Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 15:26, 07 sty 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8107
Gosialuk napisał(a)
Aniu to plektrantus. Ja też przechowuję, ale na klatce, bo w domu ma za ciepło.

Gosiu ,dzięki za nazwę,jakoś trudno mi ją zapamiętać
U mnie stoi w pokoju ( w temp. 21-22st.)i dobrze sobie radzi
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
paniprzyroda 19:01, 07 sty 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
anpi napisał(a)

Dziękuję!
Uczę się dekorowania od najlepszych...... tyle pięknych inspiracji wkoło!
Także na Ogrodowisku...,a patrząc na dekoracje innych i wysiłek w nie włożony bardzo się mobilizuję!A rodzinka częściowo się dziwi,że ciągle dokładam sobie roboty

Podobnie u mnie, dziwią się, jak mi się chce. A ile nam to sprawia frajdy, to nawet nie mają pojęcia Chociaż najbliżsi to już się przyzwyczaili Donica z kulą rewelacyjna
____________________
Dwa ogrody
anpi 20:31, 09 sty 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8107
Agania napisał(a)

Ciemierniki cudowne i kotek też uroczy, i trawki zdrowo wyglądają a cóż to, a cóż to za trawka?

Aganiu te trawki to jakieś carexy od dziewczyn z wymianki przy okazji spotkań.Niestety nie znam dokładnej nazwy ,może ktoś tu rozpozna,dam przybliżenie.mam ja w dwóch rodzajach ,z daleka wydają się być podobne ,ale jedna ma szersze i dłuższe liście,a druga jest drobniejsza i bardziej żółta. Może jedna z nich to Evergold?
Ta ma szersze liście:

Ta drobniejsze:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 21:39, 09 sty 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8107
paniprzyroda napisał(a)

Podobnie u mnie, dziwią się, jak mi się chce. A ile nam to sprawia frajdy, to nawet nie mają pojęcia Chociaż najbliżsi to już się przyzwyczaili Donica z kulą rewelacyjna

U mnie też się trochę przyzwyczaili,ale niektórzy dziwić się nie przestali
Za to córka już u siebie zaczęła od niewielkich dekoracji i prezentów samodzielnie wykonanych,czy ciekawie zapakowanych.A ostatnio było mi ogromnie miło jak powiedziała , że u nas to jednak fajnie jak tak cały dom i stół jest tak przeze mnie przystrojony i lubi święta w rodzinnym domu,bo jet tak klimatycznie( czy coś w tym rodzaju...) Tradycją jest ,że wszyscy robią wszystkim choć drobne prezenciki,nie tylko dzieciom ,ale i dorosłym.Niektóre właśnie samodzielnie wykonane i wszystkie lądują w Wigilię po choinką.Przy rozpakowywaniu jest wiele śmiechu i radości,bo niektóre są naprawdę pomysłowe i zabawne,a niektóre spełniają drobne marzenia Miło się później ogląda też filmiki i zdjęcia z poprzednich lat z takich świątecznych chwil
W tym roku np. dostałam przepiękną szkatułkę(z motywem kwiatowym -a jakże!!!) na toaletkę od gwizdki ,a raczej od mojego Gwiazdora. Z przeznaczeniem,uwaga:... jednak nie na biżuterię, ale na...aparat fotograficzny,czytnik i karty SD ( chyba tylko facet może wpaść na taki pomysł)...aby tak nie leżało to wszystko wiecznie na toaletce(przecież lubię porządek...a tam leży- bo ciągle latam zrobić zdjęcie jakiemuś kwiatkowi,wiec po co chować do szuflady )


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
majkamaj 22:55, 09 sty 2020


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 110
Fajny prezent, fajny pomysł. Piękny. (chciałam dopisać ... i praktyczny... ale do takiego cudeńka nie pasuje taki zwyczajny zwrot).
____________________
Pozdrawiam, Marzanna
anpi 15:01, 10 sty 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8107
Prezencik cieszy,jego przeznaczenie zawsze można zmienić
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 15:11, 10 sty 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8107
Dekoracje świąteczne w domu zaczynają sypać igłami więc jutro rozbiórka.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 19:22, 13 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23475
anpi napisał(a)

Aganiu te trawki to jakieś carexy od dziewczyn z wymianki przy okazji spotkań.Niestety nie znam dokładnej nazwy ,może ktoś tu rozpozna,dam przybliżenie.mam ja w dwóch rodzajach ,z daleka wydają się być podobne ,ale jedna ma szersze i dłuższe liście,a druga jest drobniejsza i bardziej żółta. Może jedna z nich to Evergold?
Ta ma szersze liście:

Ta drobniejsze:

Ja mam chyba taka samą trawkę. Cały czas zielona. Tj. Z kolorami.
Moja kupowałam jako turzyca evergold.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 19:23, 13 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23475
Ja już w domu choinkę i stroiki rozegralam.
Zapomnialam dodać. .świetny prezent
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 23:27, 13 sty 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Rzeczywiście bardzo pomysłowy prezent
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies