Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anabuko1 08:40, 05 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
anpi napisał(a)
To jeszcze na pamiątkę przed przycinką:
Buquete Parfait:

Ta cudna róża tak mi się u ciebie spodobała,że ja sobie kupiłam i to 2 sztuki. Oczywiście moja jeszcze mała . Ale kwitnie i cieszy.
Rabata wjazdowa zagościła ci się.
Piękna ta róża. I o ile pamiętam to cudnie pachnie
Lilie piękne. Uwielbiam ten czas z nimi.
I u mnie coraz ich wiecej.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Ewa777 22:52, 05 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18414
anpi napisał(a)





O rany, jak tu pięknie Oczu nie można oderwać
Cuda, cuda, cuda
Aniu, bardzo dziękuję za zaproszenie. Na pewno skorzystam, bo uwielbiam ogrody i sympatyczne ogrodniczki Dam znać jak tylko zaplanuję wyjazd

To chyba z 4 lata temu zrobiłam sobie urlop przemierzając Polskę i odwiedzając ogrody z naszego forum. Między innymi odwiedziłam wtedy Gosię Takie spotkania na żywo pozostają na długo w pamięci, a przy okazji tworzą się nowe przyjaźnie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
anabuko1 11:18, 07 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
anpi napisał(a)
To jeszcze na pamiątkę przed przycinką:
Buquete Parfait:

No cudna jest.Moja jeszcze mała.Może za moja badzie taka jak twoja ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anpi 00:32, 09 lip 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8133
anabuko1 napisał(a)

Ta cudna róża tak mi się u ciebie spodobała,że ja sobie kupiłam i to 2 sztuki. Oczywiście moja jeszcze mała . Ale kwitnie i cieszy.
Rabata wjazdowa zagościła ci się.
Piękna ta róża. I o ile pamiętam to cudnie pachnie
Lilie piękne. Uwielbiam ten czas z nimi.
I u mnie coraz ich wiecej.

Znam to pokuszenie w innych ogródkach... Ja swojej róży BP. nie przycinałam, tylko po kwitnieniu kwiatostany. Rośnie wielka i obficie kwitnie.
Róże na wjazdowej ładnie się rozkrzewiły jak na pierwszy rok Pachną i zmieniają kolory wraz z długością kwitnienia.
Postanowiłam powiększyć ilość lilii, na byliny już praktycznie miejsca nie mam, ale cebulę jeszcze się jakoś wciśnie Zachęcona przez Dorotkę zamówiłam i jeszcze Ciebie skusiłam. Ty masz już ich sporą kolekcję,ja jeszcze nie wiele.

W mojej kałuży lilia udaje nenufara
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:45, 09 lip 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8133
Ewa777 napisał(a)


O rany, jak tu pięknie Oczu nie można oderwać
Cuda, cuda, cuda
Aniu, bardzo dziękuję za zaproszenie. Na pewno skorzystam, bo uwielbiam ogrody i sympatyczne ogrodniczki Dam znać jak tylko zaplanuję wyjazd

To chyba z 4 lata temu zrobiłam sobie urlop przemierzając Polskę i odwiedzając ogrody z naszego forum. Między innymi odwiedziłam wtedy Gosię Takie spotkania na żywo pozostają na długo w pamięci, a przy okazji tworzą się nowe przyjaźnie

Miło się czyta takie komplementy ogródkowe
Cztery lata temu to ja dopiero raczkowałam ogrodowo I o Ogrodowisku chyba jeszcze nie wiedziałam
Zaczynałam od takich niebylinowych rabat:

A Teraz uwielbiam tonąć w kwiatach
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:21, 09 lip 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8133
Znów leje, zbiorniki z deszczówką się przelewają. Ślimaki i komary mnożą się na potęgę. U mnie przeważnie winniczki, szczęście że golasy sporadycznie Bariera z niebieskich granulek chroni hosty

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:25, 09 lip 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8133

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Urszulla 02:48, 09 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21800
anpi napisał(a)
Teraz pokaże Wam jak wygląda rabatka wzdłuż wjazdu( "wjazdowa")
Posadziłam tam róże Hansestandt Rostock, miskanty ML. czosnki i jeżówki( miały być białe, a siewki okazały się różowe) Tymczasem jest tam też trawa Mayesty( słabsza niż w tamtym roku).Przez zimną wiosnę siewki za długo przestały w domu i na tarasie. Męczyły się bidulki w małych doniczkach i potem targane chłodnymi wiatrami i deszczem - słaby rok dla nich Ale dzięki temu zmieściły się jeszcze na tej wąskiej rabacie




W tę i z powrotem...


Aniu, świetna róża i świetne ma towarzystwo mam słabość do żółtych róż a nie do różowych taki stojący pokrój róż też lubię
Spadające płatki- u Ciebie jest bardzo romantyczne

Mam jeszcze na liście BP i Pashminę tylko nie wiem gdzie posadzić.


Lasek imponujący. Hosty i ten stół się zagrały- bombowy klimat
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
violaskom 07:56, 09 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
anpi napisał(a)

O taki efekt mi chodziło Nie muszę teraz kupować katalogów , wystarczy wyjść do ogrodu


Ania uwielbiam różyczki na tle tych białych płotków. Wygląda to przecudownie. Pastella wygląda pięknie i jest na mojej liście. Hostowisko też wygląda imponująco. Dobrze, że nie masz tak dużo ślimaków golasów, bo miałyby ucztę.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
A_gawa 11:19, 09 lip 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Ale ślicznie! Ale ślicznie! Ale ślicznie! Ślicznie ALE!!!



Gratulacje, przepięknie!

PS Jak wyjeżdżasz na urlop, mogę się zaopiekować ogrodem.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies