Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 00:07, 21 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
W sobotę zrobiona wertykulacja, nawożenie i podlewanie trawnika. Działaliśmy we trójkę( większość em i syn) to w miarę szybko poszło Ale fotek brak. Uwieczniłam tylko rabatę w kroplach ze zraszaczy trawnika, które po zimie trzeba było trochę podregulować.



____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 07:11, 21 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
anpi napisał(a)

Mam nadzieję, że w sezonie uda mi się zobaczyć Twoje rewolucje
Mi też brakuje odwiedzin i spotkań. Dobrze, że jest co robić w ogrodzie. Choć ostatnio jakoś ciężko mi się zmobilizować. Ale wzięłam się w końcu za uporządkowanie nasadzeń w okrągłej rabacie. Wykopałam wszystko. Szczególnie zależało mi aby wyciągnąć wszystkie cebulowe, które zapadły się nawet po 30 cm w głąb ziemi(to chyba sprawka kretów)i rosły same liście.
Domieszałam dwie taczki ziemi popieczarkowej. Zaczynąjąc od brzegu rabaty posadziłąm żurawki, potem wkoło szafirki,potem hiacynty pogrupowane w kępki kolorami między jakieś rozplenice najmniejsze ( od Agapant), a po mniejszym łuku seslerię -tymczasem(bo miałam i ona już zielona ), a rozplenic jeszcze nie widać
Jak rozplenice się rozrosną, to seslerie pewnie stamtąd wylecą. A w zamian dam coś innego na pośrednie piętro. Pomiędzy trawy nawciskałam czosnków.Na samym środku w koło podestu z donicą będą rosły krwiściągi( dopiero zamówione), teraz kwitną tam stokrotki.
Na razie rabata wygląda może gorzej niż wcześniej, bo szafirki i hiacynty leżą plackiem po przesadzeniu. Uznałam, że dla cebulek chyba lepiej zostawić jeszcze liście, ale nie wiem czy może łatwiej przyjęłyby się z obciętymi?
Mam nadzieję, że w sezonie będzie lepiej i kolejnej wiosny
Tak było:

Tu w trakcie rewolucji:


Teraz tak, jeszcze tylko muszę wysypać korą:


No pracusiu, widzę dużo pracy wykonałaś.
Ach te przemeblowania.
Ja też troszkę takowych poczyniłam. aż wczoraj chodzić na wieczór nie mogłam.
Hiacynty śmiało możesz przyciąć.
Mi też brakuje spotkań na żywo, pogawędek.
Ale cóż przetrwamy jeszcze trochę .
Widoczki z ogrodu jak zawsze bardzo ładne .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
dominka 08:14, 21 kwi 2020


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
Aniu, a to zmyłka z tym stołem Spotkanie na żywo- to dopiero jest coś w obecnych czasach, mamy za czym tęsknić
Piękna metamorfoza rabaty.
____________________
Aga- Zielony AZYL
agata19762 08:27, 21 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Pięknie to mało powiedziane
Ania Twój ogród jest wyjątkowy.
Pozdrawiam
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
gogo 10:53, 21 kwi 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
anpi napisał(a)

Krokusy tak, ale sadzenie zimowitów trzeba bardziej przemyśleć, bo one mają spore liście wiosną.

Zimowity dam na obrzeża, tam trafią także krokusy, przebiśniegi i śnieżyce.
Najwyżej skubnę trochę trawnika, już nie pierwszy raz

Masz już teraz pięknie, wyobrażam sobie jak będzie, gdy wszystko się rozbuja, na pewno oniemieję z zachwytu
Niezła rewolucja na okrągłej rabacie
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
basia3012 23:08, 22 kwi 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9487
anpi napisał(a)
Basiu , to różyczka podświetlona promieniami słońca, młode listki są takie czerwonawe


No to dużo listków ma ta różyczka. U mnie pnące dopiero zaczynają wypuszczać listki.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 23:50, 22 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
anabuko1 napisał(a)

No pracusiu, widzę dużo pracy wykonałaś.
Ach te przemeblowania.
Ja też troszkę takowych poczyniłam. aż wczoraj chodzić na wieczór nie mogłam.
Hiacynty śmiało możesz przyciąć.
Mi też brakuje spotkań na żywo, pogawędek.
Ale cóż przetrwamy jeszcze trochę .
Widoczki z ogrodu jak zawsze bardzo ładne .

Dziś wysypałam tą rabatę korą, hiacynty trochę przycięłam, bo denerwowały mnie takie leżące.
Poza tym też już posadziłam dalie do gruntu, uzbierało się ich już ponad 20 odmian.Ciekawe czy wszystkie ruszą? Wczoraj namoczyłam na noc, bo wyschły w piwnicy na wiór Mimo to niektóre już miały kiełki
Pikowałam też dziś pomidory i paprykę, te później wysiane.Ostre papryczki od Ciebie ładnie rosną
Trochę widoczków za płotem:



____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:10, 23 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
dominka napisał(a)
Aniu, a to zmyłka z tym stołem Spotkanie na żywo- to dopiero jest coś w obecnych czasach, mamy za czym tęsknić
Piękna metamorfoza rabaty.

Kto by się spodziewał, że wirus tak zmieni nam wszelkie plany i tak nas wszystkich od siebie odizoluje
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:14, 23 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
agata19762 napisał(a)
Pięknie to mało powiedziane
Ania Twój ogród jest wyjątkowy.
Pozdrawiam

Bo obrosnę w piórka...

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:30, 23 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
gogo napisał(a)

Zimowity dam na obrzeża, tam trafią także krokusy, przebiśniegi i śnieżyce.
Najwyżej skubnę trochę trawnika, już nie pierwszy raz

Masz już teraz pięknie, wyobrażam sobie jak będzie, gdy wszystko się rozbuja, na pewno oniemieję z zachwytu
Niezła rewolucja na okrągłej rabacie

Nie wiem gdzie się to wszystko pomieści jak się rozrośnie, mam tak gęsto zasadzone na rabatach, ale lubię gdy ciągle coś nowego kwitnie
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies