Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

dominka 08:19, 23 kwi 2020


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
Aniu jeszcze będzie normalnie, ogród nas ratuje Jest gdzie duszę i głowę uspokoić, zająć
____________________
Aga- Zielony AZYL
Gosialuk 18:33, 23 kwi 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5296
Aniu pięknie. U Ani przeczytałam, że zamówiłyście krwiściągi. Ciekawa jestem jakie. Ja miałam jedną sadzonkę Menziesa, ale jakieś zwierzątko dobrało mu się do korzeni i na razie nie planuję nowych, choć bardzo mi się podobają.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 20:14, 23 kwi 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Widziałam zmiany w kole. Uważam że koła się trudno obsadza.
Widzę że też czekacie na deszcz.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anpi 00:41, 24 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Fotki porównawcze dla Gogo:
Tu impegnowany(bielony) domek ogrodnika:


Tu malowane kryjącą farbą sztachetki:

Tu na jednym ujęciu:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:58, 24 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
dominka napisał(a)
Aniu jeszcze będzie normalnie, ogród nas ratuje Jest gdzie duszę i głowę uspokoić, zająć

Mam nadzieję, że kiedyś będzie w miarę normalnie A ten wolny teraz dla mnie czas dziś przeznaczyłam na szycie maseczek dla rodziny, porządki w piwnicy(tam gdzie pikuję i przesadzam rośliny-mam kącik ogrodnika) i w domku ogrodnika też porządki wiosenne. Zrobiłam też segregację uzbieranych doniczek produkcyjnych. Mam tego całe sterty
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:08, 24 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Gosialuk napisał(a)
Aniu pięknie. U Ani przeczytałam, że zamówiłyście krwiściągi. Ciekawa jestem jakie. Ja miałam jedną sadzonkę Menziesa, ale jakieś zwierzątko dobrało mu się do korzeni i na razie nie planuję nowych, choć bardzo mi się podobają.

Właśnie krwiściągi Menziesa zamówiłyśmy. Mam jeden, ładnie przezimował i sporo się rozrósł, ale szkoda mi go dzielić. A potrzebuję cztery sadzonki. Dość trudno go dostać. Zamówiłam w szkółce Berge..a. Nie zamawiałam tam jeszcze i ciekawa jestem jakości sadzonek. Tym bardziej, że skusiłam się jeszcze na małe co nieco dla polepszenia samopoczucia
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:22, 24 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Urszulla napisał(a)
Widziałam zmiany w kole. Uważam że koła się trudno obsadza.
Widzę że też czekacie na deszcz.

Lubię to swoje kółko. Do tej pory było najbardziej barwną wiosenną rabatą. A w sezonie dywanikiem żurawkowym. Ale po tych kilku latach cebulowe miały więcej liści niż kwiatów. Sporo żurawek wypadło z powodu opuchlaków. I co ciekawe wykopując wszystkie rośliny nie trafiłam na ani jedną larwę opuchlaka. Były za to pod pierwiosnkami w innej rabacie, czyżby zmieniły menu?
Coraz bardziej rozrastał się w kole mak bylinowy, który chyba sam się zasiał, bo nie pamiętam abym go sadziła. Liście ziemowitów, też dominowały wiosną rabatę. Więc zmiany były konieczne. Na razie nasadzenia eksperymentalne, do obserwacji w ciągu sezonu
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
gogo 01:32, 24 kwi 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Dzięki za zdjęcia porównawcze, fajnie to wygląda
Jakbyś nie napisała, że domek bielony, a płot malowany, to byłabym pewna, że została użyta ta sama farba.

Zamawiałam w tej szkółce, bo mają ogromny wybór roślin, zwłaszcza ciekawych skalnych.
Większość rośnie bardzo dobrze, trochę padło z mojej winy.
Jedynie opisy mają kiepskie.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
waldek727 01:34, 24 kwi 2020


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Aniu. Czym impregnowałaś domek ogrodnika?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
anpi 15:37, 24 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
O impregnacie na PW.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies