Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 15:49, 24 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Dla Iwonki :
Zdjęcia mojego krwiściągu Menziesa na tle płotu ( u mnie ma trochę ponad metr):

I krwiściąg Gosi na zdjęciu ze spotkania.( w najwyższym punkcie zdjęcia, nad trawami) Niestety nie zna nazwy( ale jego to ok 2m wysokości):
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 16:47, 24 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Kilka moich róż trochę dziwnie wygląda. Czy to jest efekt przemarznięcia przez te przymrozki nocne i zimne wiatry? Oglądałam dokładnie i mszyca jest bardzo sporadycznie, dosłownie na kilku listkach, więc to nie przez nią.

Od spodu jest jakby błonka oddzielona od reszty liścia i widać kropelki powietrza, czy wody!?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Anda 18:03, 24 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Aniu, to raczej szkody przymrozków. Róże w ciągu dnia mają ciepło, bo są na słońcu, a w nocy jest zimno. Jako następstwo są te objawy na młodych i delikatnych liściach. Potem te listki powinny zrobić się brązowe i opaść.
Jeśli te objawy nie przejdą nawet gdy noce będą ciepłe, to trzeba by się przyjrzeć z lupą czy coś tam siedzi, ale nie sądzę

Nawiozłaś je już? Pryskałaś czymś?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:05, 24 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Obejrzałam ostatnie fotki. U Ciebie wiosna też już posunięta do przodu. Ogród wygląda świetnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pola 18:51, 24 kwi 2020


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Podpatrzyłem krwiściąg , będę odgapiać bo piękny
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
iwona_d 19:41, 24 kwi 2020

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Aniu okrągła rabatka będzie wymiatać. Za zdjęcia dziękuję, przy okazji przypomniałaś mi jak piękny jest ten Twój ogród. Kiedy u mnie w końcu będzie ładnie?
agata19762 22:02, 24 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Ooooooch
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agapant 03:26, 25 kwi 2020


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1313
anpi napisał(a)

Właśnie krwiściągi Menziesa zamówiłyśmy. Mam jeden, ładnie przezimował i sporo się rozrósł, ale szkoda mi go dzielić. A potrzebuję cztery sadzonki. Dość trudno go dostać. Zamówiłam w szkółce Berge..a. Nie zamawiałam tam jeszcze i ciekawa jestem jakości sadzonek. Tym bardziej, że skusiłam się jeszcze na małe co nieco dla polepszenia samopoczucia


Ja też zamówiłam ci nieco w tej szkółce, ciekawe jaka jakość sadzonek, bo ceny dość wysokie. Ja na przesyłkę czekam już ponad tydzień.
A na co jeszcze się skusiłaś?
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
violaskom 08:54, 25 kwi 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085



Aniu, czy wiesz jaki to przetacznik? Jeśli to jest przetacznik. Jest śliczny. Twój ogród z tymi białymi płotkami wygląda bajecznie o każdej porze roku!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Milka 08:57, 25 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Aniu, mam to samo z różami, to wina ostatnich kwietniowych nocnych przymrozków.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies