Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 22:32, 12 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8096
Roocika napisał(a)
Buczek uroczy, mam jednego zapożyczonego ale zwykle jest w większości łysy.
Muszę poczytać o mini kiwi, ono ma owoce czy to tylko nazwa?
Pozdrawiam serdecznie

Mini kiwi oczywiście ma owoce, smakują jak kiwi tylko są mniejsze i bez meszku.
Niestety sadząc moje trzy egzemplarze nie wiedziałam, że są męskie, a te nie owocują, a jedynie zapylają damskie. Gdy dowiedziałam się o tym ( można poznać to po wyglądzie kwiatów- dość subtelna różnica) to dosadziłam jeden żeński i jeden obojnaki ( ten nie potrzebuje drugiego pnącza do zapylania)
Żeński nie dał rady między olbrzymami męskimi i padł. Obojnaki po trzech latach mi zaowocował, ale rozrasta się na razie słabo bo wszystkie posadzone są przy ścianie tarasu w kostce chodnikowej i walczy o miejsce dla siebie w plątaninie korzeni starych egzemplarzy męskich. A walczyć o światło ciągle mu pomagamy podcinając te starsze szybko rosnące mini kiwi. Niestety zdjęcia owoców mojego m.kiwi nie mogę znaleźć.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sylwia_slomc... 22:41, 12 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81586
anpi napisał(a)

Podwójne czerwone serduszko
Pooglądałam bajecznie kolorową cudna złota jesień, piękne dekoracje, taras ślicznie umeblowany. Zagadka z tym ryciem w trawie, na dzika za mało na jeża za dużo.....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 22:47, 12 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8096
zawitka napisał(a)
Aniu co to za piękna róza na 580 str na 11 zdjęicu .taka piękność przy ławeczce???????Cudo a jak zdrowa .czy zawsze taka zdrowa?????Pozdrawiam jesień świeci kolorami.

Ta róża to Aspirin, latem jest biała z leciutką poświatą różu idącą od środka, tylko teraz jak zimno to jej lico nabrało większych rumieńców. Mam ją chyba trzeci rok, do tej pory nie chorowała, ale tej jesieni już złapała lekką plamistość. Ale w tym roku większość moich róż ją już wcześniej miało.
Również pozdrawiam i kuruj stawy, by z wigorem wkroczyć w nowy sezon ogrodniczy!!!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:51, 12 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8096
gosika67 napisał(a)
Też lubię te Twoje ulubione zakątki.Pozdrawiam.

To miło!!! Pozdrawiam!!!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:57, 12 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8096
inka74 napisał(a)
cudna!!! Ulubione zakątki bardzo romantyczne. Nie dziwię się, że tak je lubisz.

O każdej porze roku, te chyba są najbardziej romantyczne
Choć ten też lubię
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:05, 12 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8096
ElzbietaFranka napisał(a)




Takie słońce u ciebie świeciło? U nas szaro i buro i mgły nim opadna to już dnia niema.
Piękna ta chryzantema różowa może uda się ją przezimowac.

Aniu bardzo lubię buczki. Jesień w tym roku wyjątkowo długo. U nas już liście opadły jeszcze jakieś tam resztki są.

A świeciło!!! Piątego i ósmego listopada(ostatnio) !!!
Od razu poleciałam z aparatem! Teraz mokro, mży...
Trochę wątpię czy ta "rurkowa"chryzantema przezimuje, chyba można liczyć na te najprostsze odmiany. Pozdrawiam Elu, zaglądam do Ciebie na bieżąco, tylko z pisaniem muszę się poprawić.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:26, 12 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8096
agapant napisał(a)
Ania jesteś mistrzynią w kadrowaniu zdjęć. Gdybym dobrze nie znała ogrodu to niektórych miejsc bym nie poznała. Piękne prace plastyczne.

Ha!
Kumuluję co jeszcze może przyciągnąć wzrok...

A prac plastycznych jest bez liku, wnuki uwielbiają ostatnio farby i wyklejanki, już nawet łańcuchy na choinkę lecą...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:36, 12 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8096
sylwia_slomczewska napisał(a)

Podwójne czerwone serduszko
Pooglądałam bajecznie kolorową cudna złota jesień, piękne dekoracje, taras ślicznie umeblowany. Zagadka z tym ryciem w trawie, na dzika za mało na jeża za dużo.....

Tak, serduszko jest wielowymiarowe, niestety już bez liśći
Sylwia, dzik się na pewno nie dostał, mamy całość działki ogrodzoną, a do ogrodu wokół domu jeszcze przecież płot dzielący obie działki. Jestem na 99 procent pewna, że to gawrony.
U Ciebie to jest dopiero bajeczna jesień!
Bezpieczne uściski na odległość!!!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:46, 12 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8096
Mój trawniczek dzięki wilgoci zieloniutki!


U sąsiada też - "pozazdrościł" i zasiał świeżutki! Miło...Mam teraz ładniejszy widoczek i nic mi się nie sieje zza siatki w rabatę

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Gosialuk 09:12, 13 lis 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Fajne prace plastyczne. Z uzdolnioną babcią wnuki lubią się bawić.
Ogród śliczny o każdej porze roku.
Mnie zawsze cieszy jak sąsiedzi idąc za dobrym przykładem dbają o swój kawałek świata.
Na wakacjach widziałam duży egzemplarz kiwi pnący się po ścianie budynku. Nie dopytałam jakiego rodzaju, ale podobało mi się. Czy ono się na jesień przebarwia na żółto?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies