Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

ElzbietaFranka 23:37, 03 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Aniu zobacz jakie u mnie foty wiosenne
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anpi 23:54, 03 sty 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Aniu

Wszystkiego dobrego w 2020 roku.

Widzę,że już śnieżek poruszył na twoim terenie. U nas kiepsko parę płatków w tv więcej pada.
Dzisiaj wietrznie było teraz -3 stopnie. Byle do wiosny.

Pozdrawiam

Elu,dziękuję za życzenia
Jakaś namiastka zimy chwilowo była A teraz wiosennie raczej. Ale styczniowe słońce jakoś podnosi na duchu i wiosna wydaje się być bliższa,choć jeszcze różnie może być Ja życzyłabym sobie nawet jakiś większy przymrozek ok.połowy stycznia,bo mamy przywieźć jeszcze podłoża popieczarkowego.I dobrze by było aby ziemia trochę zamarzła, bo jak przejedzie się samochodem z przyczepką po moim jeszcze w sumie nowym trawniczku(aby dostać się na drugą działkę),to na pewno zostanie głęboki odcisk śladów kół- ziemia jest bardzo pulchna, nie osiadła,tym bardziej miękka, że była stale podlewana w sezonie.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:08, 04 sty 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu zobacz jakie u mnie foty wiosenne

Właśnie się do Ciebie Elu wybierałam, po odpisaniu na Twój poprzedni post A ty u mnie
Teraz byłam,widziałam, dziwne to wszystko,ciekawe co nas czeka wiosną?
Moja forsycja też już zapowiada kwiecie... może utnę na wcześniejszy bukiet?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 07:59, 05 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23500
anpi napisał(a)
Te od Agapant bialutkie


Aniu witam i ja noworocznie!
Piękne ciemierniki
chyba taki sam jak mój ??
Trawy wciąż ładnie się prezentują.
Jak tam u ciebie , biało ?
U mnie wczoraj zielono, Dziś znowu biało.
Rośliny przy tej pogodzie wariują. I nie wiedza, czy to zima, czy do wiosny się szykować.
Twoja trawka faktycznie jak marzenie.
Pozdrawiam Anuś
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anpi 23:50, 06 sty 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Aniu, coś troszkę znowu poprószyło śniegiem,ale za oknem 0 st.Na razie większa zima się nie zapowiada.
Ciemierniki cieszą ,szkoda że taki, małe kępki dopiero.Z niecierpliwością czekam na kwitnienie następnych,tych późniejszych.
Nowych zdjęć z ogrodu nie mam,to będzie to co w domu...
W ramach eksperymentu zabrałam doniczkę z całą roślinką do przezimowania w domu(zapomniałam jak się nazywa),zawsze zabieram tylko szczepki.Ma się dobrze i nawet zakwitła Na dworze nigdy mi nie kwitła.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 08:09, 07 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23500
anpi napisał(a)
Aniu, coś troszkę znowu poprószyło śniegiem,ale za oknem 0 st.Na razie większa zima się nie zapowiada.
Ciemierniki cieszą ,szkoda że taki, małe kępki dopiero.Z niecierpliwością czekam na kwitnienie następnych,tych późniejszych.
Nowych zdjęć z ogrodu nie mam,to będzie to co w domu...
W ramach eksperymentu zabrałam doniczkę z całą roślinką do przezimowania w domu(zapomniałam jak się nazywa),zawsze zabieram tylko szczepki.Ma się dobrze i nawet zakwitła Na dworze nigdy mi nie kwitła.

Fakt jak na razie to zimowo nie mamy a raczej przedwiośnie.
Ale ładnie ta roslinka kwitnie.
Nawet nie wiedziałam,że ona ma takie kwiaty.
Fajnie mieć nawet w domu kwitnące roślinki.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agania 08:20, 07 sty 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Aniu eksperyment się udał...super ozdoba w oknie...roślinki też nie rozpoznaję, ale mi się bardzo podoba
Ciemierniki cudowne i kotek też uroczy, i trawki zdrowo wyglądają a cóż to, a cóż to za trawka?
Pozdrawiam noworocznie i całuję
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gosialuk 12:53, 07 sty 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Aniu to plektrantus. Ja też przechowuję, ale na klatce, bo w domu ma za ciepło.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
anpi 14:39, 07 sty 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
anabuko1 napisał(a)

Fakt jak na razie to zimowo nie mamy a raczej przedwiośnie.
Ale ładnie ta roslinka kwitnie.
Nawet nie wiedziałam,że ona ma takie kwiaty.
Fajnie mieć nawet w domu kwitnące roślinki.

Aniu,pewnie gdybym nie zabrała całej do domu,też nie wiedziałabym że tak kwitnie.Plektrantus purpurowy(Gosia znała nazwę),mam co roku.Na początku wiosną kupowałam sadzonki,a potem zobaczyłam że łatwo się przyjmuje z uszczkniętych szczepek.W tym roku chciałam zaoszczedzić miejsca na parapetach,na inne sadzonki i całą donicę zabrałam i postawiłam przy drzwiach balkonowych. Sadzonki zrobię późniejszą wiosną.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 15:23, 07 sty 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Agania napisał(a)
Aniu eksperyment się udał...super ozdoba w oknie...roślinki też nie rozpoznaję, ale mi się bardzo podoba
Ciemierniki cudowne i kotek też uroczy, i trawki zdrowo wyglądają a cóż to, a cóż to za trawka?
Pozdrawiam noworocznie i całuję

Aganiu, polecam Plektrantusa do letnich nasadzeń doniczkowych,szybko rośnie i zdobi do pierwszych przymrozków Tu po lewej, w głębi, w drewnianej donicy( jesienią):


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies