Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

vita 21:34, 27 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3831
anpi napisał(a)


Ale zbiory Nie znam się na papryce, ale chyba widzę sporo bardzo ostrych?
Podziwiam zapał do uprawy fig. W Lublinie w jednej ze szkółek rośnie wielka, ale ma osłonę dziedzińca. Trzymam kciuki za powodzenie.
Dzięki tobie wiem już jak wygląda kruszczyca złotawka. W moim kompoście to jednak pędraki
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
anpi 00:21, 28 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
basia3012 napisał(a)


Podjada coś takiego krótkiego, ok 2 cm i białego, grubego. To chyba opuchlaki. Ale w trawie widziałam też to samo. I rok temu w poziomkach.
Czyli ta czarna folia na trawnik to w przypadku pędraków? Czym one się różnią, te pędraki od opuchlaków? Bo ja to czasem używam nazwy pędraki a czasem opuchlaki. Ale tak do końca to nie wiem co jest co.
Aniu, a Larvanem to jest na co? Rok temu lałam to na trawnik i tam, gdzie żurawki rosły.

Basiu poczytaj o opuchlakach np, tu opuchlaki. Tam masz też o Lawavaranie, działa raczej na wszystkie larwy.
Ich larwy są mniejsze od pędraków - czyli larw chrząszcza majowego. Pędraki mają przewężenie ciała mniej więcej w połowie i dłuższe nóżki. Tu masz też różne informacje o różnych larwach tu ( g.11.54)
Opuchlaki raczej wolą podgryzać korzonki roślinek niż trawy, więc są w rabatach, a pędraki buszują i w trawniku i w rabatach.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:33, 28 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
vita napisał(a)


Ale zbiory Nie znam się na papryce, ale chyba widzę sporo bardzo ostrych?
Podziwiam zapał do uprawy fig. W Lublinie w jednej ze szkółek rośnie wielka, ale ma osłonę dziedzińca. Trzymam kciuki za powodzenie.
Dzięki tobie wiem już jak wygląda kruszczyca złotawka. W moim kompoście to jednak pędraki

Tak te małe papryczki to ostre.
A co do figi, to sama jestem ciekawa, czy doczekamy się owoców ( choćby miały nie dojrzeć). Te w szkółkach w donicach podpędzają wcześniej w szklarniach.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
vita 07:30, 28 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3831
Ta figa o której wspomniałam rośnie w gruncie, w szczególnej szkółce, dlatego tam minie zafrapowała.
Też miałam przez parę lat wielką ochotę na eksperyment, ale tyle miałam niepowodzeń w uprawie innych wrażliwych roślin, że zrezygnowałam. Tobie może się udać, czego Ci życzę
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
Ewa777 11:40, 28 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
anpi napisał(a)


Tu papryczki wyglądają jak dzwoneczki
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
basia3012 22:52, 28 paź 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9312
Dzięki Aniu. przeczytałam to co mi poleciłaś. To wszystko jest bardzo ciekawe, dużo człowiek się dowiaduje. Oprócz tego, że poczytałam o opuchlakach to jeszcze o kompoście i co można na niego składać. Nauka i jeszcze raz nauka. Bardzo, bardzo dziękuję.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
andzia458 06:36, 29 paź 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Jakie cudaki te Twoje papryki.
Smakują tak dobrze jak wyglądają?
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
anabuko1 07:43, 31 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
anpi napisał(a)

Piękne kolory Aniu.
I nowa ładniutka tabliczka. Suuper wygląda
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 07:46, 31 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
anpi napisał(a)

Twój ogród jak zawsze bardzo urokliwy, przepiękny
Widzę, że i u ciebie papryczki obrodziły. Fajnie.
Lilie pięknie.
Wielką nam niespodziankę zrobiły kwitnąć w październiku , prawda ?
Pozdrawia Anuś serdecznie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
nicol21 21:05, 01 lis 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10211
Piękne kolory jesieni, a jeszcze takie cudne słonce tak pięknie je podkreśla.
Zbiory też niczego sobie.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies