Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Anabell 23:02, 13 lis 2020


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Aniu!
to co pamiętam zawsze wszystkie Twoje zakątki są prześliczne, barwnie udekorowane.

Chryzantemy o tej porze są wspaniałą dekoracją ogrodu. Różowa rurkowa cudo.

W tym roku kilka razy wyjeżdżałam specjalnie po zakup chryzantem, kilka ściągnęłam do domu.
Od środy w mojej miejscowości wystawiają pod urzędem gminy doniczkowe i cięte.
Agencja restrukturyzacji wykupiła, rozdaje mieszkańcom.
Są to drobnokwiatowe, wysadzę na rabaty.

Sprawdziło się u Ciebie i ja spróbuję.

Zdrówka życzę w tym trudnym dla nas czasie.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Napia 21:14, 15 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9042
Boskie masz te zakątki I tak się zastanawiam, czy to na pewno tylko ja powinnam mieć w nazwie "ogród romantyczny"
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
anpi 20:13, 16 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8020
Gosialuk napisał(a)
Fajne prace plastyczne. Z uzdolnioną babcią wnuki lubią się bawić.
Ogród śliczny o każdej porze roku.
Mnie zawsze cieszy jak sąsiedzi idąc za dobrym przykładem dbają o swój kawałek świata.
Na wakacjach widziałam duży egzemplarz kiwi pnący się po ścianie budynku. Nie dopytałam jakiego rodzaju, ale podobało mi się. Czy ono się na jesień przebarwia na żółto?

Już wolę z wnukami robić jakieś prace plastyczne niż po raz tysięczny drugi bawić się w chowanego, chowając się ciągle w tych samych kryjówkach, bo upodobali sobie tą zabawę i to w jednym tylko pokoju
Jeżeli chodzi o kiwi to w tym roku szczególnie ładnie wybarwiło się na żółto i to taką ilością liści. Bo we wcześniejszych latach zaczynało gubić liście już w połowie października, bardzo usychały te liście albo było to przez suszę ( ma trudne warunki - przy murze, wkoło chodniczki na betonowej podsypce. A bliski pasek trawnika nie podlewany- tylko tyle co deszcz. A podłożę piaskowe, bo kto kiedyś myślał o ulepszaniu gleby) Myślę, że ten rok, a szczególnie wilgotna jesień i brak do tej pory przymrozków spowodowały, że tyle jeszcze w listopadzie liści na gałązkach i efekt wybarwienia super. Może w lepszych warunkach kiwi zawsze tak się wybarwia? Muszę w przyszłych latach poobserwować jaki wpływ ma przymrozek i a może też suchą jesienią podlewać je trochę.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 20:20, 16 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8020
Anabell napisał(a)
Aniu!
to co pamiętam zawsze wszystkie Twoje zakątki są prześliczne, barwnie udekorowane.

Chryzantemy o tej porze są wspaniałą dekoracją ogrodu. Różowa rurkowa cudo.

W tym roku kilka razy wyjeżdżałam specjalnie po zakup chryzantem, kilka ściągnęłam do domu.
Od środy w mojej miejscowości wystawiają pod urzędem gminy doniczkowe i cięte.
Agencja restrukturyzacji wykupiła, rozdaje mieszkańcom.
Są to drobnokwiatowe, wysadzę na rabaty.

Sprawdziło się u Ciebie i ja spróbuję.

Zdrówka życzę w tym trudnym dla nas czasie.

Oj i ja miałam chęć na zakup większej ilości chryzantem teraz do donic, bo są tańsze, ale ja niejeżdżący kierowca, a moi kierowcy nie mają czasu na te moje zachcianki, więc już im nie zawracałam głowy A dźwigać je do autobusu...odpuściłam!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 20:26, 16 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8020
Napia napisał(a)
Boskie masz te zakątki I tak się zastanawiam, czy to na pewno tylko ja powinnam mieć w nazwie "ogród romantyczny"

Zawsze można sobie dopowiedzieć: Za drzwiami do ogrodu... romantyczny ogród!, czy romantyczne zakątki...!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 21:26, 16 lis 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
anpi napisał(a)



Aniu cieszę się, że jeszcze ten twój piękny ogród zobaczyłam w tych późno jesiennych barwach.
Trawy już masz zjawiskowe.
a jak te nowe się rozrosną, to będzie na drugi rok bardziej trawiasto, zwiezie i cudnie.
Lilie wciąż ci pięknie kwitną.
Warto było je nawet w lipcu kupować i sadzić.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Rumianka 10:47, 17 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Wiedziałam, że jak wejdę do ogrodu przez te cudne drzwi, to przepadnę na amen. No i tak się stało, warto było... nacieszyć oczy kolorowymi roślinami i przysiąść na tarasie niezwykłej urody. Masz Anuś ten niesamowity dar tworzenia nietuzinkowych dekoracji, czego się dotkniesz zamieniasz w cudeńko. Nie kazdy tak potrafi...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Agania 11:08, 17 lis 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kolorki super, piękne kadry, ale ogród masz klimatyczny i lubię do niego zaglądać
Kiwi dorodny krzak, ładne złapał barwy, owocuje?
Całuski
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
KasiaBawaria 18:24, 18 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
anpi napisał(a)

A świeciło!!! Piątego i ósmego listopada(ostatnio) !!!
Od razu poleciałam z aparatem! Teraz mokro, mży...
Trochę wątpię czy ta "rurkowa"chryzantema przezimuje, chyba można liczyć na te najprostsze odmiany. Pozdrawiam Elu, zaglądam do Ciebie na bieżąco, tylko z pisaniem muszę się poprawić.

A co tu za trawki?
____________________
Zapraszam na kawe
SlonecznyOgrod 19:50, 18 lis 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
O i ja chętnie dołączę do wielbicielek Twoich romantycznych zakątków

O każdej porze masz przeuroczo.
Architektura też robi swoje, nie tylko rośliby, a chyba nawet bardziej architektura. Jest widoczna już na pierwszy rzut oka, gra pierwsze skrzypce.
Mnie się bardzo podoba
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies