Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

iwona_d 08:11, 17 kwi 2020

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Aniu posadziłam jasnego trzcinnika, świetnie wygląda na tle ciemnego bluszcza i super kontrastuje z piwonia, przynajmniej tak mi się wydaje. Na przesyłkę jeszcze czekam, ponoć teraz trzeba czekać chwilę dłużej. Wiesz Aniu ja od ponad miesiąca nie wyszłam poza działkę, nie widzialam się z nikim poza dziećmi i mężem i muszę się czymś zająć, bo bym chyba zwariowała. Jeszcze raz wielkie dzięki, nawet to że czasami możemy pogadać to już bardzo dużo.
Agania 11:57, 17 kwi 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anpi napisał(a)

Dziś pobawiłam się w kolejne dekoracje, choć musiało mi wystarczyć to co mam,bo wiadomo zakupy ograniczone. Jedynie skusiłam się parę brateczków będąc na ryneczku po szybkie zakupy spożywcze i sadzonki poziomek, sałaty i cebuli cukrowej.

Upalny dzień, a widoczek jakby zimowy z tymi kwitnącymi mirabelkami i chyba tarniną na sąsiedniej działce

Aniu juz kiedyś pisałam ,ze ty romantyczna dusza jesteś
Obrusiki bajeczne
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
dominka 14:23, 17 kwi 2020


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
Aniu piękny klimat u Ciebie, salon ogrodowy cudny.
Drewniany stół z ławkami pod pięknymi świerkami cudo!
____________________
Aga- Zielony AZYL
Ewa777 23:01, 17 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
anpi napisał(a)

Szczególnie jak już kwitną różyczki... nie mogę się doczekać


Kolejny piękny widoczek Śliczne masz te pergole i ławeczki
Na róże trzeba trochę poczekać, ale już ruszają, coraz więcej listków widać
U mnie tez wiało. Słońce pięknie świeci cały dzień, ale wiatr odstrasza.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
basia3012 23:34, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9502
anpi napisał(a)

Dzięki , dzięki...
Iwonka, podziwiam Twój zapał! Mój trochę przygasł jakoś.Kilka zmian zaplanowałam , muszę tylko jakoś się sprężyć Cieszę się, że udało Ci się na coś w końcu zdecydować. Co posadziłaś? Tą przesyłkę z Alb... już dostałaś, czy mają Ci dopiero wysłać?



Aniu, co to za cudeńko na drugim zdjęciu?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 23:50, 17 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
Basiu , to różyczka podświetlona promieniami słońca, młode listki są takie czerwonawe
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:01, 20 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
iwona_d napisał(a)
Aniu posadziłam jasnego trzcinnika, świetnie wygląda na tle ciemnego bluszcza i super kontrastuje z piwonia, przynajmniej tak mi się wydaje. Na przesyłkę jeszcze czekam, ponoć teraz trzeba czekać chwilę dłużej. Wiesz Aniu ja od ponad miesiąca nie wyszłam poza działkę, nie widzialam się z nikim poza dziećmi i mężem i muszę się czymś zająć, bo bym chyba zwariowała. Jeszcze raz wielkie dzięki, nawet to że czasami możemy pogadać to już bardzo dużo.

Mam nadzieję, że w sezonie uda mi się zobaczyć Twoje rewolucje
Mi też brakuje odwiedzin i spotkań. Dobrze, że jest co robić w ogrodzie. Choć ostatnio jakoś ciężko mi się zmobilizować. Ale wzięłam się w końcu za uporządkowanie nasadzeń w okrągłej rabacie. Wykopałam wszystko. Szczególnie zależało mi aby wyciągnąć wszystkie cebulowe, które zapadły się nawet po 30 cm w głąb ziemi(to chyba sprawka kretów)i rosły same liście.
Domieszałam dwie taczki ziemi popieczarkowej. Zaczynąjąc od brzegu rabaty posadziłąm żurawki, potem wkoło szafirki,potem hiacynty pogrupowane w kępki kolorami między jakieś rozplenice najmniejsze ( od Agapant), a po mniejszym łuku seslerię -tymczasem(bo miałam i ona już zielona ), a rozplenic jeszcze nie widać
Jak rozplenice się rozrosną, to seslerie pewnie stamtąd wylecą. A w zamian dam coś innego na pośrednie piętro. Pomiędzy trawy nawciskałam czosnków.Na samym środku w koło podestu z donicą będą rosły krwiściągi( dopiero zamówione), teraz kwitną tam stokrotki.
Na razie rabata wygląda może gorzej niż wcześniej, bo szafirki i hiacynty leżą plackiem po przesadzeniu. Uznałam, że dla cebulek chyba lepiej zostawić jeszcze liście, ale nie wiem czy może łatwiej przyjęłyby się z obciętymi?
Mam nadzieję, że w sezonie będzie lepiej i kolejnej wiosny
Tak było:

Tu w trakcie rewolucji:


Teraz tak, jeszcze tylko muszę wysypać korą:

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:12, 20 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
Agania napisał(a)

Aniu juz kiedyś pisałam ,ze ty romantyczna dusza jesteś
Obrusiki bajeczne

Pewnie tak...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:19, 20 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
dominka napisał(a)
Aniu piękny klimat u Ciebie, salon ogrodowy cudny.
Drewniany stół z ławkami pod pięknymi świerkami cudo!

Aga, stół z ławkami jest betonowy Cieszę się, że Ci się podoba u mnie.Musisz zajrzeć w realu, jak już będzie możliwe...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:35, 20 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
Ewa777 napisał(a)


Kolejny piękny widoczek Śliczne masz te pergole i ławeczki
Na róże trzeba trochę poczekać, ale już ruszają, coraz więcej listków widać
U mnie tez wiało. Słońce pięknie świeci cały dzień, ale wiatr odstrasza.

Wszystko już ruszyło, rabaty się wypełniają. Tylko deszczu brak. Trochę w sobotę podlewałam, aby dać nawozy dedykowane pod kwasoluby, pod róże i powojniki. Byliny i cebulowe podleję florowitem.
Mam tak gęsto nasadzone, że chwast na chwasty nie ma miejsca. Tam gdzie go trochę jest, na rozrost roślin tymczasem jest pełno niezapominajek,więcej na tyłach rabaty wkoło róż i hortensji, jeżówek...

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies