Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 21:46, 19 sty 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Milka napisał(a)
I pomyśleć, że zwykły szron tak potrafi czarować

Cieszę się Miluś,że wpadłaś na oszronione fotki
Szron troszkę zmienił oblicze ogrodu, ale ja już nie mogę doczekać się tych kolorowych jego odsłon
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:17, 19 sty 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
anabuko1 napisał(a)

U mnie to samo. Nic nie pozostało po zimowych widoczkach.
Owocki berberysa bardzo malowniczo wyglądają z tymi oszronionymi gałązkami .

Tak, owoce berberysów i irgi urozmaicają zimowy ogród Tak długo trzeba czekać na kolorki kwiatów w ogrodzie... Lubię ogród zmieniający się wraz z porami roku ,ale ta zimowa odsłona trwa stanowczo za długo...P
Znalazłam kilka fotek porównawczych tego samego fragmentu ogrodu zaczynając od wiosny:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 01:47, 20 sty 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
anpi napisał(a)

Cieszę się Miluś,że wpadłaś na oszronione fotki
Szron troszkę zmienił oblicze ogrodu, ale ja już nie mogę doczekać się tych kolorowych jego odsłon


Aniu, u nas aż tak biało nie było. Ale trochę przymroziło bo -4-5 stopni było dwa dni temu. Tez czekam na takie widoki.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Ewa777 17:26, 20 sty 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
anpi napisał(a)

Tak, owoce berberysów i irgi urozmaicają zimowy ogród Tak długo trzeba czekać na kolorki kwiatów w ogrodzie... Lubię ogród zmieniający się wraz z porami roku ,ale ta zimowa odsłona trwa stanowczo za długo...P
Znalazłam kilka fotek porównawczych tego samego fragmentu ogrodu zaczynając od wiosny:


Fajne są takie obrazki porównawcze Widać jak ogród zmienia się w ciągu roku.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Zana 18:39, 20 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aniu, pochodziłam sobie wczoraj po Twoim ogrodzie. Chyba jako jedna z nielicznych miałaś okazję mieć w tym roku chociaż odrobinę śniegu. Robi się z niego towar iście deficytowy. Piękne dekoracje, wszystko jak zawsze u Ciebie dopieszczone.
Przecudne jest to ostatnie mgliste zimowe zdjęcie. Takie romantycznie tajemnicze.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
basia3012 13:33, 22 sty 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Aniu, u nas pogoda podobna. Też tylko 1 dzień było około -5 a potem cały czas na +. Wczoraj i dzisiaj mocno wieje.
Czy ta ziemia po pieczarkach to do warzywnika czy na rabaty?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 14:49, 22 sty 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Basiu, u nas też od wczoraj wieje i temp.+ i dziś trochę pada deszcz.Strasznie ponuro.
Podłoże popieczarkowe w tamtym roku dawałam i na warzywniak, i na rabaty, i zakładając nowy trawnik ,jak również posypując przesianą- stary trawnik po wertykulacji.Teraz jeszcze dokupujemy, by złożyć na pryzmę ,niech się kompostuje i planuję dać jako ściółkę na rabaty kwiatowe. Ale będzie też do doniczkowych i do sadzenia nowych roślin do gruntu.Wszystko dzięki niej świetnie rośnie(bo zawartość obornika) ,ale też dobrze wpływa na zmianę struktury mojej piaszczystej ziemi.
Dlaczego ta pora zimowa taka długa...?I tyle trzeba czekać na takie widoczki?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 14:54, 22 sty 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Ewa777 napisał(a)


Fajne są takie obrazki porównawcze Widać jak ogród zmienia się w ciągu roku.

Nie było łatwo znaleźć podobne ujęcia w gąszczu wszystkich zdjęć.Ale ostatnio robiłam trochę porządku z folderami
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 09:49, 23 sty 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Zana napisał(a)
Aniu, pochodziłam sobie wczoraj po Twoim ogrodzie. Chyba jako jedna z nielicznych miałaś okazję mieć w tym roku chociaż odrobinę śniegu. Robi się z niego towar iście deficytowy. Piękne dekoracje, wszystko jak zawsze u Ciebie dopieszczone.
Przecudne jest to ostatnie mgliste zimowe zdjęcie. Takie romantycznie tajemnicze.

Anula, ten śnieg to naprawdę był symboliczny Ale mus uwiecznić, bo nie wiadomo czy będzie większy A romantyzm i dopieszczenie...no cóż ...lubię to!

Często spaceruję po Twoim ogrodzie, może częściej niż Ty,skoro bywasz tam tylko w weekendy Nie zawsze zostawiam ślady...Ciekawa jestem co Ci zaserwuje teraz sąsiad zamiast ruderki,może szykuje się do sprzedaży działki i będzie nowy właściciel Trzymam kciuki za jego pomyślne dla Ciebie pomysły na zagospodarowanie przestrzeni
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 10:01, 23 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Aniu wszyscy już czekamy na wiosnę prawdziwa i kolory z utęsknieniem.
Piękne kadry ogrodowe.
Wysuwasz już coś ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies