Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 22:55, 17 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Miskant chiński Sioux dobrze sobie radzi posadzony przy samym świerku.Pewnie ratuje go nawadnianie kropelkowe.Resztę moich miskantów już w słomiastych kolorach ,a ten gwiazdorzy!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Ania111 23:28, 17 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Aniu ,

Jaki masz dojrzały i przemyślany ogród.
Widzę, że wiesz czego chcesz
( przeciwieństwo mnie )
Te kolory i architektura ....
Te dodatki z metalu
Jestem pod wielkim wrażeniem

Pozdrawiam
____________________
Ania Spelnione marzenie
ryska 09:27, 18 lis 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Cudny ogród o każdej porze roku.
Zmysł artystyczny bije z każdego zakątka.
Wzdycham
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Anitka 09:39, 18 lis 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
anpi napisał(a)
Anitko październikowy przymrozek nic nie zaszkodził chryzantemom.Niczym ich nie zabezpieczałam.A były jeszcze w pąkach.I u nas było tylko jakieś -2.Ale stojące obok chryzantem begonie w doniczkach ścięło.Któregoś roku na początku listopada chyba ściął już rozkwitniętą jakiś większy mróz.
Tu jest zdjęcie kilka dni po pierwszym przymrozku w tym roku( widać po prawej padniętą czerwoną begonię i chryzantemę szykującą się do kwitnienia :

Szerokość można ograniczać dzieląc kępę.Można też ją wcześniej pouszczykiwać ,będzie wtedy niższa, tylko chyba trochę później zakwitnie.Któregoś roku skubałam.W tym przegapiłam dobry moment.Myślę też, że nie wszystkie odmiany tak gigantycznie rosną.Moje dostały podłoża popieczarkowego ( z obornikiem) i przyszalały też może dlatego.

To w Sobiborskim lesie takie skarby natury ,bardzo lubię ten i okoliczne lasy.Blisko siebie też mam lasy ,ale już nie takie klimatyczne

Do hypertufy jeszcze powrócę...


To dobra wiadomość. Poszukam jakieś mniejsze odmiany. Wiesz, że nie kojarzę ich z wizyty u Ciebie, ale wówczas tyle innych roślin uwagę przykuwało.

Uwielbiam takie bibeloty w ogrodzie. Muszę przejrzeć swoje skarby przynoszone z lasów, które w piwnice leżą, bo pasowałoby zrobić jakiś wianek zimowy, żeby świąteczny do wiosny nie wisiał.

I witam w klubie "pokrzywdzonych" Choć tak naprawdę współczuje z tym kolcem.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
ewelaa74 17:03, 18 lis 2019


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857



Zakochałam się w tych tajemniczych drzwiach
Ich historię czytam od początku wątku
pozdrawiam
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
Pszczelarnia 17:06, 18 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
anpi napisał(a)
Miskant chiński Sioux dobrze sobie radzi posadzony przy samym świerku.Pewnie ratuje go nawadnianie kropelkowe.Resztę moich miskantów już w słomiastych kolorach ,a ten gwiazdorzy!


Coś niesamowitego! Piękny!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Rumianka 19:36, 18 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Dzięki za przepiękne kadry z Twojego ogrodu...normalnie uczta dla oczu...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anabuko1 21:30, 20 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
anpi napisał(a)
Miskant chiński Sioux dobrze sobie radzi posadzony przy samym świerku.Pewnie ratuje go nawadnianie kropelkowe.Resztę moich miskantów już w słomiastych kolorach ,a ten gwiazdorzy!

Ależ ładnych ,żywych kolorów nabrał ten miskant.
U ciebie wszystko pięknie wygląda.I to zawsze
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anpi 22:14, 20 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Ania111 napisał(a)
Aniu ,

Jaki masz dojrzały i przemyślany ogród.
Widzę, że wiesz czego chcesz
( przeciwieństwo mnie )
Te kolory i architektura ....
Te dodatki z metalu
Jestem pod wielkim wrażeniem

Pozdrawiam

Aniu,dojrzałe to nim są chyba tylko świerki i stara jabłonka
W ogród tak naprawdę zaczęłam bawić się ok.2015r.ale najwięcej powstało i zmieniło się w 2018 i 2019,czyli od czasu założenia wątku w O.Mój ogród jest jednak nadal złożony z "chciejstw" ,bez szczegółowego planowania nasadzeń ,inaczej: składa się z roślin,które jak to mówicie "wołają weź mnie..." Potem latam z doniczkami po całym ogrodzie i przymierzam,sadzę a potem przesadzam Mam wprawdzie kilka niewielkich " zainspirowanych "zestawień roślin,ale większość to moja swobodna twórczość. Przemyślany...?....no tak ...dużo o nim myślę...!
Bardzo mi miło słyszeć więc takie komplementy,bo mi wydaje się być trochę chaotyczny,choć "uładzony" ,ale taki mi się podoba,jest taki... MÓJ!
Uwielbiam oglądać grzeczne ,eleganckie ogrody,nasadzenia po kilka ,czy kilkanaście takich samych roślin,ograniczone w gatunku roślin i kolorystyce.Ale na co dzień chyba byłby nie dla mnie...a może kiedyś mi się zmieni...?

Porównanie pewnego widoczku ,2014:

2015:

2019:



____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Rumianka 22:51, 20 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Przecudne porównanie...widać jak ogród żyje...coraz obficiej z każdym rokiem...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies