy z donic,bo na tygodniu w ogóle nie mam czasu.A jak mnie zima zaskoczy...i ziemia zamarznie,to w piwnicy mają marne szanse


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:33, 23 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Rumianka napisał(a)
Przecudne porównanie...widać jak ogród żyje...coraz obficiej z każdym rokiem...

Tak!Ciekawe jest to ,że cieszymy się, zachwycamy się i jesteśmy dumni z każdej nowej najprostszej rabatki,czy posadzonej roślinki, a potem za rok ,dwa dziwimy się co nas tak zachwycało,takie marne maleństwo...-przynajmniej ja tak mam
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:43, 23 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
ElaS napisał(a)

Aniu, te świerki klimat robią

Bardzo je lubię...,eM jako kawaler z nasionek je siał, jak się poznaliśmy były jak koperek,potem małe sadzonki posadziliśmy na działce i tak porosły nie wiadomo kiedy Są więc też sentymentalne
Niektóre były skracane,przesadzane ,są więc nierówne.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 16:51, 23 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Ze dwie godzinki podziałałam dziś w ogrodzie, marznąca mżawka chciała mnie zniechęcić,ale na szczęście krótko była.Ciepło ubrana dałam radę
Czosnek zimowy posadziłam,chryzantemy z donic też.Ledwo je wyjęłam bo ziemia w nich nocą zamarzła,było chyba -2st. Trawy powiązałam,bibeloty pochowałam,wszelkie donicowe uprzątnęłam.Kany i pelargonie do piwnicy,agawa i trawy donicowe do garażu. Nacięłam stroiszu,czeka naszykowany do okrycia róż pnących i wrażliwszych bylin. Poduchy z tarasu zabrane.Sezon ogrodowy prawie zamknięty.Jeszcze kopczyki dla róż ( obornik rozsypałam wkoło nich w tamta sobotę) i okrycie wrażliwców( ale to jak już będzie się utrzymywało poniżej -5st.) oraz zrobienie porządku z zebranymi nasionami... Coś jeszcze...?No tak ,jeszcze czekam na cebulki czosnków ozdobnych,najwyżej pójdą do donic ,jak ziemia zamarznie
A tymczasem kwitną pierwsze ciemierniki

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies